15.02.2021, 22:49 | czytano: 1299

VII Edycja „Serce od Hospicjum” – kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie… (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego, nawet w tak trudnym czasie nie zawodzi.
W święto zakochanych kilkadziesiąt serduszek wykonanych własnoręcznie, wolontariusze rozdawali w newralgicznych miejscach Nowego Targu i okolic, w ten sposób zachęcając przechodniów do przekazania 1% podatku na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.
Niestety ze względu na pandemię nie odbył się tradycyjny happening na nowotarskim Rynku. Wydarzenie zaakcentowano w kilku miejscach na Podhalu: Czarnym Dunajcu, Harklowej, Krempachach, Nowym Targu, Suchem i Szaflarach.

Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Hanny Chrzanowskiej obchodzi w tym roku swoje 15- lecie istnienia. Z tej okazji Społeczność Goszczyńskiego przygotowała miłą niespodziankę dla pracowników i podopiecznych ośrodka w postaci słodkiego urodzinowego tortu wykonanego przez Piekarnio-cukiernie „Pan Steskal”. Mamy nadzieję, że tort w kształcie serca, wykonany z sercem, ukoi nie tylko podniebienia ale i dobre serca ludzi działających wokół tego przedsięwzięcia.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl