05.03.2021, 15:50 | czytano: 1371

Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu zakładają „Szkolny Ogródek”

arch. szkoły
Szkoła Przysposabiająca do Pracy przeznaczona jest dla młodzieży z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym i znacznym, autyzmem oraz ze sprzężeniami. W tym roku szkolnym w szkole realizowana jest innowacja „Zakładamy szkolny ogródek”, w ramach której wszyscy uczniowie doskonalą swoje umiejętności oraz rozwijają zainteresowania związane z ogrodnictwem.
Młodzież uczy się wykonywania podstawowych czynności dotyczących uprawy roślin, a także właściwego posługiwania się narzędziami. Dzięki temu każdy będzie mógł opanować proste prace ogrodowe i w przyszłości wykorzystać je we własnym ogródku domowym.
Uczniowie już mogą pochwalić się pierwszymi efektami swojej pracy. W jesieni przygotowali miejsce pod szkolny ogród, w którym wiosną zostaną posiane nasionka i zakwitną pierwsze kwiaty oraz pojawią się warzywa. Chętną młodzież zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową szkoły oraz do śledzenia facebooka, gdzie znajduje się wiele relacji informujących o wydarzeniach i różnorodnych działaniach podejmowanych przez uczniów niepełnosprawnych, którzy realizują swoje pasje i zainteresowania w innych zawodach.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl