24.06.2021, 14:29 | czytano: 873

Uczniowie II LO w Nowym Targu pracują nad międzynarodowym projektem

arch. szkoły
W II LO w Nowym Targu dobiega końca realizacja projektu współfinansowanego ze środków programu Erasmus + „ART TЯA: od art trailerów do nowych umiejętności i kompetencji lepiej odpowiadających rynkowi pracy i potrzebom społeczeństwa opartego na wiedzy”.
Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia, w które oprócz nowotarskich licealistów zaangażowana jest młodzież z Włoch, Francji, Bułgarii i Austrii, jest poznanie i promocja dziedzictwa kulturowego. Z powodu pandemii zasadnicza część działań w mijającym roku szkolnym została przeprowadzona w formie zdalnej. Jednak kiedy tylko stało się to możliwe, uczniowie z radością udali się na eksplorację najbliższej okolicy, by znaleźć tu inspirację dla swoich prac. Tuż po wystawieniu ocen odwiedzili Chochołów, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, dwór Tetmajerów w Łopusznej, kościół w Dębnie, Niedzicę.

Efektem ostatnich działań będzie wirtualna galeria obiektów dziedzictwa kulturowego naszych okolic i film poświęcony promocji dworu w Łopusznej (art trailer), którymi nowotarscy licealiści podzielą się ze swoimi rówieśnikami z zagranicznych szkół partnerskich.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl