27.06.2021, 13:00 | czytano: 829

A może warto spędzić wakacje z biblioteką?

Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu zaprasza do siebie przez całe wakacje.
W swoich zbiorach posiada książki o tematyce pedagogicznej, psychologicznej, ekonomicznej, historycznej. Warto sięgnąć po wydawnictwa popularnonaukowe, które w przystępny sposób opowiadają o ciele człowieka, jego emocjach, otaczającym go świecie. Wiele nowości, które udało się pozyskać z różnych wydawnictw ma formę poradnika. Z porad tam zwartych mogą korzystać rodzicie i … dzieci.
A może ktoś chce posłuchać książki? W tym roku księgozbiór wzbogacił się o audiobooki z wydawnictwa RTCK. Wśród nich znaleźć można książki dominikanina o. Adama Szustaka, Krzysztofa Zanussiego, ks. Marka Dziewickiego, Marcina Zielińskiego.

Biblioteka zaprasza również do czytelni, w której znaleźć można księgozbiór regionalny oraz czasopisma, a wśród nich: Charaktery, Coaching, Biologię w szkole, Geografię w Szkole i Poznaj swój kraj (wiele ciekawostek dotyczących Polski, krajów europejskich i pozaeuropejskich). Warto sięgnąć również po Chemię w Szkole i Fizykę w Szkole.

Konkurs dla czytelników

Do 15 lutego 2022 roku trwa konkurs zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu. Udział w konkursie mogą wziąć nasi czytelnicy (nauczyciele, studenci, uczniowie, rodzice), do wygrania są cenne nagrody. Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja udziału i wypożyczenie (i przeczytanie :)) z biblioteki jak największej liczby książek.

W 2022 roku biblioteka obchodzić będzie uroczysty jubileusz 70 lat istnienia i wspierania merytorycznego nauczycieli, pedagogów, studentów i uczniów. Informacji można szukać na naszej stronie internetowej www.pbwnowysacz.pl w zakładce Filia Nowy Targ oraz na Facebooku: www.fb.com/BibliotekaPedagogicznawNowymTargu
W okresie letnim (lipiec-sierpień) biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8.00 do 15.00.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka filia w Nowym Targu
ul. Królowej Jadwigi 1
tel.: 018 266 29 74
e-mail:
bibpednt@poczta.onet.pl

Materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl