30.06.2021, 17:15 | czytano: 760

„Wakacje czas zacząć…”

arch. szkoły
NOWY TARG. 25 czerwca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego oficjalnie zakończono rok szkolny 2020/2021. Z jednej strony rok niełatwy, ze względu na pandemię i ponad 7 miesięczny okres nauczania w trybie zdalnym. Z drugiej zaś, rok pełen sukcesów naszej szkoły.
Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród, srebrnych i brązowych odznak, świadectw z wyróżnieniem oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą kończących szkołę absolwentów z Branżowej Szkoły I stopnia kształcącej w zawodzie kucharz. Niejednemu uczniowi i nauczycielowi zakręciła się w oku łza na wspomnienie trzech wspólnie przeżytych lat, które tak szybko minęły.
Przemawiający w trakcie uroczystości dyrektor Łukasz Fudala gratulował wszystkim uczniom osiągniętych sukcesów, tych dużych, namacalnych i widocznych związanych z promocją do klas wyższych i ukończeniem szkoły, ale także tych małych, osobistych, o których często wiemy jedynie my sami.

Piątkowa akademia była także pożegnaniem dyrektor Agnieszki Topolnickiej, która postanowiła zakończyć pracę w zawodzie nauczyciela i przejść na emeryturę. Słowa wdzięczności w imieniu społeczności szkolonej za wieloletni trud związany z organizacją i sprawnym zarządzaniem szkołą, edukacją i wychowywaniem młodzieży, przekazali dyrektor Łukasz Fudala, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Mikołaj Kurczak oraz przewodniczący Rady Rodziców Marek Galica.

"Rok szkolny 2020/2021 zakończyliśmy na góralską nutę, bo w części nieoficjalnej wystąpił nasz Szkolny Zespół Regionalny „ZWYRT”, który otrzymał wiele nagród na konkursach w mijającym roku szkolnym. Akademia przygotowana została przez uczniów z klasy II Branżowej Szkoły I stopnia z wychowawcami Panem Marcinem Węgrzynem i Panem Danielem Suskim" - czytamy w podsumowaniu.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl