20.07.2021, 11:15 | czytano: 1192

Sposoby na modne wnętrze (art. sponsorowany)

Urządzając swoje cztery kąty często chcemy kierować się najnowszymi trendami. Niestety niektóre z nich są krótkotrwałe, przez co wystrój domu szybko traci na aktualności. Zobacz najlepsze rozwiązania aranżacyjne i ciesz się pięknym i przytulnym mieszkaniem przez długie lata.
Umiar i elegancja
Głównym przykładem nieprzemijającego stylu jest minimalizm. Szyk i prostota, stonowana paleta barw oraz wysoka jakość zastosowanych materiałów zawsze będzie wyglądała dobrze.  Ograniczona liczba dekoracji oraz duża funkcjonalność mebli sprawia, że ten trend świetnie sprawdzi się na mniejszych przestrzeniach. Dzięki niewielkiej ilości ozdobników powierzchnia mieszkania wizualnie się powiększy i sprawi wrażenie znacznie schludniejszej. 
Postaw na kolor
W przeciwieństwie do minimalizmu, w tym trendzie cała siła tkwi w nasyconych odcieniach. Mogą one stanowić jedynie delikatny akcent w postaci ozdobnych poduszek oraz zasłon lub dominować nad przestrzenią w formie kolorowej ściany. Pamiętaj, że to intensywna barwa gra główne skrzypce, dlatego nie twórz jej „konkurencji” w postaci zbędnych dodatków. 


Miejska dżungla
Ten trend przypadnie do gustu osobom, które kochają spędzać czas na łonie natury. Jego głównym wyznacznikiem są drewniane i ratanowe meble oraz dużo, naprawdę dużo zieleni. Jeśli masz duże mieszkanie zawieś w sypialni hamak! Na ścianach świetnie będą wyglądać ręcznie tkane makatki oraz stare botaniczne plakaty. Dopełnij całość sukulentami, palmami lub swoimi ulubionymi roślinami.


Siła tkwi w szczegółach 
Nie oznacza to jednak, że w każdym rogu mieszkania powinna stać ozdobna figurka, świeca lub ramki ze zdjęciami. Postaw na kilka detali, które przyciągną wzrok i zaskoczą gości. Galeria z rodzinnymi portretami, półka wypełniona pamiątkami z wakacji czy pachnące dyfuzory? Ten ostatni dodatek wypełni wnętrze przyjemnym aromatem, dzięki czemu w Twoim domu zapanuje niezwykle przytulna atmosfera. Warto wiedzieć, że zmysł węchu bezpośrednio wiąże się z naszymi wspomnieniami i sprawia, że zaledwie w kilka chwil możemy się zrelaksować i odprężyć. Podczas lata postaw na mieszanki bazujące na woni kwiatów oraz owoców. Jesienią i zimą znacznie lepiej sprawdzą się orientalne, pudrowe oraz korzenne kompozycje.  
W sklepach z pewnością znajdziesz zapachowe świece, kadzidełka lub dyfuzory. My polecamy sięgnąć po modne perełki zapachowe, które znajdziesz w internetowej drogerii MAKEUP: https://makeup.pl/categorys/690137/. Ten mały dodatek może odmienić charakter wnętrz o 180 stopni. Przekonaj się sama! 
Zobacz pełną wersję podhale24.pl