20.07.2021, 18:43 | czytano: 3094

Uczniowie ZSCKR w słonecznej Portugalii (zdjęcia)

arch. szkoły
Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu rozpoczęli praktyki zawodowe w Bradze, w ramach Projektu „Europejskie inspiracje w rozwoju kształcenia zawodowego – europejskie praktyki zawodowe”.
Po zapoznaniu się z koordynatorami, pracodawcami oraz obowiązkami – nadszedł czas na pierwszy tydzień pracy. Technicy architektury krajobrazu przystąpili do pielęgnacji roślin, poznając przy tym nowe gatunki, niespotykane w ojczystym kraju. Natomiast technicy żywienia i usług gastronomicznych oraz technicy technologii żywności mieli okazję do odkrycia tajemnic kuchni portugalskiej w miejscowej restauracji.
W czasie wolnym uczniowie mogli poznać miasto, zwiedzając m. in. Jardim de Santa Barbara, Igreja Misericórdia, Braga Cathedral i Caritas Arquidiocesana de Braga. Nie zabrakło również wycieczek, np. do sanktuarium Braga Bom Jesus, Guimaraes, Ponte de Lima, czy Viana do Castelo.

Projekt nr POWERVET-2018-1-PL01-KA102-049653 „Europejskie inspiracje w rozwoju kształcenia zawodowego – europejskie praktyki zawodowe” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.


źródło: szkoła
komentarze
El-ka21.07.2021, 10:02
No proszę! Wszyscy młodzi ludzie z Polski noszą maseczki w Portugalii. Aż dziw bierze, że potrafią się dostosować.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl