28.09.2009, 11:56 | czytano: 1126

Gimnazjum Krempachy Mistrzem Gminy w Piłce Nożnej

Drużyna Gimnazjum w Krempachach zdobyła tytuł Mistrza Gminy Nowy Targ w piłce nożnej chłopców.
Turniej mistrzowski rozegrano na boisku sportowym przy lodowisku w Nowym Targu. Wystąpiły w nim drużyny jedenastoosobowe. W zawodach uczestniczyły gimnazja z Krempach, Gronkowa, Ludźmierza, Łopusznej, Waksmunda i Klikuszowej. Rozstawiono drużyny, które zajęły w zeszłym roku I i II miejsce. Dokonano losowania na grupy A i B. W grupach rywalizacja drużyn odbyła się systemem „każdy z każdym”. Następnie drużyny rozgrywały finał (IA z IB). Dalsze miejsca drużyny uzyskały na podstawie zdobytych punktów. Turniej zakończył się po 7 meczach, czas spotkań wynosił 2 x 15 minut.
W finałowym pojedynku zespół z Krempach pokonał drużynę z Gronkowa 1:0 i tym samym zdobył tytuł Mistrza Gminy.

Wyniki turnieju:

I miejsce - Krempachy
II miejsce - Waksmund
III miejsce - Ludźmierz
IV miejsce - Klikuszowa
V miejsce - Gronków
VI miejsce - Łopuszna

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Drużyna z Krempach otrzymała puchar oraz uzyskała awans do rozgrywek na wyższym szczeblu. Pięć pierwszych drużyny zostało wyróżnionych nagrodami rzeczowymi. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Robert Mroszczak (Waksmund) – otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

- Stadion na zawody przygotował Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji ul. Parkowa 13. Spotkania prowadzili sędziowie z Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Organizator dziękuje Wójtowi Gminy Nowy Targ za ufundowanie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych. Organizator również dziękuje opiekunom drużyn za sprawne przeprowadzenie zawodów - mówi organizator Paweł Zych.

r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl