20.10.2021, 14:39 | czytano: 685

Awans lekkoatletów z Goszczyńskiego do zawodów wojewódzkich (zdjęcia)

arch. szkoły
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zainaugurował cykl zawodów lekkoatletycznych od sztafetowych biegów przełajowych. Na terenach należących do nowotarskiego lotniska 11 drużyn rywalizowało o tytuły mistrzów powiatu i o awans do zawodów wyższego szczebla. Do wojewódzkiej licealiady kwalifikowali się tylko zwycięzcy.
W skład reprezentacji każdej szkoły wchodziło 6 osób, dziewczęta miały do przebiegnięcia odcinki 1000 m, chłopcy 1200 m. W kategorii chłopców wygrał zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, a na drugiej pozycji ukończyli bieg uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju. Uczniowie Goszczyńskiego wystąpili w składzie: Maciej Ochmański, Kamil Wójciak, Kamil Gawron, Damian Kasperek, Jakub Goczał, Karol Zahora, Szymon Jarkiewicz, Jan Rzadkosz. Opiekę nad drużynami Goszczyńskiego pełniła Joanna Jethon – Sułkowska.
Z kolei w konkurencji dziewcząt wygrały reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju, a dziewczęta z Goszczyńskiego ukończyły bieg na drugiej pozycji. Wystąpiły w składzie: Zuzanna Mroczka, Weronika Kadaś, Hanna Węgrzyn, Oliwia Polak, Martyna Hryc, Agnieszka Chlipała.

Po sztafetowych biegach przełajowych przyszła pora na indywidualną licealiadę, tym razem w kategorii U18. W zawodach, które odbyły się na miejskim stadionie w Nowym Targu, rywalizowało około 100 osób. Do wojewódzkiego finału zakwalifikowały się zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 oraz po jednej sztafecie 4x100 m. Uczniowie z Goszczyńskiego również tutaj osiągnęli świetne wyniki: 100 m – 1. Oliwia Polak, 2. Alicja Kowalcze 7. Julia Fryżlewicz, 8. Amelia Polak, 1. Karol Zahora, 5. Maciej Chorąży, 7. Igor Zahora; 200 m – 1. Oliwia Polak, 4. Zuzanna Mroczka, 6. Julia Fryżlewicz, 1. Karol Zahora, 4. Igor Zahora; 400 m – 4. Zuzanna Mroczka, 5. Inga Tworek, 3. Kamil Gawron; 800 m – 2. Martyna Hryc, 5. Hanna Węgrzyn; 1500 m - 3. Jan Rzadkosz, 4. Kamil Wójciak, 7. Bartłomiej Szyszka, 8. Szymon Jarkiewicz, 11. Maciej Ochmański; skok w dal – 6. Maja Bobrowska, 10 Magdalena Nowobilska, 2. Pascal Pytelewski; pchnięcie kulą 3 kg – 7. Magdalena Truty; pchnięcie kulą 5 kg – 10. Pascal Pytelewski; sztafeta 4x100 m – dziewczęta – 1. Alicja Kowalcze, Inga Tworek, Zuzanna Mroczka, Oliwia Polak, sztafeta 4x100 m - chłopcy – 3. Maciej Chorąży, Igor Zahora, Kamil Gawron, Karol Zahora.

W klasyfikacji drużynowej (medalowej) dziewczęta zajęły drugie miejsce, a chłopcy trzecie. Opiekunem reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego w Nowy Targu był mgr Wojciech Tischner nauczyciel wychowania fizycznego. Zespoły, które zajęły trzy czołowe miejsca wyróżniono pucharami Starosty Powiatu Nowotarskiego.

źródło: szkoła