17.10.2009, 13:57 | czytano: 936

„Bajki kredką malowane” - opowiadanie i rysowanie bajek dla dzieci

NOWY TARG. Miejska Biblioteka Publiczna organizuje cykl spotkań w ramach promocji współczesnej literatury dziecięcej. - Na spotkania z najmłodszymi zapraszani są nowotarscy plastycy, którzy opowiadają bajki i przedstawiają je jednocześnie w formie rysunkowej - wyjaśnia Lucyna Czubernat.
Biblioteka nowotarska jako pierwsza w powiecie nowotarskim otrzymała grant z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację tego literacko - plastycznego programu. Wraz ze szkołami i przedszkolami organizuje cykliczne spotkania dwa razy w miesiącu z dziećmi klas 0 – 2 (z przedszkoli i szkół).
Do tej pory zorganizowano trzy takie spotkania. Wzięli w nich udział: Anna Dziubas, Katarzyna Magiera i i Krzysztof Kabat.

- Zaproszony gość, podczas opowiadania bajek równocześnie na kartonie umieszczonym na stojaku malarskim, rysuje poszczególne sytuacje zawarte w tekstach - dodaje Lucyna Czubernat, która jest autorką projektu. - Zadaniem dzieci samodzielne wykonanie ilustracji do poznanych utworów. Na zakończenie każdego spotkania najlepsze prace zostaną nagrodzone i wyeksponowane w bibliotece - dodaje.

Każde spotkanie poświęcone jest innemu zagadnieniu, w oparciu o zróżnicowane utwory. Tematyka jest dostosowana do wieku dzieci i ustalona jest wspólnie z przedszkolami i szkołami oraz artystami, którzy poprowadzą zajęcia.

Zaproszenie do udziału w programie przyjęli także: Elżbieta Kolusz, Leszek Pustówka i Helena Luberda.
Następne spotkanie będzie prawdopodobnie pomiędzy 26 a 30 października.

s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl