04.04.2022, 22:36 | czytano: 1812

Filatelistyczne zmagania w Bańskiej Niżnej (zdjęcia)

zdj. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach
W Szkole Podstawowej w Bańskiej Niżnej odbył się półfinał 60. Młodzieżowego Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego, zorganizowanego w tym roku pod hasłem „Iława w krainie Warmii i Mazur”. Swoją wiedzę filatelistyczną i tematyczną w trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało 17 uczestników.
Po napisaniu dwóch testów 3 osoby z każdej grupy wiekowej zakwalifikowały się do drugiego etapu, w którym należało wykazać się umiejętnością pracy z katalogiem znaczków.
Nagrodzeni:
w kategorii klas I-V:
I miejsce – Gabriela Malacina z koła filatelistycznego w Bańskiej Niżnej,
II miejsce – ex aequo Oliwia Chowaniec z koła filatelistycznego w Waksmundzie i Justyna Hreśka z koła filatelistycznego w Bańskiej Niżnej.

w kategorii klas VI-VIII:
I miejsce – Łucja Cachro z koła filatelistycznego w Bańskiej Wyżnej,
II miejsce – Jakub Marusarz z koła filatelistycznego w Bańskiej Niżnej,
III miejsce – Łukasz Żukowski z koła filatelistycznego w Bańskiej Wyżnej.

w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – Alicja Żukowska z koła filatelistycznego w Bańskiej Wyżnej,
II miejsce – Marta Włodarczyk z koła filatelistycznego w Trzebini.

Zwycięzcy każdej grupy będą reprezentowali Małopolskę w finale konkursu, który odbędzie się w dniach od 16 do 19 czerwca 2022 roku w Iławie.

W trakcie uroczystości dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bańskiej Niżnej – Karol Słowakiewicz z kl. 1 i Maria Plewa z kl. 4 – odebrało wyróżnienia zdobyte w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Być jak Czesław Słania”, który upamiętniał wybitnego polskiego grawera, projektanta wielu znaczków pocztowych.

O tym, że „Znaczek uczy, kształci i zbliża narody” mogli przekonać się zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Rafał Szkaradziński – wójt Gminy Szaflary, Iwona Gal – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, ks. Krzysztof Matuszek – proboszcz parafii w Nowem Bystrem.
Do Bańskiej Niżnej przybyli również: Stanisław Mitkowski – prezes Małopolskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistów (PZF), Marian Kazieczko – wiceprezes Małopolskiego Okręgu PZF, Bogdan Stankowski – prezes koła PZF w Zakopanem, Ewa Hajnos – opiekun koła młodzieżowego w Bańskiej Wyżnej, Tadeusz Jahn – opiekun koła młodzieżowego w Waksmundzie, Marcin Włodarczyk – dyrektor Zespołu Szkół w Żarkach.

Z okazji półfinału konkursu Poczta Polska wydała kartkę oraz stempel okolicznościowy, które można było nabyć w szkole na specjalnym stoisku pocztowym.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego ważnego wydarzenia, oraz sponsorom, wśród których znaleźli się: Zarząd Okręgu Małopolskiego PZF, Poczta Polska, firma AND COMPUTERS z Nowego Targu, firma PAKFOL z Nowego Targu, Sklep u Stefka w Bańskiej Niżnej, Piekarnia Fąfrowicz w Szaflarach oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.

Wszystkim uczestnikom gratuluję pasji, zaangażowania i wiedzy, a zwycięzcom życzę jak najwyższych miejsc w finale konkursu.

Jolanta Stolarczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bańskiej Niżnej i opiekun koła młodzieżowego

zdj. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl