10.04.2022, 21:01 | czytano: 2072

Siedmioro uczniów „Goszczyńskiego” z tytułami finalistów olimpiady historycznej

arch. szkoły
Siedmioro uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu uzyskało tytuły finalistów XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, co jest równoznaczne z uzyskaniem 100% wyniku na egzaminie maturalnym z historii.
Po wymagającym etapie okręgowym do finału tegorocznych zmagań olimpijskich awansowali: Aneta Zając i Andrzej Mąka z kl. 3Dg, Tomasz Mościcki z kl. 3Cg, Mateusz Obrusik i Jakub Średniawa z kl. 3D oraz Kacper Morawa i Szymon Zawadzki z kl. 2D. W etapie centralnym uczniowie mieli trzy godziny na napisanie pracy na jeden z pięciu podanych przez organizatorów tematów. Cała siódemka naszych reprezentantów świetnie poradziła sobie z tym zadaniem, zyskując tym samym wielkie wyróżnienie.
Tytuł finalisty olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” zwalnia z egzaminu maturalnego z historii, co znacząco ułatwia rekrutację na najbardziej prestiżowe kierunki studiów.

W etapie centralnym wzięło udział 231 osób z całej Polski, a tylko 7 prac zostało ocenionych przez komisję na ocenę celującą. Wśród nich była praca naszej maturzystki Anety Zając.

Opiekunami naukowymi uczniów są mgr Aneta Borkowska i mgr Katarzyna Sikora.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl