14.04.2022, 11:40 | czytano: 1222

Wysokie miejsce uczennicy Ekonomika w IX Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce

arch. szkoły
W Łodzi i Smardzewicach odbył się centralny etap IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Tym razem pod hasłem "Turystyka kwalifikowana – pasje i możliwości".
Organizatorem zawodów był Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowało Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Sporu i Turystyki. Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowała Michalina Waksmundzka z klasy 3 Technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji turystyki.
Rywalizacja obejmowała 3 etapy. Do pierwszych dwóch przystąpiło 28 finalistów, którzy pisali test wiedzy o turystyce oraz prezentowali wybrany produkt turystyczny powiązany z tematyką olimpiady. Michalina zaprezentowała turystykę rowerową jako aktywną formę spędzania wolnego czasu. W swojej prezentacji wskazała możliwości jej uprawiania na Podhalu. Spośród finalistów wyłoniono 15 laureatów, wśród których znalazła się nasza uczennica. Zadanie finałowe polegało na przygotowaniu jednodniowej wycieczki na szczyt Krzemieńca w Bieszczadach w oparciu o materiały dostarczone przez organizatorów.


Po podsumowaniu wszystkich etapów Michalina zajęła 8 miejsce uzyskując tytuł laureata tej olimpiady. Nagrodą jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, indeks na wszystkie kierunki geograficzne prowadzone na Uniwersytecie Łódzkim, a ponadto liczne publikacje książkowe oraz materiały promocyjne przygotowane przez organizatorów i sponsorów.

Finał olimpiady obfitował w liczne atrakcje, m.in.: grę terenową po Sulejowskim Parku Krajobrazowym, wykład o możliwościach uprawiania turystyki kwalifikowanej w łódzkim oraz wizytę w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie uczestnicy odwiedzili Skansen rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskie Źródła oraz arenę lodową do trenowania łyżwiarstwa szybkiego.


źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl