28.04.2022, 08:48 | czytano: 1061

Mundurowy Wolontariat z pomocą ofierze wypadku

arch. szkoły
NOWY TARG. Kilkaset złotych zebranych w charytatywnej akcji jest darem serca dla mieszkańca Zaskala, który stracił sprawność skutkiem bardzo poważnego wypadku. Ze strony młodzieży to cenny wyraz czynnego współczucia.
Od lutego do marca, na prośbę działającego przy mundurowym LO Wolontariatu wraz z opiekunem Robertem Piszczem - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Andrzeja Knapczyka-Ducha w Czerwiennem zorganizowała charytatywną zbiórkę symbolicznej złotówki na rzecz Bartłomieja Lichaja, ofiary wypadku. Zebrano wtedy 120 złotych.
W marcu z inicjatywy Wolontariatu i jego opiekuna, zbiórka na ten sam cel została przeprowadzona w Prywatnym LO. Tym razem udało się zebrać 300 złotych. Cała kwota zostanie wpłacona do Caritas Archidiecezji Krakowskiej, gdzie Bartłomiej ma swoje konto.

"W imieniu swoim, Bartka, a także Jego bliskich i znajomych, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność Dyrekcji Szkoły za zgodę na realizację tej akcji charytatywnej, jak również Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom Uczniów, Pracownikom Administracyjnym i wszystkim, którzy tę inicjatywę wsparli – zwraca się Wolontariat do wszystkich Darczyńców. Jesteśmy przekonani, że każdy ofiarowany grosz był szczerym darem serca oraz wyrazem głębokiej empatii i solidarności z osobą, którą los dotknął nieszczęściem. Wierzymy, iż okazane dobro powróci do Państwa w dwójnasób. Niosąc pomoc bliźniemu, realizujemy uczynek miłosierdzia. Dając świadectwo naszej miłości, sami wzbogacamy się o tę miłość" - podsumowuje nowotarska szkoła.

źródło: Prywatne Szkoły Średnie im. Prof. Jana Venuleta w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl