16.05.2022, 14:33 | czytano: 1633

"Festyn zdrowia" w nowotarskiej "Dwójce" (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
Jedyny piątek 13-tego w tym roku upłynął uczniom Szkoły Podstawowej w Nowym Targu na klasowej rywalizacji w dwóch grupach wiekowych w ramach szkolnego Festynu Zdrowia.
Nauczycielki Ewa Garbacz i Agnieszka Batkiewicz zorganizowały dla dzieci świetną zabawę - kilka konkurencji, spośród których każdy uczeń wybrał jedną. W kilku osobowych grupach reprezentanci klas walczyli o punkty dla całej klasy i nagrody ufundowane przez Vincitore Parmezan, restaurację Na Winklu, Kawiarnię Parkową i Radę Rodziców przy SP 2.
Dzięki pomocy ludzi dobrej woli, firm i instytucji zorganizowano dla uczniów konkurencje:
- warsztaty zero waste z restauracją Vincitore (gościem specjalnym był Janek Szkaradziński – półfinalista programu Master Chef Junior
- warsztaty kulinarne z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego – pod okiem pana Józefa Bąbola nauczyciela ZSCKR.
- piramidę żywieniową
- quiz o zdrowiu
- kanapkowe wariacje
- witaminowy pokaz mody
- grę terenową z Nadleśnictwem Nowy Targ – o to zadbał pan leśniczy Krzysztof Przybyła wraz z współpracownikami
- zawody sportowe
- marsz po zdrowie ze studentami PPUZ w Nowym Targu;

Studentki nowotarskiej uczelni przeprowadziły dla dzieci pomiar ciśnienia tętniczego krwi, saturację oraz szkolenie z pierwszej pomocy. Firma Stalgast zapewniła warzywa i owoce na świeżo wyciskane soki, a Stanisław Kułach przekazał jabłka dla uczniów Szkoły otrzymane od gospodarstwa agroturystycznego w Jodłowniku. Związek Podhalan odział Nowy Targ częstował oscypkami zakupionymi przez Miasto Nowy Targ oraz moskolami, które przekazała Szkole Karczma u Borzanka. Uczniowie ZSKRC przygotowali zdrowe desery, którymi dzielili się z dziećmi z SP2.

Kulminacyjnym punktem festynu były banery prezentowane przez poszczególne klasy i oceniane przez komisję z hasłami dotyczącymi zdrowego trybu odżywiania: „Zdrowe odżywianie to receptura na dobre piłki kopanie”, „Gdy owoce jemy to zdrowo rośniemy”, „Dbać o zdrowie ważna sprawa, więc korzystaj z tego prawa” , „Pięknie śpiewam świetnie tańczę jem banany, pomarańcze”, „Zdrowe życie to nie kit zjedz warzywa będziesz fit” . Uczestnicy następnie przemaszerowali wokół osiedli Nowego Targu z tymi transparentami prezentując hasła.

Całość zakończyło przedstawienie poświęcone patronowi Szkoły Mikołajowi Kopernikowi.

źródło: organizatorzy, zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl