02.06.2022, 08:38 | czytano: 1514

Strażacki Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Krauszowie (zdjecia)

arch. szkoły
1 czerwca to jeden z najbardziej lubianych przez społeczność szkolną dni. W tym roku zapowiadał się wyjątkowo atrakcyjnie z uwagi na obecność druhów z OSP Krauszów.
Dzieci i młodzież obejrzały akcję gaszenia pożaru. Strażacy zadbali o realizm zaaranżowanej sytuacji w najdrobniejszych szczegółach. Ciekawym punktem programu była pogadanka przeprowadzona przez Naczelnika OSP Krauszów - Jana Pawlikowskiego. Dzieci mogły spróbować, czy potrafią tak samo szybko jak strażacy ubrać się lub sprawdzić, do czego służą nosze. Z dużym zaciekawieniem oglądały również dawny konny wóz strażacki, który mimo upływu kilkudziesięciu lat lśni czerwienią lakieru. Dziewczyny i chłopcy ze starszych klas tworzący Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zaprezentowali swoją gotowość do zawodów, które wkrótce się odbędą.
Gdy emocje pożarnicze opadły, a brzuszki zostały napełnione grillowaną kiełbaską, wychowawcy przygotowali konkursy. Uczniowie najstarszych klas zapomnieli o powadze i dołączyli do szkolnych rozgrywek, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były i łamigłówki, jak i również konkurencje sprawnościowe. Po ogłoszeniu wyników, uczniowie obdarowani słodkimi upominkami od wójta Gminy Nowy Targ Jana Smarducha wróciły do domów.

Szkoła dziękuje druhom z OSP Krauszów, Radzie Rodziców oraz sołtysowi Stanisławowi Kalacie za uatrakcyjnienie tego wyjątkowego dnia.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl