06.06.2022, 16:48 | czytano: 1027

W IPN-owskim konkursie o Kresach – laury kadetek na szczeblu małopolskim

arch. szkoły
NOWY TARG. Kadetki z Prywatnego LO dla Młodzieży - Karolina Hryc, Martyna Czernik, Natalia Sobczyk, Anna Kałafut i Angelika Ciesielka zostały laureatkami regionalnego, małopolskiego etapu konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, poświęconego dziejom polskich Kresów.
Jest to kolejny z szeregu sukcesów mundurowych licealistów, z ramienia Szkoły pod opieką merytoryczną majora Krzysztofa Tekiela, w IPN-owskich konkursach.
Celem akurat tego jest popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów I i II Rzeczypospolitej wśród młodzieży. Chodzi tu zwłaszcza o uwrażliwienie uczestników na los Polaków mieszkających za naszą dzisiejszą wschodnią granicą. Kadetki startowały w dwóch kategoriach, decydując się na pracę multimedialną lub pracę pisemną. Na podstawie dostępnej literatury, zgromadzonych dokumentów, wspomnień, materiałów ikonograficznych opracowały wybrany przez siebie temat. Karolina Hryc stworzyła bogatą w treść i zdjęcia pracę pisemną pod tytułem „Skarby i osobliwości kresów wschodnich . Pracę multimedialną pod tytułem „Wielcy i mali ludzie Kresów” przygotowały natomiast: Martyna Czernik, Natalia Sobczyk, Anna Kałafut i Angelika Ciesielka .

Teraz prace laureatów z poszczególnych województw zostaną przesłane do Centrali Biura Edukacji IPN w Warszawie, gdzie odbędzie się etap ogólnopolski. I pozostanie czekać na wyniki.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl