20.06.2022, 15:56 | czytano: 1477

Podniebne podróże uczniów Ekonomika

arch. szkoły
W dniach 23-25 maja 2022 r. uczniowie nowotarskiego Ekonomika wraz z opiekunami udali się na 3 dniową wycieczkę do Gdańska. Do pokonania było aż 600 km, ale podróż nie trwała długo, gdyż środkiem transportu był… samolot. Podróż samolotem dla niektórych uczestników wycieczki był atrakcją samą w sobie, gdyż nie każdy do tej pory mógł korzystać z takiej formy transportu.
Widać to było po emocjach, jakie towarzyszyły uczniom od samego początku wyjazdu. Sam lot, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i pięknym zachodzie słońca, trwał niespełna godzinę.
Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji. Grupa zwiedzała wraz z przewodnikiem najważniejsze zabytki w Gdańsku: Bramę Wyżynną, ul. Długą, Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Żuraw nad Motławą oraz Zbrojownię Miejską. Następnie udała się do Muzeum II Wojny Światowej, gdzie zapoznała się z przyczynami, przebiegiem oraz konsekwencjami wojny. Uczniowie odbyli również godzinny rejs na Przylądek Westerplatte, gdzie pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża, w chwili zadumy, oddali hołd wszystkim ofiarom II wojny światowej.

Ale to nie wszystko. Pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców dowiedzieli się o wydarzeniach z grudnia 1970 r., a w Sali BHP Stoczni Gdańskiej o ruchu „Solidarności”, który miał ogromny wpływ na przemiany polityczne Europy na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX w. Następnie udali się do letniej stolicy Polski – Sopotu. Tam spacerowali po „Monciaku”, czyli ul. Bohaterów Monte Cassino, która jest deptakiem miejskim. Następnie spacerowali po najdłuższym molo w Europie, gdzie przy słonecznej pogodzie i szumie fal mogli poczuć się jak prawdziwi wczasowicze.

Z Sopotu pojechali na lotnisko i nocnym rejsem, zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili do Krakowa, a następnie do domu. W drodze powrotnej już planowali kolejne podróże samolotowe. Następny lot we wrześniu…

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
rodzynek21.06.2022, 12:39
Jak się ma takiego nauczyciela jak Pan Piotr to wszystko się da zorganizować ;)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl