06.08.2022, 15:24 | czytano: 2260

Innowacyjny projekt w Kacwinie

Mimo że wakacje trwają w najlepsze, część uczniów przychodzi jednak dzielnie do szkoły. A to za sprawą inicjatywy podjętej przez nauczycielkę języka angielskiego w Kacwinie.
Kinga Filipczak nawiązała współpracę z IT for SHE Kids - programem wolontariatu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach którego studentki kierunków informatycznych i technicznych lub pracownicy działów technicznych i informatycznych zagranicznych korporacji będą w okresie wakacyjnym prowadzić zajęcia z programowania i nowych technologii dla dzieci ze szkół podstawowych z małych miejscowości i wsi w całej Polsce.
Szkole w Kacwinie udało się jako jedynej z powiatu zakwalifikować do tego programu i dzięki temu przez trzy dni, od środy 3.08. do piątku 5.08. kacwińscy uczniowie dowiedzą się jak projektować wydruki w programie TinkerCad, z bliska przyjrzą się gotowym już wydrukom oraz poznają s rodzaje drukarek 3D. Uczniowie będą też tworzyć własne roboty i uczyć się programować im trasy. To wydarzenie na pewno długo zapadnie w pamięci lokalnej społeczności.

Źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl