11.09.2022, 20:54 | czytano: 748

IX Rajd im. bł. ks. Józefa Stanka (zdjęcia)

arch. szkoły
Po raz dziewiąty uczniowie Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych wyruszyli na IX Rajd im. bł. ks. Józefa Stanka aby uczcić 78. rocznicę śmierci patrona swojej szkoły.
9 września najmłodsza klasa pierwsza wędrowała po swojej wsi śladami bł. ks. J. Stanka wg. questu. Klasa druga poznawała Niedzicę również za pomocą questu, podobnie jak klasa trzecia - sąsiednią miejscowość Kacwin. Klasa czwarta zaś szła questem po Dursztynie. Starsze klasy w grupach V-VI i VII-VIII rozpoczęły rajd od zwiedzenia zabytkowego drewnianego kościoła w Trybszu i dalej stamtąd szlakiem niebieskim przeszły na Łapszankę by na Przełęczy Nad Łapszanką prawie w samo południe pomodlić się przy kapliczce za wstawiennictwem bł. ks. J. Stanka i zejść do swej wsi żółtym szlakiem.
Pogoda była bardzo jesienna, czego szczególnym dowodem była spora ilość kozaków, maślaków i podgrzybków jakie można było znaleźć po drodze. Poranne mgły znikały, a przez chmury przedzierało się słońce dając ten promyk nadziei i radość z wędrowania. Zmęczenie na pewno wszystkim dawało się we znaki, ale trud wędrowania nagradzały: dobry humor i radość wspólnego przebywania. Może gdzieś i w jesiennej pogodzie pojawiły się w myślach słowa wpisane na plakat tegorocznego rajdu, a zaczerpnięte z kazania na rozpoczęcie roku szkolnego: „Wypłyń na głębię”, bo ważne by nigdy nie poddawać się, by próbować i by zawsze podejmować wyzwania. By wbrew wszystkiemu i wszystkim wypływać na głębię.

Mamy nadzieję, że tego uczy nas takie wspólne wędrowanie szlakami rajdu – góry zawsze uczą wytrwałości i niezniechęcania się. Choć czasem bolą nogi i trudno zrobić kolejny krok. Mamy nadzieję iż rajd dla każdego stanie się choć małą inspiracją do działania. Dziękujemy wszystkim za udział, uczniom za wytrwałość i dzielne wędrowanie, nauczycielom za obecność, a wszystkim za pomoc w jego organizacji. Zapraszając już na kolejny rajd za rok pamiętajmy o słowach: „Wypłyń na głębię”.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl