19.09.2022, 16:16 | czytano: 1576

ZSCKR Nowy Targ - „Weekendowy zawrót głowy…” (zdjęcia)

arch. szkoły
Od początku roku szkolnego uczniowie Zespołu Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu rozkręcają się na całego i nawet weekendy spędzają pracowicie.
Przedstawiciele ZSCKR wzięli udział w jubileuszowej XXX edycji Wystawy Rolniczej AGROPROMOCJA. Ideą, która przyświeca temu wydarzeniu jest promocja małopolskiego rolnictwa, firm działających w branży agrobiznesu, a także dorobku gospodarczego i kulturowego regionu, poprzez ukazanie jego bogactwa i różnorodności. Organizowana w dniach 10 – 11 września 2022 r. w Startym Sączu wystawa stała się doskonałym pretekstem do zaprezentowania korzyści oraz możliwości jakie daje kształcenie się w zawodach technik turystyki na obszarach wiejskich oraz technik weterynarii.
Były więc piękne dekoracje, stroje, ozdoby i motywy roślinne. Jednakże największym powodzeniem cieszył się fantom psa do RKO oraz model świni do nauki inseminacji, na których odwiedzający mogli przetestować swoje umiejętności.

Równolegle w niedzielne popołudnie w Poroninie trwała wielka kulinarna Bitwa Regionów, w której wzięło udział 27 kół gospodyń wiejskich. . Co prawda, uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami p. J. Bąbolem i p. R. Stankiem nie brali udziału w tej bitwie, to jednak przygotowali dania oraz przekąski, które cieszyły się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Mistrzowie kuchni ze Szkoły Rolniczej serwowali iście regionalne potrawy tj. kwaśnicę na wędzonym żeberku oraz polędwiczki wieprzowe marynowane w góralskich ziołach ułożone na moskolu w towarzystwie sosu bryndzowego.

Wiedząc, że nie samym chlebem żyje człowiek uczennice z naszej szkoły przygotowały również specjalny występ dla sympatyków muzyki. Z młodzieńczą energią wybrzmiały słowa piosenki „Biegnij przed siebie”, „Kto powie mi jak”, „Skrzydlate ręce” oraz „Dach”. Dziewczyny w niczym nie ustępowały profesjonalnym artystom występującym na scenie
w Poroninie i głęboko wierzymy, że kariera wokalna stoi przed nimi otworem.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl