23.10.2022, 11:24 | czytano: 1821

Pasowanie pierwszaków na uczniów w Szkole Podstawowej w Krauszowie (zdjęcia)

arch. szkoły
Początek i koniec. Tak można streścić uroczystości, które miały miejsce w połowie października w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie. Początek edukacyjnej przygody dzieci, które w tym dniu stały się oficjalnie uczniami oraz koniec pracy pani Elżbiety Cetery, wieloletniej i zasłużonej nauczycielki.
Tego dnia w szkole pojawiło się wielu gości. Był ksiądz proboszcz Jerzy Filek z Ludźmierskiego Sanktuarium, rodzice oraz absolwenci.
Dzieci z pierwszej klasy przygotowane przez Celinę Błaszczyk z werwą prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniu hymnu szkoły złożyły uroczystą przysięgę. Dyrektor szkoły Barbara Stala uroczyście pasowała dzieci na uczniów. W podziękowaniu rodzicom pierwszaki wykonały układ do piosenki pt. „Jeruzalema”, który w czasach pandemii stał się globalnym wiralem. Urszula Kułach wykorzystując sprzęt Laboratoriów Przyszłości urządziła fotograficzne atelier, by upamiętnić tą uroczystości.

Ponieważ 14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej, Rada Rodziców oraz uczennice z Samorządu Uczniowskiego przygotowały życzenia dla wszystkich pracowników szkoły. Jednym z najbardziej zasłużonych była Elżbieta Cetera, która w tym roku przeszła na emeryturę. Jej dokonania można wyrazić słowami profesora Ludwika Hirszfelda – „Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć”. Kolejne pokolenia, które zaraziła swoją pasją wyraziły wdzięczność osobiście lub poprzez film. Podziękowaniom nie było końca.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
Histeryk23.10.2022, 12:30
Gratulacje dla pierwszaków.
Szkoło, ostrożnie z cytatami. Słowa te - przed Hirszfeldem - częstokroć wypowiadała Nadieżda Krupska, prywatnie: żona Lenina:-)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl