24.11.2022, 16:12 | czytano: 320

V Konkurs Wiedzy Prawnej – zaproszenie do udziału

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego do wzięcia udziału w V Konkursie Wiedzy Prawnej.
Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o prawie, kształtowanie umiejętności korzystania z aktów prawnych oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.
Konkurs został objęty Patronatem Honorowym: Łukasza Smółki, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Nowotarskiego i Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Wydarzenie jest współorganizowane przez Powiat Nowotarski.

Konkurs jest dwuetapowy. Na etapie szkolnym, który zostanie przeprowadzony w 10 stycznia 2023 r., zostaną wyłonieni uczestnicy finału – po dwóch z każdej szkoły podstawowej, która zadeklaruje uczestnictwo. Finał przeprowadzony zostanie 18 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej, ul. Ludźmierska 32, 34-400 Nowy Targ.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin, formularz rejestracyjny oraz materiały dla uczestników znajdują się na stronie: www.konkurswiedzyprawnej.prv.pl

Konkurs ma charakter pisemny – uczestnicy rozwiążą test wiedzy oraz udzielą odpowiedzi na problemy prawne. Tematem przewodnim V Konkursu Wiedzy Prawnej jest działalność pożytku publicznego i wolontariat. Finaliści rozwiązując finałowe kazusy będą korzystać z fragmentów Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl