23.05.2024, 16:52 | czytano: 950

Strzelcy z mundurowego Liceum - najlepsi w Małopolsce (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. W kilku miejscowościach - Suchej Beskidzkiej, Nowym Sączu, Miechowie, Gorlicach i Nowym Targu organizowane były powiatowe eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety" 2024. Eliminacje wojewódzkie, z udziałem reprezentacji kilku szkół mundurowych z całej Małopolski, rozegrane zostały w Tarnowie. Nowotarscy kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży wrócili z nich w triumfie – z I miejscem zdobytym drużynowo w klasyfikacji chłopców. Sukcesy odnieśli też w klasyfikacji indywidualnej.
Jeśli w eliminacjach powiatowych 3-osobowa drużyna z PLO nie miała dużej konkurencji, gdyż uczniowie niewielu szkół systematycznie trenują strzelanie z ostrej broni, tak w zawodach rangi wojewódzkiej nasi kadeci, trenowani przez swoją instruktorkę, Małgorzatę Kupczyk, byli już poddani ostrej rywalizacji z drużynami szkół mundurowych w Tarnowie, Marcinkowicach, Gorlicach i Brzesku.
Wszystkie ekipy biorące udział w Zawodach z długą tradycją strzelały z broni tego samego typu – był to karabin bocznego zapłonu WOSTOK, produkcji rosyjskiej. Takich też karabinów używają kadeci podczas treningów na nowotarskiej strzelnicy LOK – każdy egzemplarz jest przyporządkowany jednemu użytkownikowi, indywidualnie wyregulowany i podpisany jego nazwiskiem. Członkowie reprezentacji PLO w większości trenują też w nowotarskiej sekcji LOK, społecznie prowadzonej przez instruktorów – Małgorzatę Kupczyk i Mateusza Jacukiewicza. Sekcyjne zajęcia odbywają się w każdy piątek.

Cała drużyna PLO, w składzie: Szymon Miśkowiec, Dawid Musiał i Nazar Zamai – spisała się nadzwyczaj dzielnie, zdobywając w sumie 817,5 punkta. Tym samym odniosła błyskotliwe zwycięstwo nad konkurentami i będzie reprezentować Małopolskę na etapie ljuż ogólnopolskim, w Bydgoszczy.

Zaprocentowało dobre wyszkolenie i przygotowanie, a chłopcy byli zdeterminowani, uważni i skupieni na strzelaniu. W klasyfikacji indywidualnej drugo- i trzecioklasiści z PLO również odnieśli sukcesy: Szymon uplasował się na II miejscu – z bardzo niewielką różnicą punktową w stosunku do zwycięzcy z Tarnowa; Dawid zdobył III miejsce, a Nazar VI. Dla reprezentantów – teraz już Małopolski – gratulacje i duże uznanie! Dodajmy, że drużyna z PLO ubiegłego również triumfowała na szczeblu wojewódzkim.

W klasyfikacji drużynowej chłopców 767 punktów.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl