05.09.2018, 11:49 | czytano: 12414

Czy młody wójt będzie miał konkurenta?

Na razie tylko obecny wójt, 34-letni Jakub Jamróz, zadeklarował udział w październikowych wyborach na wójta gminy Łapsze Niżne. Propozycję startu otrzymał również jego poprzednik Paweł Dziuban. Czy ją przyjmie i stanie w szranki z młodym wójtem?
Cztery lata temu Jakub Jamróz nieznacznie pokonał Pawła Dziubana w wyborach na wójta gminy. Zdobył 52% głosów, a jego przeciwnik miał 48% procent poparcia.
Po czterech latach rządów obecny wójt zamierza ubiegać się o reelekcję, co potwierdził w rozmowie z nami. W tym tygodniu przedstawi swoje plany i zamierzenia, o czym poinformujemy również na Podhale24.pl. Czy będzie jedynym kandydatem? Raczej nie.

Kilka dni temu Komitet Wyborczy Wyborców Lepsze Jutro Dla Naszej Gminy poinformował, że już wkrótce przedstawi kandydatów do Rady Gminy Łapsze Niżne, a potem kandydata na wójta.

Paweł Dziuban, były wójt gminy, który pracuje obecnie na stanowisku kierownika delegatury Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu potwierdza, że dostał propozycję kandydowania w wyborach na wójta, ale wciąż ją rozważa. - Biorę taką możliwość pod uwagę, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem. Na obecną chwilę niczego nie deklaruję. Myślę, że w przyszłym tygodniu będzie wiadomo już więcej - mówi.

r/
zobacz także
komentarze
opinia26.09.2018, 16:53
Masz rację Michał to jedyna Radna,która wie o czym mówi i nie boi się powiedzieć prawdy publicznie za co jak widać na sesjach jest wściekle atakowana tak przez radnych jak i władze Gminy.Zgoda... radne odzyskały wzrok ale zbyt długo to trwało.Mam jednak nadzieję,że nie zrezygnuje z kandydowania na radną,bo wniosła do tej Rady wiele korzystnych zmian.Jak widać nie kieruje się wypowiedziami niektórych radnych,którzy patrzą przez pryzmat własnych interesów.Tacy Radni jak Radna Schlegel w tej Gminie nie są przez władze gminy mile widziani.
michał25.09.2018, 21:52
brawo dla pani radnej szleger pszepraszam jak pomyliłam proszę się nie dawać omanić panu P bo to co pani mówi jest wpełni racionalne poza panią ikilkoma radnymi płci żeńskiej ta reszta panów powinna wstać i więcej nie wracać natę salę co niektórzy to tam siedzą tyko dla pewnego dohodu a nie dla dobra mieszkańców całej gminy
Patriota25.09.2018, 20:50
Co za tępaki tutaj się wypowiadają ci co nie potrafią racjonalnie myśleć samemu nigdy w gminie nie było tak dobrego i udciwego włodarza już zapomnieliście co poprzednik narobił jak zadłużył gminę jak wyprzedawał dobro gminy bawił się za nasze pieniądze robił sobie szkolenia kursy za kture myśmy płacili a co najlepsze nawet niektórych nie potrafił zaliczyć i wy chcecie żeby taki człowiek ponownie objął stanowisko włodarza ogarnijcie się a przynajmniej nie oczerniajcie obecnego wójta bo mu do kostek nie dorastacie a te wasze wpisy są wyssane z palca żadnych konkretów
Kacwin25.09.2018, 12:04
Normalne że obecni pracownicy gminy banda za jamrozem jak w czasie pracy Panie z Niedzicy malowaly sobie paznokcie w pracy zamiast zajmować się sprawami Gminy. Teraz to jest gmina rodzinna kuzynki znajome i przyjaciółki. A pan Jamróz tylko mowi na zebraniach moi kochani. Gdzie te solary po 1000zl co pan obiecywał fotowoltanika po 1500zl po powodI jeszcze drogo nie posprzatane
Michał14.09.2018, 07:17
Obecny Wójt już zaczął kampanię obrażanie kontrkandydatów, już nawet kandydatom na radnych z obcego komitetu robi czarny pr..... I ktoś tu pisał że Jamróz jest spokojnym i dobrym człowiekiem...... po tym co usłyszałem na zebraniu powiem krótko ? NIE DLA LUDZI co złapią się wszystkiego by być u żłoba ? Jamróz out.
powiem krótko13.09.2018, 23:53
jeden wart drugiego i tyle - podziękował bym wam ale cóż trzeba będzie znowu wybrać zło co jest mniejsze a nie osobę godną tego stołka. Sory ale nie jesteście panowie jamrozek i dziubanek osobami na takie urzędy
vvvvv13.09.2018, 20:20
O czym to piszesz człowieku fakty mówią za siebie. Frydman garnie wszystko do siebie to fakt niezaprzeczalny.Popatrz na ulice we Frydmanie a na ulice w Niedzicy to będziesz miał całkowicie jasny obraz gdzie są robione inwestycje.......Kacwin,Łapsze Niżne ,Trybsz Falsztyn,Łapszanka.To co się dzieje widać na każdym kroku.Tutaj nie trzeba żadnego skłócania fakty są oczywiste,które mówią same za siebie.Termomodernizacje budynków remiz i szkół no gdzie są robione i za jaką kasę szkoda, że tego nie wiesz a może nie chcesz wiedzieć.
jako13.09.2018, 19:13
Miko.... Mks.... Panowie jeśli wy coś rozumiecie z tych właśnie wpisów na tej stronie to ja sądzę że żyjemy w dwóch różnych Gminach. A teraz moje zdanie trolle w tejże Gminie było,jest,i będzie dziadostwo do czasu kiedy na sali obrad nie będzie Radnych z prawdziwego zdarzenia myślę że zostałem dobrze zrozumiany. Do czasu kiedy będzie w Radzie podział na My Wy Oni to będzie wielkie g.... wszystko na to wskazuje że sytuacja będzie podobna. Proszę wybierać Radnych bo to od nich wiele......zależy w Gminie Panowie .
Mks13.09.2018, 13:56
Taki niedoświadczony i marnujący dofinansowania? Zdaje mi się czy w cztery lata dostaliśmy więcej dudków niż przez poprzednie 8! Liczby nie kłamią. Oszuści! Nie ważne jak byle do koryta?!
Miko13.09.2018, 13:51
Ooo teraz trolle próbują zkłucić Niedzicę i Frydman - super pomysł na gminę.
Głos dla Jamroza- tylko ktoś kto to nie zna uwierzy w podłe brednie jakie tu piszecie.
xxx11.09.2018, 11:56
Oj Uwaga masz rację kilku Radnych tam już dawno nie powinno mieć prawa wstępu na tą salę obrad .Dawno temu powinni być wyrzuceni razem z przewodniczącym za chaos,który panuje na sesjach oraz brak merytorycznej dyskusji o perspektywach rozwoju tej Gminy.No cóż Frydman garnie ile tylko może mając na to przyzwolenie Władz Gminy.Niestety Niedzica musi się obudzić bo jak widać jedna osoba jak wynika z Twojego wpisu Ten właśnie ......KTO ......nie jest w stanie przy tych atakach podołać temu wszystkiemu.
uwaga11.09.2018, 02:35
Teraz w Gminie króluje Frydman tam robi się chodniki krowom a WY Niedziczanie możecie tylko pomarzyć o ulicy Nadwodniej bo Wasze problemy są mało istotne dla Przewodniczącego Rady zarazem radnego z tego okręgu wyborczego.Wystarczy obejrzeć ostatnią sesję a zobaczycie KTO zabiega tylko o inwestycje w Niedzicy.Mam cichą nadzieję,że temu panu damy w tych wyborach czerwoną kartkę i raz na zawsze pozbędziemy się pasożyta.
Miecio09.09.2018, 17:01
abc: To samo myślę, że potrzeba przede wszystkim świeżej krwi w radzie i ludzi na radnych z prawdziwego zdarzenia, a nie przytakiwaczy tak jak teraz. Niektórzy to nie wiedzą za czym głosują.....
Co do Radnej z Niedzicy, zgadzam się że jest bardzo dobrą radną, bo patrzy na ręce władzy. Płaci za to wysoko bo ją robią "krzykaczką". Czas na zmiany!
abc09.09.2018, 12:59
Poczytałem te żale które mieszkańcy tej chorej Gminy piszą zgoda,nie jest to zarządzanie na zdrowych zasadach, nie ma planu rozwoju Gminy itd. Trzeba by było się zastanowić na ile leży wina po stronie Wójta jednego czy drugiego a Radnymi Gminy. Tak sobie myślę że wina po stronie Wójta jest ewidentna za złe zarządzanie w 30% zaś w 70% za uprawianie tego dziadostwa wina leży po stronie Rady. Mieszkańcy trzeba wybrać Radnych a nie wychodzić z założenia że na bezrybiu i rak ryba. Była świetna kandydatka na Wójta Radna z Niedzicy niestety zrezygnowała szkoda bo sytuacja uległa by poprawie, tak sądzę po wypowiedziach na sesjach Gminy , kobieta ma głowę na twardym karku i wie o czym mówi takie jest moje zdanie.
Rosiek08.09.2018, 16:47
Dołączam do grona rozczarowanych, bo mnie Panie Jakubie rozczarowałeś. Z tej dwójki krzyżyk postawię przy Dziubanie tym razem.
mieszkaniec07.09.2018, 21:10
Moje rozczarowanie jest bardzo duże brak planowania, brak ludzi na konkretnych stanowiskach od pozyskiwania środków unijnych. Zatrudnianie ludzi bez żadnych predyspozycji i wiedzy.Należy sprawdzić według jakiego klucza została przydzielona fotowoltaika,i piece. Jak długo będziemy tkwić w tym błocie i udawać,że wszystko jest w porządku.Ani jeden ani drugi nie jest gospodarzem dla naszej Gminy.
J@nek07.09.2018, 18:20
No alojz ja znowu gdzie się nie obróce to słyszę że Dziuban musi wrócić..... I bądź tu mądry..... Zdecydują wyborcy, ja mam tylko nadzieję że będziemy mieli merytoryczną kampanię. Nie taką jak 4 lata temu, że rzucano paszkwile na Dziubana.....
alojz07.09.2018, 14:32
Czy młody Wójt będzie miał konkurenta? Zdziwił bym się gdyby miał. To co się słyszy od ludzi to same dobre rzeczy no może poza radną z Falsztyna czy radnym powiatowym z Kacwina. Ci to jadą na tego wójta aż strach. Pewnie nie pozałatwiali tego co chcieli... Zaś z drugiej strony z kim nie gadam to Dziuban nie ma szans na powrót
Wyborca z Łapsz06.09.2018, 18:59
Mam prośbę do wszystkich komentujących ? jesteś za Jamrozem to Go pochwal, a nie oczerniaj Dziubana i odwrotnie. Po co jakieś pisania o wyłudzeniach, rodzinach, komitetach czy innym gnoju? Tak ma wyglądać rozwój Gminy? Zaś przez 5 lat będzie Oni i My?
Mnie Jamróz nie przekonał przez te 4 lata, dlatego oddam głos na konkurenta.....czy to będzie Dziuban? A może jeszcze ktoś wystartuje?
Ojej06.09.2018, 18:21
Pochodzę z Gminy Łapsze Niżne, jednak od pewnego czasu mieszkam poza jej granicami, jestem pracownikiem samorządowym w drugim pod względem wielkości miastem w Polsce. Z doświadczenia nabytego w urzędzie oraz przeglądu działań zrealizowanych w naszej gminie przez ostatnie cztery lata ze smutkiem muszę stwierdzić, że nie wyobrażam sobie wrócić i na stałe zamieszkać w rodzinnych stronach. Ilość zaprzepaszczonych okazji na dofinansowania m. in. z UE oraz brak doświadczenia obecnego Wójta, czy może brak zainteresowania na pozyskiwanie środków dla Gminy (nie mi to osądzać) sprawia, że jesteśmy w tyle. Może zamiast wylewać żale na poprzednika Pana Jakuba, trzeba dokonać obiektywnej oceny, kto ma obecnie większe predyspozycję do pełnienia funkcji Wójta naszej Gminy. Osobiście uważam, że Pan Paweł byłby lepszym kandydatem na to stanowisko i tak będę głosować, o ile oczywiście Pan Paweł będzie brał udział w wyborach. Innym Głosującym radzę odsunąć uprzedzenia i emocje, a dokonać obiektywnych kalkulacji. Może wtedy Gmina Łapsze Niżne będzie stwarzała odpowiednie warunki do miejsca zamieszkania.
do Pieter06.09.2018, 16:53
Mój Drogi jeśli nie rozumiesz co to znaczy rozwój, i wystarczy ci asfalt pod domem, który cztery lata temu zrobił ci dziuban i który dzisiaj pewnie nadaje się do ponownego remontu jak większość tych "wyborczych" dróg to trudno. Skoro ścieżki które obecnie są budowane są najdroższe to rozumiem, że masz jakieś porównanie konkretne? czekam, podaj, wylicz, obnaż prawdę ! Dzięki tym ścieżkom już teraz jest najazd rowerzystów. pewnie na rowerze nie jeździsz to tego nie widzisz. Ja jestem na rowerze codziennie i powiem, że to był świetny ruch. Gratuluję gminie ostatnich kilku lat - rozwój rozwój po trzykroć rozwój. A ty siedź przed domem i zbijaj bąki jak dotychczas. asfalt już masz ....
Lolek06.09.2018, 16:52
Mam prośbę, szczególnie do przeciwników urzędującego Wójta: odrobinę szacunku i wysilcie się proszę na merytoryczną kampanię jaki to macie konkretny pomysł na naszą gmine a nie ciągle tylko Jamróz to Jamróz tamto bo jesteście wtedy jak totalna opozycja - zero argumentów i pomysłów własnych, powielacie niczym nie poparte zarzuty a jedyny punkt waszego programu to "będzie lepiej". Pozdrawiam i życzę spokojnego września i października itd.
śmieszek06.09.2018, 16:45
do ubawiony po pachy:
bo na każdym stanowisku brakowało kompetencji a posadka była tylko po znajomości u poprzednika? Wiem co mówie pracowałem z tymi ludźmi, aż dziw, że od razu ich nie wywalił tylko dawał szanse. I kaktus mi na ręce wyrośnie, jeśli w waszym komitecie ich nie będzie. Bo tylko to grono ciągle kontestuje wszystkie poczynania wójta. Czas prawdy? Kierowanie gminą nigdy wcześniej nie było tak jawne i przejrzyste. Wiem, wiem - to musi być wasza prawda a nie prawda obiektywna.
Byłam06.09.2018, 16:43
Poprzedni Wójt wstęgi przed wyborami przecinał ino roz i myślał, że kupi ludzi kiełbasą drogową. A tu ludzie mu podziękowali bo ludzie nie potrzebują króla któremu trza bić pokłony tylko gospodarza, który wysłucha, pomoże, czasem wesprze na duchu. Za to właśnie szanuję naszego wójta Jamroza i dziękuję za pomoc w mojej sprawie. Do Pana Dziubana chodziłam i prosiłam i nie miał dla mnie czasu niestety
adamaszek s.06.09.2018, 16:37
Z wielkim zadowoleniem obserwuję poczynania Pana Jamroza, którego miałem przyjemność osobiście poznać. Nie znałem poprzedniego wójta, ale z opowiadań to chyba nie jest dobry człowiek - a przynajmniej nie słyszałem pozytywnej opinii z ust tubylców. jestem przeszczęśliwy że zamieszkałem w tak pięknej gminie, a jednocześnie dumny, że tak młody człowiek reprezentuje mieszkańców w tak godny sposób. Jeszcze Polska nie zginęła !!!
Analizator06.09.2018, 16:23
Paweł D. dbał o to, żeby gmina zdobywała tytuły ale nie doda ile kupił gazet krakowskich i urzędnicy wycinali kupony, żeby głosować na siebie.
do zorientowany06.09.2018, 15:51
Paweł przestań gadać głupoty. może i wiele zostało zrobione za twojej kadencji i nikt tego nie neguje ale za Jamroza dzieje się nie mniej. szkoda że nie możesz tego zauważyć. no ale jak cię znam... ty juz taki typ jesteś :-)
Chyba jednak już wie06.09.2018, 15:40
Człowiek, który na miesiąc przed wyborami nie wie czy będzie startował miałby być wójtem mojej gminy? Tzn. niemam pomysłu, planu, jakiejś wizji tej gminy tylko prosili to startuję? Tak mam to rozumieć?
Łapsze W06.09.2018, 15:22
do tutejszy niestety:
to się wyprowadź jak ci się moje Łapsze Wyżne nie widzom! Tyle lat staraliśmy się o boisko i poprzednik mówił że się nieda nima dzie, a ten wójt chodził, starał się, nawet jak nsi nie mogli się dogadać to nie rezygnował - teraz mogę iść pokopać z synkiem na porządne boisko - nie czuję się traktowany gorzej - więc mów za siebie!
Rudy06.09.2018, 15:20
Czy będzie miał konkurenta? Kontrkandydata na pewno bo były wójt nie znosi przegrywać, taki był już w podstawówce. Tylko czy będzie zdolny konkurować z człowiekiem, który okazał się doskonałym gospodarzem, lepiej sprawdził się w pozyskiwaniu środków unijnych i co najważniejsze w końcu uczynił działania urzedu transparentnymi? Wątpię! Śledziłem ruchy poprzednika i śledzę obecnego wójta - nie zmienia się ferrari na trabanta - tylko dlatego że trabant bardzo chce i są osoby, które zaklinają rzeczywistość, że pojedzie szybciej! Dla mnie wybór jest jasny!
Jeśli mamy dalej iść w dobrą stronę to jeśli wogóle zmieniać to na pewno nie na poprzednika. Tyle w temacie.
Piotrek06.09.2018, 15:01
Do Trybszanin:
Wątpię byś był z Trybsza i miał dziecko w Trybszu w szkole skoro piszesz takie dyrdymały!! Jeżeli już ktoś był dojony, to nauczyciele, bo nie byli na karcie nauczyciela, tylko jako zwykli pracownicy. Czy szkoła miała się lepiej czy gorzej.....Gdyby była lepsza współpraca na linii Gmina - Stowarzyszenie to zapewne skorzystały by na tym przede wszystkim dzieci. Budynek szkoły był i jest gminy i to gmina ma na niego łożyć kasę. Fundacja miała utrzymać się z subwencji, którą Gmina dostała od Państwa i to robiła. Zapytaj się ile dostawała fundacja na utrzymanie szkoły, a ile teraz kosztuje utrzymanie szkoły w Trybszu.....

O zajęciach łączonych, rozłącznych i innych rzeczach pisał nie będę, bo skoroś z Trybsia, to wiesz jak jest teraz, pokazała to dobitnie wizyta Estończyków......
ss06.09.2018, 14:44
Jeden zorientowany, drugi obiektywny - ta sama osoba: wiem, że trudno Ci pojąć, że niektóre projekty są ponad gminne i można być ich częścią, albo nie mieć nic - za dziubana niemielibyśmy nic bo ze wszystkimi tylko wojny toczył!
Niedzicanin06.09.2018, 14:41
Grupa hejterów, która marzy o powrocie do starego bagna - niedoczekanie wasze! Za działki sprzedane za bezcen nikt z nas głosu na Dziubana nie odda!
Znajomy06.09.2018, 14:38
Czytam, czytam, czytam, obrzucanie g... ludzi z komitetu to już przekroczenie granicy, a zarzucanie komuś, że go wywalono z roboty bo nie wypełniał obowiązków......Tylko Wójt ma taką wiedzę. Kuba nie sądziłem, że do tego się posuniesz aby się utrzymać u władzy
Elik06.09.2018, 14:37
do Rosiek:
no właśnie wystarczy wyjść i posłuchać, więc wyjdź i posłuchaj :)
Tylko wyjdź, naprawdę - poza grono KWW gorsze jutro ;p
Będziesz zdziwiony!
Spisok06.09.2018, 14:33
Tak, tak rozumiem szu, że dostałeś solary bo złozyles wniosek. Super czyli Ci co złożyli a nie dostali, m.in. Ja się nie zalapalismy bo znów jak w przypadku fotowoltaiki znajomi dostali?
Ubawiony po pachy06.09.2018, 14:29
Do śmieszek - haha no śmieszny jesteś bo z tego co wiedza wszyscy nikt nie wyleciał za niedopełnienie obowiązków. Sam ludzi męczył, przesuwał ze stanowiska na stanowisko. Nie tak dawno było głośno o przegranej przez wójta sprawie w sądzie. Czas prawdy już bliski :-)
Frank06.09.2018, 14:24
Staszek jak uważasz ze kumoterstwo się skończyło za Jamroza to chyba wiem kto się kryje pod tym twoim nickiem. Kumoterstwo za jamroza to się dopiero zaczęło. Brakło by dnia żeby wymienić gdzie kogo zatrudnił, tu rodzina tam spłacanie długów wyborczych, żony dzieci swoich niedoszłych radnych, kuzynki szwagierki, koleżanki itp i wszyscy ciepłe posadki. Także nie trudzcie się i nie chwalcie sami siebie. I nikt na niego nie pluje tylko jak widzę każdy pisze tu prawdę. Po 4 latach jamroza to potrzebna w tym urzędzie porządna kontrola i pięknie wszystko wyjdzie.
alialai06.09.2018, 13:09
Ktoś, kto piszeo zmarnowanych latach i nic nie robieniu, niema bladego pojęcia co się dzieje w jego własnej gminie! No tak, bo niee chodzi o to, żeby wiedzieć, tylko pluć! Tak kazał komitet tak robię, w końcu wiele można zyskać a stracić....tylko honor, ale pierw trzeba go mieć!
Łapszanin06.09.2018, 13:04
Ja myślałem, że nie dożyje takiej chwili kiedy będę mógł powiedzieć o wójcie nie z naszej miejscowości, że jest wójtem całej gminy, wszystkich miejscowości. Teraz mogę to powiedzieć z ręką na sercu - tak trzymać Panie Jakubie - głosujemy całą rodzinką.
Trybszanin06.09.2018, 13:00
Szkoła miała się dobrze pod fundacją? Chyba fundacja miala się dobrze dojąc ngminę - czyli nas mieszkańców, a dzieci itak nie miały poddstawowych rzeczy!
z Łapsz Niżnych06.09.2018, 12:58
Ostatnio był super przykład: Na 110leciu OSP Łapsze Niżne - obecna pani poseł, pan poseł - ludzie z którymi dziuban darł koty, podobnie jak z dyrektorami z ZEW-u - ludzie którzy mogą wiele pomóc i jak pokazuje przykład obecnego wójta warto się z nimi dobrze dogadywać - dzięki temu nie jeden samochód trafia do gminy a cztery. Ale jak ktoś ma interes w tym, żeby Jamróz przegrał wybory no to przeciez musi mówić że jest źle.
Jola06.09.2018, 12:51
Zaczyna się kampania i znowu: Jamróz spotkania, slajdy, konkrety, konkretne liczby, fakty.
Przeciwnicy: puste słowa, plucie, wylewanie pomyj - ot rodem z KOD-u.
Trzymam kciuki Kuba!
Obiektywny06.09.2018, 12:47
Zorientowany dodałbym jeszcze ze z gmniy która byla wiodąca, od której inne czerpały pomysły, której mieszkańcy innych gmin zazdrościli że idzie tak mocno do przodu stalismy się w ostatniej kadencji gminą która musi być podpinana pod czyjeś projekty żeby coś uszczknać dla siebie, tak po ludzku poprostu przykro i smutno że tak to sie potoczyło... Ale ida wybory i szansa na zmianę...na lepsze
Rosiek06.09.2018, 12:42
Jednak przywrócili internet w sekretariacie, brakuje jeszcze pochwał, że Jamróz:
- dał 500+;
- buduje zakopiankę i tunel;
- postawił LOT na nogi;
- uruchomił pociągi z Nowego Targu do Zakopanego;

Wystarczy wyjść i posłuchać co ludzie gadają....że miało być lepiej, a jest jeszcze gorzej.
śmieszek06.09.2018, 12:33
Jeśli w komitecie są ludzie, którzy wylecieli z Gminy za niewypełnianie swoich obowiązków to z nimi to nie będzie "Lepsze Juto" BUUAHAHA
Malinka06.09.2018, 12:29
do zorientowany:
chyba NIEzorientowany :)
Pozdrawiam
szu06.09.2018, 12:17
do Talorek:
Widzisz, podstawowy błąd - na solary i piece się nie czeka tylko składa wniosek! Zapomniałeś? ojjj... szkoda - takich mamy wyborców narodzie!
swojak06.09.2018, 12:13
Do: Pieter
"Ścieżka nie będzie służyć całej gminie" - nie skomentuję tego bo głupotą wali na odległość! Wiem czemu nie pasuje Ci Jamróz bo jesteś z tych co to
ciągle: "moje" "moje" "mnie" "to kacwińskie' a "to trybsiańskie" - może w końcu Jamróz was nauczy, że to jest NASZE WSPÓLNE! lepiej zamilcz
Polka FRYDMAN06.09.2018, 12:09
Bidni jesteście... plujecie na człowieka, który dla gminy zrobił więcej w 4 lata niż poprzednik w 8... tylko dlatego, ze wam się urwały korzyści jak wygrał....strach tylko pomyśleć co by było, gdyby tacy ludzie jak wy dorwali się do władzy.... Pozdrawiam dobrze życzącym naszej gminie!
p.s. mooooże gdyby był jakiś super kandydat rozważałabym zmianę, ale na Dziubana? Siekierkę na kijek?
Logok06.09.2018, 11:54
Jeśli prawdą jest że Jamróz ma średnio 1.2mln zł rocznie więcej pozyskanych środków unijnych niż Dziuban to młody wciągnął go nosem ????
Olaa06.09.2018, 11:51
Płaczą Ci co stracili posadki na których nic nie robili i ci co muszą teraz startować w sprawiedliwych przetargach. Ci co mają na uwadze dobro Gminy są happy - ja też. Brawo Panie Jakubie- pokazał Pan wyższy Level sprawowania urzędu. Niech się Pan nie przejmuje jełopami. Polonia z Panem.
Władek06.09.2018, 11:47
Wszyscy od dawna wiemy, że Dziuban wystartuje bo on nie znosi porażek i będzie chciał się zemścić. Tylko o to mu chodzi. Ja mam nadzieje - jako mieszkaniec Łapsz że nie wygra - patrząc obiektywnie - nie był złym wójtem ale Kubie do pięt nie dorasta - i jako wójt i jako człowiek. Moje prywatne zdanie, pozdrawiam hejterów.
Staszek06.09.2018, 11:43
Powiem krótko - niech Bóg broni przed powrotem Dziubana. Z resztą kto ma dobrą pamięć nie odda na niego głosu. TAK jak teraz funkcjonuje nasza gmina to za Dziubana mogliśmy mażyć. Skończyło się kumoterstwo i zapraszanie do przetargów znajomych firm. Szkoda mi tylko Pana Jamroza - bo teraz ludzie którym się urwało po jego wygranej znowu będą wylewać pomyje na porządnego człowieka. Mój głos dla obecnego wójta... nie tylko mój.
zorientowany06.09.2018, 08:44
Obiektywny wyborca: widze ze kłótnia trwa, oj glupi ludzie jesteście. Chwalicie jednego ganicie drugiego i na odwrót a to nie o to chodzi...bo chodzi o dobro gminy. Nie mam styczności ani z jednym ani z drugim wójtem a patrze tylko na dobro gminy, bo wszystkim na tym powinno zależeć. I patrzac na dokonania obydwu trzeba jasno powiedzieć że gmina za Dziubana staneła na nogi, wyszła z marazmu. Pozyskiwanie środków, remonty, rozbudowy obiektów, kotłownie itp., nie bylo na zebraniach mowy o tym że pewnie nam nie przejdzie wniosek ale złożylismy go i może sie uda, albo pracownik zawalił i przepadł nam wniosek...za Dziubana takie gadki nie miały miejsca, był konkret i działanie w tym celu. Oczywiście każdemu można coś zarzucić i Dziuban nie byl idealny dlatego nastąpila zmiana ale liczy sie ostateczny rozrachunek. A Kuba trzeba powiedzieć że może i chłop chce ale niestety nie udźwignął tej odpowiedzialnej funkcji i przepadły nam 4 lata rozwoju gminy. Chcieli ludzie zmiany i ją mają ale niestety nie wyszlo to dobrze i powoli to dostrzegają. Brak doświadczenia w zarządzaniu, w pozyskiwaniu środków, w administracji i samorządzie a do tego niewłaściwy dobór ludzi do współpracy i wyszedł klops! Gdyby nie ościenne gminy wciagały łapsze do projektów, gdyby nie działania Radnej z Niedzicy obecny wójt nie miałby sie czym pochwalic...niestety bo liczylismy na coś wiecej i się rozczarowaliśmy, grzanie sie w cudzych sukcesach no nie nasz sukces wójcie, niestety... Duzo obietnic, mówienie jak to bedzie pięknie, uśmiechanie się do ludzi to za mało... Szkoda bo naprawde można było w to uwierzyć. A z perspektywy czasu pozostaje tylko rozczarowanie i poczucie zmarnowanych 4 lat. Teraz trzeba chyba postawic na czlowieka, który wykorzysta swoje doświadczenie i ściagnie środki do gminy na naprawde ważne dla mieszkańców działania (bo same ścieżki rowerowe nas do dobrobytu nie doprowadzą a jedynie do wielkiego zadłużenia) i nie pozwoli by kolejna kadencja znowu nas mieszkańców rozczarowała, dlatego liczę że będzie konkurent do wyborów, a ludzie wbiorą kogoś kto sie już sprawdził a nie kogoś kto sie uczy...niestety NASZYM kosztem, bo MY za to płacimy.
Pieter06.09.2018, 08:21
Budujemy w Gminie najdroższe ścieżki rowerowe......nawet autostrady tyle nie kosztują!! Nie ma pieniędzy na podstawowe sprawy, a 12 mln lekką ręką wydaje się na drogę dla rowerzystów, która i tak nie będzie służyć całej gminie!
tutejszy niestety05.09.2018, 23:37
łapsze Wyżne wybitnie traktowane po macoszemu, na nic nie starcza dla naszej wsi bo jest mała, pcha się tylko w duże typu Niedzica żeby tam wyborców mieć
Frodo05.09.2018, 23:09
Czas na Powrót Króla Panie Pawle!!! Do boju, niech się Pan nie przejmuje atakami, wszak wiemy kto za nimi stoi!!!
spiszka05.09.2018, 22:47
Wielkie rozczarowanie panem Jamrozem, dba o swoich wiadomo- mniejsze miejscowości w gminie kompletnie zaniedbane, nic dla dzieci i młodzieży nie ma, szczątkowe place zabaw, przepełniona szkoła, brak przedszkola, chcą zamknąć świetlicę wiejską, DRAMAT TUTAJ MIESZKAĆ
do misiek05.09.2018, 22:24
pobożne twoje życzenie... on nie wróci. ludzie mu wszystko pamiętają a Jamróz na twoje nieszczęście się sprawdził i ma duże poparcie wśród mieszkańców. możesz zaklinać rzeczywistość że nic nie zrobił... to jest aż śmieszne
Paweł Wróć05.09.2018, 22:06
Szkoła W Trybszu miała się dobrze pod Skrzydłami Fundacji. Teraz to tam jest tylko dziadostwo. Po co to było zmieniać?
talorek05.09.2018, 21:40
do Łapszanin:
A jo dofinansowania nie dostoł do pieca, bo wniosek nie przeszedł....czekom też na pompe ciepła co ją tak z kolegami z zapory chwolił (chyba ten skórnóg na zebraniu tak jom chwolił), brat ceko na solary za 1500 zł, bo tak obiecał. Somsiad co chwile ino latem godo jakie to piekne solary za Dziubana zrobili.... Możeś brat Wójta?? Bo On w Łapszach siedzi, bo moi znajomi z łops to na niego tak jadom, ze mi by posta zablokowali.....
misiek05.09.2018, 21:00
Jamróz tylko obiecywał i na tym sie zakończyło.... niech wróci dziuban....
Łapszanin05.09.2018, 20:56
Patrząc obiektywnie na Jamroza to jest bardzo dobrze i nie tak jak przedstawiają to oponenci bo: ścieżki rowerowe wybudowane i to w Łapszach, boisko za szkołą zrobione nowe a na dużym siłownia powstała i ciągle coś tam remontują, na piec dostałem dofinansowanie, remiza odnowiona, samochód strażacki kupiony nówka, a reszta tak samo ja za Dziubana czyli Spiskie Granie, remonty dróg, rozbudowa oświetlenia ulic,... mój głos Jamróz dostanie bo zawsze się mówi że pierwsza kadencja na rozkręcenie a druga na realizację więc będzie miał szanse dokończyć co zaplanował.
gison505.09.2018, 20:50
O tak niech wróci Dziubek i jego ekipa, Przewodnicząca z za wysoką dietą, sprzedawanie gruntów za bezcen, traktowanie ludzi jak śmieci, wyłudzanie pieniędzy z gminy na delegacje itd. tylko ślepy, albo zaślepiony nienawiścią jak klakierki dziubka nie zobaczy pozytywnych zmian w w naszej gminie. Brawo Pan Wójt Jamróz. Ja oddaję głos tak jak cztery lata temu na Pana Jamroza. Nie chcę widzieć poprzedniego ....
z gminy obok05.09.2018, 20:40
Miałem okazję współpracować z jednym i drugim. nie wyobrażam sobie powrotu Pawła, to by była wielka strata dla gminy. Kuba kilka komentarzy, które są zamieszczone przez kilka tych samych osób niech Cię nie zniechęcają. Ja trzymam za Ciebie kciuki. Moim zdaniem Paweł nie ma szans z tego co słyszę od ludzi z waszej gminy.
Gumczas05.09.2018, 19:03
Zdzierże i Dziubana byle Jamroza oderwać od koryta.....przecież On nic nie robi tylko się mści na przeciwnikach
Chelirp05.09.2018, 15:52
Popieram porzednikow, Dziuban wracaj. Takiego obludnika dawno nie widzialem..... skladke w kosciele zbieral.....czego sie jeszcze zlapie byle zostac przy koryciek?
nt05.09.2018, 15:14
Młodość nie zawsze jest atutem, zwłaszcza w zarządzaniu.
mieszkaniec piękniej gminy05.09.2018, 14:24
no to mam nadzieję, że Dziuban wystartuje bo już dość pustych obietnic obecnego Wójta. 4 lata zmarnowane i gmina cofnęła się w rozwoju. [Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu] i myśli że dalej będziemy mu ślepo wierzyć. Sam pójdę i na kolanach będę Dziubana błagać by startował bo inaczej cofniemy się z Jamrozem do epoki kamienia łupanego.
swojski05.09.2018, 13:41
Janet z Łapsz N kupuje taczki dla obu i rady(17 sztuk)
czas na zmiany i na bruego
Przemo05.09.2018, 13:30
Czekam kiedy rusza komentarze pochwalne za "młodym" wójtem..... odcięli internet w sekretariacie?
Ja05.09.2018, 13:07
No to czemu narzekacie i płaczecie cza iść i normalnie zagłosować za Dziubana było wszystko i nawet więcej robione a za młodego ??? Sami sobie odpowiedzicie.
kibic05.09.2018, 12:49
Jamroz i Dziuban auuut
Czas na Pana prezesa z PPPPPPN-u
mieszkaniec05.09.2018, 12:17
ileż to naobiecywał Jamróz 4 lata temu, i co z tego wyszło??? wyszła prawda o Jamrozie - nic nie mogę to rada!!!!
Mykos05.09.2018, 11:59
Tak bezjajecznego Wojta to jesscze nie bylo.... wszsytkim wszystko a w rzeczywistosci nic
Przemo05.09.2018, 11:56
Porażka ten Nasz młody Wójt - Dziuban wracaj!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl