05.09.2018, 14:10 | czytano: 5991

Powiatowe "jedynki". Komitety stawiają na nauczycieli

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Komitety pomału zdradzają nazwiska swoich liderów. Kto będzie otwierał listy kandydatów do Rady Powiatu Nowotarskiego?
Termin podania oficjalnych składów list kandydatów minie dopiero za kilkanaście dni, ale już pojawiają się informacje o "jedynkach", czyli osobach, które zajmować mają pierwsze miejsca na listach.
Z nieoficjalnych wciąż informacji wynika, iż liderem Komitetu Wyborczego Wyborców Prawica Powiatu Nowotarskiego - będzie Robert Furca, nauczyciel, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11.

Prawo i Sprawiedliwość postawiło na innego nauczyciela i dyrektora nowotarskiej szkoły (SP nr 5) - Krzysztofa Kurandę.

Komitet Wyborczy Wyborców Razem Podhale, Spisz i Orawa poprowadzić ma Janusz Tarnowski - obecnie radny miejski.

Największe doświadczenie samorządowe ma Karol Skrzypiec (na zdjęciu) - radny powiatowy kilku kadencji, również nauczyciel i dyrektor szkoły - m.in. gimnazjum nr 2 obecnie, wicedyrektor SP nr 11 który startować ma z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Podhalańska Wspólnota.

s/
zobacz także
komentarze
Wyborca09.09.2018, 09:44
Szanowni wyborcy głosujcie na Pana Karola Skrzypca.To bardzo uczciwy człowiek,rozlicza się dokładnie z dochodów,nic nie ukrywa i nic nie przepisuje dzieciom tak jak to robią inni dyrektorzy,żeby coś ukryć.To człowiek poukładany życiowo.Przez cały czas gdy był dyrektorem Gimnazjum dbał o swoich pracowników i dzieci.Był już radnym i przewodniczącym komisji oświaty i wiele pozytywnego tam zrobił.Jako dyrektor zrobił dla swojej szkoły wiele.Furca ( daje pracę emerytom a nauczyciele po studiach są na bezrobociu - czy takiego chcecie widzieć w powiecie ), Kuranda.... nie dosięgają mu do pięt.To karierowicze.Zbliża się ich czas konkursów i boją się o swoje krzesła więc szukają miejsca w polityce.Jak poniżej piszecie do 11 powinno przespacerować kuratorium oraz PIP.
Edek06.09.2018, 12:09
Skoro wielbiciel JOWów uwaza ze dzialania poprzednich starostow byly niejasne niech idzie do prokuratury, a nie latami skomle jak pies
Ciekawe ze mu złodziejstwo w pzd nie przeszkadza.......
Trzesa portkami wszyscy starostowie bo gdzie beda mieli robote?? Nie daj Boze trzeba bedzie wrocic do szkoly, a to przeciez ujma na honorze jak sie latami piastuje eksponowane stanowiska a przede wszystkim kasa nie ta...
do JOW06.09.2018, 11:53
Panie Waksmundzki, zajmij się Pan robotą
@06.09.2018, 10:17
PIS- przeprowadził deformę oświaty. Nie rozumiem pana który jest pedagogiem i swoim nazwiskiem firmuje te zmiany i jeszcze liczy na poparcie w wyborach. Skoro się jest za uwstecznieniem to jak można kierować placówką oświatową?
Hanka06.09.2018, 09:42
O jeny nauczyciele już rządzili w tym kraju i doprowadzili ten kraj do ruiny ,uczyć nie potrafią a rządzić niby będą umieć? Broń nos Boze łod rżądow ucitieli
jow06.09.2018, 09:34
kuna - zgłoś się do KWW wszyscy potrzebują ludzi aktywnych i Cię przygarną
gdyby były JOW w mieście to nie byłoby problemu aby Cię wystawić
jednak są wybory na listy wyborcze to musisz dopisać się do wybranego KWW lub stworzyć listy w każdym okręgu wyborczym
dyrektorzy szkół też zarządzają zasobem ludzkim i odpowiadają za wiele rzeczy w obszarze edukacji, prawa pracy, bezpieczeństwa
Byli w powiecie ludzie - Jan Lasyk (biznes, urzednik miejski), Jan Hamerski (burmistrz przez niecałe pół roku Szczawnicy, osoba decyzyjna w uzdrowisku Szczawnica co spowodowała klapę finansową ) którym najlepiej wychodziło zadłużanie powiatowego szpitala i nieczytelne działania przy moście w Knurowie i kasie nauczycielskiej. Wolę obecnych bo widać ich działania i oddam na nich głos
k06.09.2018, 09:18
PIS-owski dyrektor ,pisowskie porządki. Gorzej być nie morze. Dyrektorzy szkół powinni być apolityczni. Dzieci są z różnych środowisk i polityczni dyrektorzy są niewskazani.
kuna06.09.2018, 08:42
Może ktoś mi powie, jak można się dostać na listę kandydatów, nie mając poparcia tych z dotychczasowych układów. Rozmawiałam z dwoma przedstawicielami komitetów wyborczych i od razu było wiadomo, że maja już "swoich". Co zrobi=, żeby zmienić radnych, jeśli oni sami pchają się do koryta i nikogo nie dopuszczają! Myślałam o kandydowaniu na radną, ale nie popieram żadnej opcji i dotychczasowych kandydatur na burmistrza. Jakie mam szanse???
Wyborca06.09.2018, 00:22
Szkołą Podstawową nr 11 w Nowym Targu powinno się zainteresować kuratorium. Widać, że jego Dyrektorzy się ewidentnie nudzą i szukają dodatkowej fuchy. To aż takie luźne zajęcie ? ! Wolałbym, żeby skoncentrowali się na swojej pracy w Szkole. Przecież tam są nasze dzieci !
kogitator05.09.2018, 23:35
@ baciok:
Super bogaci ludzie z kominowymi zarobkami będą jeszcze bardziej tańczyć jak im każą.
Nie w tym leży problem. Ktoś dla kogo dieta będzie jedynym źródłem utrzymania, jeżeli będzie to ktoś spoza układów (zanim w nie wejdzie może uznać że mu się to nie kalkuluje w dobie wszędobylskich kamer i obowiązującej zasady wielu oczu w gremiach decyzyjnych), może nagle zechcieć działać dla dobrze, a nie źle, pojętego dobra publicznego, po to aby stworzyć coś w rodzaju szwedzkiego zjawiska 'trygghet', czyli że nikt w społeczeństwie nie musi się martwić o utrzymanie, o pracę i resztę (na zasadzie: jestem biedny, w polityce nie nakradnę, ergo tworzę takie warunki życia społecznego gdzie po kadencji będę mógł dostatnio żyć bez konieczności sprawowania funkcji radnego). Dodajmy że Polska leży w takiej strefie klimatycznej gdzie pozbawianie kogoś środków do życia jest szczególnie okrutnym barbarzyństwem; to nie jest Nowy York gdzie można cały rok spać na ulicy przykrywszy się gazetą.
W innych lepiej rozwiniętych od Polski państwach zaradzono problemowi o którym piszesz w ten sposób że za społeczną pracę w radzie miasta/powiatu/gminy dieta musi wynosić mniej aniżeli płaca za tę samą ilość czasu w pracy. Burmistrz czy wójt traktują swoje stanowisko jako powołanie, ukoronowanie swojej życiowej kariery, misję do zrobienia czegoś wiekopomnego dla swojej społeczności, przy czym wejście w układ żeby po raz kolejny niepotrzebnie zmienić kostkę na chodnikach które bez tego były dobre, albo wyremontować budynek urzędu gminy który wcale remontu nie wymagał to nie są rzeczy wiekopomne.
D HON DT05.09.2018, 23:04
Moi drodzy - drogie synki
Głosujemy na jedynki ???
Ale miały być JOWY !!!!!!!
A jest Dont przedpotopowy
Było już ---TRZY RAZY TAK
Teraz miało być coś WSPAK
Dawniej było że bez skreśleń
JOWY nadal są ZA WCZEŚNIE

TEMU TERAZ MOI MILI
KANDYDATÓW WYŁONILI
INNEJ RADY TERAZ NI MA
GŁOSUJĄCYCH TO JEST WINA

BO GŁOSUJEMY NA ZNANĄ TWARZ
KSIĄDZ , BELFEREK I LEKARZ :))))))
baciok@05.09.2018, 22:12
Do nick ano stąd . Zgadzam się z tobą. Oświadczenia majątkowe blokują ludzi w ubieganiu się o mandaty. Jeżeli ktoś ma wypisać to co ma, a za chwilę będzie go Urząd Skarbowy ciągał i się doczepiałt to po co mu to.
Mnie martwi tez inna rzecz. Do Rad ciągną ludzie dla których dieta staje się jedynym środkiem utrzymania. Taka osoba bedzie tańcować jak jej zagrają.
szef qultury05.09.2018, 22:01
jeszcze Bolesław Wielki startuje. Rozmontował mok to i powiat rozmontuje
wyborca05.09.2018, 22:00
Masakra i tyle.Widać że dyrektorzy szkół nie mają roboty w szkole.
góralka05.09.2018, 22:00
Rany, nie ma na kogo głosować!!!
Jola05.09.2018, 20:44
Samorząd to nie tylko gospodarka, drogi, ale też edukacja. Głosujcie na K Skrzypca. Facet uczciwy, inteligentny, poukładany życiowo i z doświadczeniem w samortządzie, a takich potrzeba.
kogitator05.09.2018, 20:13
@ żenada:
Gdyby działo się dobrze, tj. bezrobocie malało (bo np. powiat czy gmina co miesiąc robiły zestawienia swoich bezrobotnych mieszkańców i dosłownie, ale to dosłownie, molestowały biura pracy, biznes i rząd aby coś z tym narastającym fantem zrobić), wszystkie inwestycje były robione z sensem, itd., wówczas stare i opatrzone twarze mogłyby liczyć na reelekcję. Ale przecież każdy wie że jest dokładnie odwrotnie, więc zastanawiać może na co ci panowie (w zdecydowanej większości - niedobór kobiet to jeszcze jedna oznaka zacofania i konserwatyzmu) tak naprawdę liczą? Czy na gwiazdkę z nieba? Bo na mój głos niech nie liczą. Nowi ludzie są potrzebni, spoza układu.
Wicher05.09.2018, 19:25
Nauczyciele niech się zajmują nauczaniem dzieci a do samorządów ludzie którzy maja jakieś osiągnięcia w biznesie i prowadzeniu firm i którzy wiedzą najlepiej co co i jak ułatwić ludziom życie w tym absurdu biurokracji który nie pomaga wręcz utrudnia spokojne i klarowne funkcjonalne życie społeczeństwu bo nauczyciel co ? od zawsze na garnuszku tych którzy właśnie płacą na nich podatki . To jakiś absurd !!!
ano stąd05.09.2018, 18:36
skąd nauczyciele na listach ?
stąd ze przesiębiorcy nie chcą ujawnić swoich majatków
nie chcą wzorem premiera Morawieckiego przepisać je na żony
oświadczenia majątkowe blokują ludzi biznesu, którzy mogliby wesprzeć samorządy swoją wiedzą biznesową
rodzic05.09.2018, 18:18
Niech się wezmą za nauczanie dzieci i młodzieży a nie za politykę, lub niech zwolnią miejsca pracy w oświacie, a zajmą się polityką jedno z dwóch do wyboru.
Misja05.09.2018, 17:26
Może dostali takie zadanie do wykonania.
Kolega05.09.2018, 17:12
Zarobieni nauczyciele mają czas na działanie w samorządzie. Głosujmy na młodych, a nie ciągle taka stagnacja...
jurek05.09.2018, 17:08
W tych wyborach trzymam kciuki tylko za jedna osobę - Mariusza Wcislo. Reszta na polityczna emeryturę. Mam nadzieje ze w końcu jakaś młoda twarz ruszy lawinę i za pare lat będziemy mieć zupełnie nowa jakość w samorzadzie
Tercet05.09.2018, 17:01
Mam nadzieje ze ten tercet egzotyczny Faber Waksmundzki i Tylka zostanie rozgoniony i distanie czerwona kartke chociaz za korupcje w PZD
alik05.09.2018, 16:38
Popieram -:) Wyborca !
Nauczyciele winni nauczać w szkole, a nie dodatkowo zajmować się polityką. Polecam zlikwidować "karty nauczyciela" - 40 godz. tydzień pracy i urlop 26 dni w roku.
Żenada05.09.2018, 15:13
Same młode twarze widzę. Żenada. Ile jeszcze tych kadencji bez pomysłu musza odbębnić żeby dać szanse innym się wykazac
matka05.09.2018, 15:02
Panie K. K., za to co ta partia zrobiła edukacji!! Moje dzieci nogi w Pana szkole nie postawią.
Wyborca05.09.2018, 14:49
Zawsze Dyrektorzy Szkół mówią, że maja ogromnie dużo pracy, a tu się okazuje, że Pan Furca, Pan Kurańda i Pan Skrzypiec stwierdzają, że mają na tyle wolnego czau aby zostać Radnym Powiatowym. Z tego wynika,że bycie Dyrektorem Szkoły to widocznie nie jest jakaś ciężka praca.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl