09.07.2024, 10:36 | czytano: 6554

List otwarty do Macieja Tokarza: "Krytycy bez skazy, którzy uważają, że zrobiliby to lepiej"

Nowy Targ. Podhale24.pl
LIST. "Nie rozumiem oficjalnych argumentów, które stoją za nieudzieleniem burmistrzowi absolutorium. Natomiast te prawdziwe nasuwają się same. To Pana zawiść i zemsta za przegrane wybory" - napisał nasz czytelnik w liście otwartym, skierowanym do przewodniczącego klubu Nowy Targ dla Mieszkańców radnego Macieja Tokarza.
Oświadczenie Macieja Tokarza prezentowaliśmy: TUTAJ: "Maciej Tokarz: Pan Burmistrz uraczył nas kolejną porcją bzdur"
W odpowiedzi na nie, otrzymaliśmy list od czytelnika Wojciecha Niemczyka. Oto jego treść:

"Jestem mieszkańcem Nowego Targu od urodzenia i większość i jak mieszkańców, obserwuję rozwój naszego miasta. Nie wsadzam nosa w lokalną politykę, co nie oznacza, że jej nie śledzę. Jednakże władze miasta zawsze oceniałem i oceniam po ich działaniu i widocznych efektach.

To co Pan napisał, to zwyczajny paszkwil, nieprzystający do kogoś, kto uważa się za osobę wykształconą. Nie wiem czy Pan to pisał osobiście, czy ktoś to zrobił za Pana, ale kiepsko to wyszło. Bo tego nie da się czytać. Przebrnąłem jednak przez ten tekst, w którym roi się od zawiłych i niezrozumiałych, dla trzeźwo myślących czytelników, tłumaczeń. Wystarczyło w sposób zwięzły i klarowny przedstawić swoje argumenty, chociażby dotyczące nieudzielenia absolutorium, a nie obrażać burmistrza i urządzać wobec niego prywatnych wycieczek. Oj, nieładnie.

Tylko ludzie, którzy nie mają merytorycznych argumentów, wypisują bzdury. To właśnie Pan stracił okazję, żeby siedzieć cicho. Żeby nie było wątpliwości. Zapoznałem się z wypowiedziami niektórych radnych, zarzucających burmistrzowi niedociągnięcia a nawet zaniedbania.

To ci wszyscy krytycy „bez skazy”, którzy uważają, że zrobiliby to lepiej.

Przyznam, że czegoś nie rozumiem. Pan Grzegorz Watycha został wybrany na burmistrza po raz trzeci. To świadczy o tym, że mieszkańcy mają do niego zaufanie i doceniają efekty jego pracy przez ostatnie dziesięć lat. Ja Pana burmistrza Grzegorza Watychę znam tylko z plakatów wyborczych i zdjęć i wypowiedzi na portalu Podhale24. Nigdy nie miałem okazji poznać Go osobiście. Ale widzę, jak miasto zmienia się na korzyść i pięknieje, zwłaszcza że pamiętam kocie łby na rynku i odrapany ratusz z cuchnącym szaletem miejskim. Dziesięć lat to sporo dla człowieka, ale niewiele dla miasta. A jednak widać bardzo korzystną różnicę.
Nie rozumiem oficjalnych argumentów, które stoją za nieudzieleniem burmistrzowi absolutorium. Natomiast te prawdziwe nasuwają się same. To Pana zawiść i zemsta za przegrane wybory. Po prostu nie umie Pan przegrywać i do swojej zemsty wciąga Pan innych. I jeszcze to Pana wybujałe ego. Świadczą o tym ostatnie zdania Pana wypracowania. Wynika z nich, że Pan wie najlepiej co zrobić, jak zrobić i kiedy zrobić. Uważa się Pan za zbawcę, który może to miasto uczynić ładniejszym, a mieszkańców szczęśliwymi. A tu nie potrzeba zbawcy. Tu potrzeba systematycznego działania i zgody a nie jątrzenia. Niech się Pan zastanowi i zmieni swoje postępowanie albo odejdzie z Rady.

Zwyczajny mieszkaniec Nowego Targu Wojciech Niemczyk, emerytowany przedsiębiorca, lat 73
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jpd14.07.2024, 16:39
Jak Tuska nie lubie, tak musze mu przyznac, Polska to stan umyslu:)
ranking i po co to komuś11.07.2024, 11:07
Najlepszym Burmistrzem w nowożytnych dziejach był i pozostanie ŚP. JÓZEF RAMS. I długo nic. a najgorszym Marek Fryźlewicz. któremu próbuje dorównać G.Watycha i jest bliski sukcesu .
sawuarek i wiwarek10.07.2024, 16:32
A zatem legło w gruzach to obłędne przekonanie że ważne są nie tyle silne argumenty ale autorytet autora. Dla niektórych już sam fakt publicznego przedstawienia się z imienia i nazwiska zamyka wszelką dyskusję, z werdyktem na korzyść wielkiego autorytetu, oczywiście. Owszem, kudos dla autora listu że wystąpił z otwartą przyłbicą, ale czy to było potrzebne? Nie argument siły, ale siła argumentu. Czytając i tak zwraca się uwagę raczej na to co ktoś pisze, a nie na to kto się pod danym komentarzem podpisuje, np. w tym liście otwartym wielu konstruktywnych elementów nie ma, a autor mógł np. zapytać swojego adwersarza o szczegóły jego planów działania na lata kadencji jakie ma jako radny rządzącej większości (wszak będzie on doradzać burmistrzowi co ma robić, a ten będzie go uważnie słuchał jako lidera ważnej grupy radnych), bo o planach opozycji ostatnio jest jakoś dziwnie i podejrzanie cicho, tuż po wyborach padła mglista obietnica że skończy się bliżej niezdefiniowany rzekomo jakiś 'marazm' i nic dalej, poza żałosnym odgrywaniem pojedynku Miętusa z Syfonem, tyle że nie na miny ale na inwektywy.
Jesteśmy po czubki głów zanurzeni w polityce, niczym ryba albo instruktor pływania w wodzie, każdy ma prawo do artykułowania swoich własnych opinii, i wcale nie ma potrzeby podpisywać się z imienia i nazwiska, więcej, ktoś z innego miejsca Polski, albo zza granicy, też może interesować się sprawami NT, np. ja sam osobiście nie mieszkam w NT, chociaż w nim pracuję. Komentarz pod listem otwartym, który szacowny mieszkaniec miasta wystosował, to nie jest nota dyplomatyczna. Te wszystkie żenujące prywatne dochodzenia prowadzone po mieście aby ustalić kto napisał jakiś komentarz, do tego stopnia że jakaś inna osoba o tym samym nazwisku musi się tłumaczyć że to nie ona, itd., to jest wstyd dla miasta, odczuwam olbrzymi niesmak, naprawdę!
Adam_6610.07.2024, 15:11
Brawo! Ale co z tego, jak są radni, którzy, jak pan pisze "wiedzą lepiej". Nie potrafią zrozumieć, że burmistrza wybrali mieszkańcy, nie rada. Pan Watycha idealny nie jest, jednak okazał się najlepszy od swoich kontrkandydatów. Proponuje więc, żeby radni wzięli się do roboty, ciężkiej pracy dla mieszkańców a przestali rozgrywać swoje prywatne czy polityczne interesy. Zostali wybrani, żeby pracowali dla mieszkańców a nie dla swoich ugrupowań. A jak na razie to przez 5 lat burmistrzem będzie Watycha obrączek się to nie zmieni. To nie jest Big Brother, gdzie najwięksi warchoły zdobywają uznanie i punkty. Czy państwo radni: do roboty a jak się nie podoba, proszę złożyć mandat. Może ktoś inny będzie lepszy
Wojciech Niemczyk - ten młodszy :-)10.07.2024, 13:01
Do Wojciech Niemczyk Emeryt- dziękuje za zrozumienie sytuacji i wstawienie przeprosin. W zasadzie niczym pan nie zawinił, bo dokładnie tak się pan nazywa. :-) Pozdrawiam Serdecznie
do Liwii10.07.2024, 11:47
W samo sedno
sawuarek i wiwarek10.07.2024, 10:47
Słowa: 'nie wsadzam nosa w lokalną politykę' są już w drugim zdaniu tego listu otwartego. Ależ ludzie, wy wszyscy jesteście po uszy zanurzeni w polityce, od stóp do głów. Każdy człowiek, czy tego chce czy nie, czy sobie to uświadamia czy też nie, wręcz kąpie się w polityce, więc nikt z nas do polityki wcale nie musi nosa wsadzać ponieważ go w niej wszyscy cały czas i tak mamy.
Obawiam się że właśnie o to dokładnie toczy się ten śmieszny spór, że sporo osób, uzurpując sobie prawo wyłączności do wypowiadania się (wsadzania nosa w politykę), ciągle nie mogą pogodzić się z faktem że świat nie jest asymetryczny na ich korzyść, i obawiam się że to jednak w duchu tej asymetryczności, tudzież moralności Kalego, jak kto woli, został napisany ten list (nie jest prawdą że większość mieszkańców głosowała na obecnego burmistrza, ponieważ nie wszyscy uprawnieni poszli głosować, tak samo nie jest prawdą że jeśli burmistrz jest tzw. 'zasiedziany', bo to już trzecia jego kadencja, to że automatycznie daje to gwarancję nieomylności w podejmowaniu decyzji; jeżeli twój przeciwnik robi głupoty to mu w tym nie przeszkadzaj).
Wojciech Niemczyk emeryt10.07.2024, 10:29
Do pana mieszkańca NT.
Pan Maciej Tokarz faktycznie nie jest przewodniczącym Rady Miasta. A szarogęsi się, jak by był. Odnoszę wrażenie, że niektórzy anonimowi (a szkoda) forumowicze nie rozumieją moich wypowiedzi. Robią problem z drobnych niedopatrzeń a nie widzą większego problemu.
as10.07.2024, 10:28
PIS straszył nas Tuskiem , a nowa władza wieżowcami . Polana Szaflarska prędzej czy później się zabuduje i część napewno straci widok na góry tylko kwestia czasu .
SEM10.07.2024, 09:42
/.../
Zbyt często podnoszony argument zaufania do władzy i mocno akcentowany element odrębnego zdania dotyczy ponoć Macieja Tokarza, a tak naprawdę ma podkreślić fakt, że Maciej Tokarz nie okazał się czarnym koniem Tymochowicza , a teraz według autora listu ma szukać zemsty za porażkę.
Infantylnie autor listu nie zauważa, ze burmistrz to władza wykonawcza, de facto podległa radzie. Więc generalnie Maciej Tokarza stanął ponad burmistrzem chociaż wyborów nie wygrał i reprezentuje w tej Radzie swój elektorat. To oznacza, że może wymagać od burmistrza rzetelności, uczciwości i poświęcenia , a przede wszystkim wiarygodności.
Niektórzy jednak uważają, ze era niemej rady w beztroskim zachwycie tej władzy powinna trwać nadal.

Każdy z nas drogi panie może mieć swoje zdanie . Na tym polega demokracja. Każdy może je głośno wyartykułować. Rolą radnego jest jednak nie tylko inicjowanie , ale i uczciwa ocena działań jednostki mu podległej.

Początek wpisu nie dotyczył tematu artykułu. Moderator.
Zagadka10.07.2024, 09:38
@Wojciech Niemczyk emeryt, cóż by miał Pan do powiedzenia drugiej stronie walki o przyszłość miasta rzucił szanowny pan tylko... wytykanie głupich błędów...jakie błędy głupie? i,,swary''
W swarach uczestniczą dwie strony, a głupie błędy(całą listę) broniąc jednej strony proszę wymienić i wskazać te głupie i te celowe, komentujący chętnie braki w tej liście uzupelnia.
Mieszkaniec NT10.07.2024, 09:14
Pan Wojciech Niemczyk emeryt, mógł nie zrozumieć wypowiedzi Tokarza, skoro nie wie, że Tokarz nie jest Przewodniczącym Rady Miasta.
Dobrze byłoby odrobić zadanie domowe.
Wojciech Niemczyk do Wojciecha Niemczyka. Tego dru10.07.2024, 08:53
Witam Panie Wojciechu. Przepraszam, jeśli nieświadomie narobiłem Panu kłopotów. Wiele lat temu poznaliśmy się, ale też przez wiele kolejnych lat nie spotkaliśmy się. Mamy to samo imię i nazwisko. Jest nas tylko dwóch. Na szczęście. Gdybyśmy nosili jakieś bardzo popularne nazwisko nowotarskie, dopiero byłby ambaras. Pozdrawiam serdecznie. Wojciech Niemczyk
Kiepskie miasto to kiepski burmistrz10.07.2024, 08:13
Burmistrz był i jest kiepski
Nowy targ jest kiepski
To i burmistrz musi być nasz, czyli kiepski
Morales10.07.2024, 07:34
Ale siara Panowie Wojtkowie... hahhahhaha, boki zrywać.

Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie skąd się wziąłem?! Jestem Wesoły Wojtek! Mam na przedmieściu domek, a w domku wodę, światło, gaz! Powtarzam zatem jeszcze raz: jestem Wesoły Wojtek! Mam?
Michał09.07.2024, 23:13
Po opublikowaniu listu pana Wojciecha zaczęło się polowanie - "kto to jest". Doszło do tego, że namierzono osobę o tym nazwisku i zaczęły się naciski i pretensje - "bo jak on mógł wystąpić przeciwko Maciejowi Tokarzowi"?!???!"

Zastraszony został człowiek, który ma takie samo nazwisko i biedny musiał się odciąć od swojego "sobowtóra".

Wstydu nie macie. Zamiast uszanować zdanie odrębne (zwrot znany zapewne panu radcy prawnemu Tokarzowi) - wymusiliście na biednym człowieku lojalkę i publiczne oświadczenie, że to nie on, tylko zbieżność nazwisk.

Słabi jesteście skoro musicie się posuwać to takich metod. Panie Tokarz - polegniesz. I słusznie.
Wojciech Niemczyk emeryt09.07.2024, 23:09
Szanowny Panie Przewodniczący.
Został Pan wybrany na przewodniczącego Rady Miasta. Jest Pan pierwszym wśród równych.
I nic ponadto. Kompetencje i obowiązki Rady i jej przewodniczącego są wyraźnie opisane w prawie samorządowym. Cieszę się, że będzie Pan te obowiązki traktował poważnie. Kompetencje i obowiązki burmistrza również zostały jednoznacznie opisane. Niech każdy zostanie przy swoich, przypisanych im przez wyborców, rolach.

Według Pana, kierunek, w jakim podąża nasze miasto, jest zły. Jednak zdecydowana większość wyborców
oceniła ten kierunek pozytywnie. Gdyby było inaczej, Pan zostałby burmistrzem. A z tym faktem, że Pan nie został burmistrzem, nie może się Pan pogodzić. Ale ci wyborcy są niewdzięczni. Pan im proponował taki super kierunek, a oni Pana nie wybrali. Zapewne tak, jak ja, nie zrozumieli Pana argumentów lub
nie były przekonujące.
Pisze Pan o poświęceniu, ciężkiej pracy i braku czasu dla rodziny. Stara śpiewka polityków. Ale jeśli tak jest rzeczywiście, to tym bardziej trzeba poświęcać czas na konstruktywne działanie a nie trwonić go na głupie swary i wytykanie błędów.

Pozwolę sobie przytoczyć fragment Pana ostatniej wypowiedzi:

"Natomiast zostałem radnym i w przeciwieństwie do wielu osób, których pracę (albo jej brak), z zażenowaniem obserwowałem w poprzednich kadencjach, traktuję to jako poważne zobowiązanie - zarówno wobec miasta, jak i mieszkańców, którzy powierzyli mi tę funkcję i oczekują ode mnie konkretnych działań. Wobec tego nawet gdybym chciał, to zrezygnować nie mogę, byłoby to zachowanie niehonorowe i niedojrzałe. Musi mieć Pan świadomość, że głos na mnie oddawali ludzie, którzy podobnie jak, bardzo krytycznie oceniają burmistrza, wszak w dużej mierze na tym skupiłem swoją kampanię wyborczą. Zdania nie zmieniłem."

Nie oczekuję od Pana rezygnacji. Oczekuję zmiany postępowania. Wolno Panu i Pana zwolennikom,
źle oceniać burmistrza. Ale wybór większości trzeba uszanować. A Pan tego nie umie.
Stołek przewodniczącego to dla Pana za mało. I między innymi dlatego nie może Pan strawić porażki.
Faktycznie, nie śledziłem opublikowanych, na Pana profilu, argumentów i wyjaśnień. Może faktycznie, mimo prostego języka, byłyby dla mnie niezrozumiałe.
Postaram się przeczytać Pana argumenty i wyjaśnienia i z pomocą mądrzejszych ode mnie, zrozumieć je.
Ale widzę, że pójdzie to na marne. Pana zacietrzewienie i wojna z burmistrzem przyjmuje coraz ostrzejszą formę. Konferencje prasowe, które Pan zamierza zwoływać, dobitnie o tym świadczą. Ciekawe, jakie nowości ogłosi Pan na tych konferencjach? Jakie asy z rękawa Pan wyciągnie? Myślę, że nie ma Pan nic nowego. A dotychczasowe nie poskutkowały.
Ja już nie będę więcej pisał. Szkoda czasu i atłasu-jak mawiał król Staś.
Z poważaniem Wojciech Niemczyk emeryt
dużo starszy od tego drugiego Wojciecha Niemczyka, którego serdecznie pozdrawiam.
Liwia09.07.2024, 22:09
A czy w Kościelisku i Zakopanem jako bardzo ważna osoba w Urzędzie jakim jest prawnik Pan Tokarz też tak sprzeciwiał się deweloperce? Czy też tak walczył o ochronę przyrody ? Ciekawi to wielu mieszkańców Miasta, którzy od tej działalności w pracy poza Nowym Targiem nie mieli okazji poznać dokonań niedoszłego burmistrza Miasta Nowy Targ.
Prawda09.07.2024, 21:28
Ja mówił klasyk Grzegorzu nie idź tą drogą , a cytując drugiego nie ważne jak kto zaczął ważne jak skończył.
Wojciech Niemczyk- Szkoła pływania Swim Active09.07.2024, 20:36
Witam wszystkich komentujących. To nie ja napisałem ten list zbieżność nazwisk
maniek09.07.2024, 19:16
Kocie łby na rynku i cuchnący szalet to akurat zlikwidował Fryźlewicz a nie Watycha. Jednak słabo śledzi jegomość lokalną politykę.
walek09.07.2024, 18:40
Dlaczego komisja rewizyjna nie skontroluje dokumentów w sprawie tych milionów? Mieliby czarno na białym, albo rio.nik.us a nie grillowanie burmistrza
dzikiknur09.07.2024, 18:37
Panu Maciejowi Aquapark zasłoni widok na Tatry a blokosie łykają jak pelikany, że to dla ich dobra.
Bąk09.07.2024, 18:30
Podróżniku ubierz okulary. A obwodnicę właśnie pan Tokarz z kolegami chce blokować. Jak jest potrzebna każdy normalny widzi. Ostatnio po pikniku na przykład widać było doskonale. Ale pan Maciej nie jeździł tylko z resztą przybyszy z balkonu popisy obserwował.
AM09.07.2024, 18:15
Aby uzyskać absolutorium powinny się zgadzać również pieniądze a tu mamy braki w kwocie 4 mil.zł. Może to drobna kwota dla burmistrza ale nie dla nas mieszkańców. W poprzednich kadencjach nie było by problemu i szybko takie sprawy załatwiano się miało z większość w radzie. Teraz trzeba się liczyć z radnym po wszyscy patrzą na ręce. Żeby ta trzecia kadencja burmistrza się czkawką nie odbiła.
Do szambo09.07.2024, 17:37
Weź tabletkę.
POdróżnik09.07.2024, 17:23
Miasto pięknieje. Człowieku wystaw nos poza Nowy Targ. Pojedź na Śląsk i zobacz jak "pięknieją" podobne miasteczka. Jak buduje się obwodnice, drogi lokalne, budynki użyteczności publicznej. Nowy Targ jest z tym wszystkim daleko w tyle
:(
Wyborca09.07.2024, 17:08
Czym się różnią wyborcy radnych od wyborców burmistrza czyżby wyborcy Watychy byli alfą i omegą czy poprostu po ludzku boją się że ktoś ich skontroluje i obnaży błędy
laurka09.07.2024, 16:26
Szkoda, że komentujący tutaj anonimowo nie mają odwagi cywilnej porozmawiać i wymienić swoich poglądów z panem Tokarzem bezpośrednio na jego stronie facebookowej... Zaraz okazałoby się kto kim jest i gdzie znajduje się ta farma trolli wylewających ten swój prymitywny hejt. Zaręczam jednak, że to ślepa uliczka, która nijak nie będzie działać na pana Tokarza, bo on jak sądze, bardziej wierny będzie swoim zasadam niż lękiem przed atakami burmistrza /.../
doktór felio09.07.2024, 15:58
Wyczuwam tu w powietrzu "(ang. HCP ? High Conflict Personality) cechuje się zaburzeniami osobowości typu B (zaburzenia antyspołeczne, borderline, histrioniczne, narcystyczne)"
druh09.07.2024, 15:15
Tokarz mówił w kampanii, ze nie będzie radnym, będzie burmistrzem.ha, ha,ha!!!
Pora z honorem oddać mandat !
Nowotarzanin z dziada pradziada09.07.2024, 14:58
Panie Maćku podziwiam Pana za spokój pomimo kłamliwej narracji watachy którą interesują tylko swoje interesy a nie dobro miasta i jego mieszkańców jesteśmy z Panem proszę się nie przejmować.
MWaa09.07.2024, 14:58
Monika ma rację. Pan T. ma przerośnięte ego. Dlatego atakuje każdego, kto nie docenia jego "geniuszu". Nawet tutaj, w odpowiedzi na list czytelnika chce zdezawuować jego opinię, sugerując w 3. akapicie, że ten jest po prostu głupi. I to jest dno, w które pan T puka od dołu.
Kobieta Koń09.07.2024, 14:49
Watycha nie jest przyzwyczajony do tego, że ktoś mu patrzy na ręce. Stąd ten lament. Jego gierki są bezbłędnie czytane przez radnych, którzy mają doświadczenie samorządowe. Radni pytają - Watycha nie odpowiada. Albo nie potrafi, albo coś ma do ukrycia. Tokarz jest dla niego zwykłym zagrożeniem i strasznie się go obawia. Stąd ten lament, hejt, nagonka. Nie pierwszy raz. On inaczej nie potrafi. Albo niech się weźmie do rzetelnej pracy dla mieszkańców, albo niech ustąpi. Widać, że ma jeszcze sporo długów do spłacenia względem biznesu a podkładane plany zagospodarowania przestrzennego są tego dobitnym przykładem. Nie zdążył ich uchwalić z radą klakierów. Jedno jest pewne, nie będą to łatwe lata. Eldorado się skończyło.
Zagadka09.07.2024, 14:48
Liczę że burmistrz odpisze,może uwzględni w odpowiedzi temat działek do odróżnienia i napisze że nie liczy w tym temacie na nic i że to plotka te jego zakupy działek
Kris09.07.2024, 14:42
Głosowałem na Pana Tokarza, to był błąd. Zachowanie na sesji nie odpowiedne do radnego. Ciągle ataki i wrogość. Pan Wojciech dobrze ujął to co myśli wielu mieszkańców, w tym wyborców pana Tokarz oraz wcześniej Garbacza. Wystarczy wyjść z domu, aby posłuchać co ulica mówi.
Końska szczęka09.07.2024, 14:41
@Spięty
/.../ A zanim oleum napłynie do głowy na wysokość 2 m to jeszcze dużo czasu zejdzie. Dyskutuj na argumenty a nie na bluzgi. /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
NT09.07.2024, 14:39
Racja,racja, prawda, prawda, pan Tokarz że swoimi klakierami to typowi specjaliści do spraw niepotrzebnych, merytoryczne zera , chcą zaistnieć tylko nie wiedzą jak,nie mają czym więc robią sztuczny dym , chcą skłócić nowotarżan tak samo jak skłócona i podzielona jest Polska w ostatnich latach, panie Tokarz, Pan i Pana (buhahhaaa) drużyna dla dobra naszego miasta, powinniście w trybie natychmiastowym abdykować, ludzie w Nowym Targu nie są głupi i widzą kto i co robi dla miasta, widzą również kto i co konfabuluje
Danuta09.07.2024, 14:38
Kolejne wypociny coraz dziwniej zachowujacego się pana T na jego profilu. Przeczytałam poprzednie, te które już zdążył na tym portalu zamieścić także i jestem coraz bardziej zmartwiona. Coś niedobrego dzieje się z panem T. Mam tylko nadzieję, że to przejdzie jak burze,które też kiedyś odchodzą. Mają problem tzw Tokarzowi tzn grupa radnych,która z nim startowała. Mają problem ci,którzy zawarli z panem T pakt o wspólnym atakowaniu burmistrza. Mają problem bo sami zaczynają wstydzić się swoich wcześniejszych wyborów i współpracy z panem Maciejem. Można temu zaradzić w prosty sposób. Zacząć działać dla dobra miasta i jego mieszkańców. Ignorować popisy pana Tokarza. Tak samo należy ignorować pana Jagłę tutaj także widać co najmniej dziwne zachowania. Wstyd z takimi ludźmi współpracować. Więc się zawstydźcie i na boczny tor odstawcie pana Macieja i pana Marcina. Naprawdę szkoda miasta i nas jego mieszkańców.
łapka ze spyrką09.07.2024, 14:02
/.../
Od razu też przypomniał mi się pewien kultowy tekst z Misia, choć wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest wyłącznie przypadkowe: "Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego klubu, burmistrz Grzegorz Watycha, burmistrz naszego miasta Nowy Targ.
Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Wojciech Niemczyk, trener drugiej klasy. Niech żyje nam burmistrz sto lat! To jeszcze ja - Niemczyk Wojciech, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam burmistrz naszego miasta. Niech żyje nam. To śpiewałem ja...
Nowotarżanin09.07.2024, 13:50
Odpowiedź komuś z dziwnym znakiem. Kostka była chyba od lat 60-tych. Potem położono asfalt i każdej wiosny przejechanie przez rynek było koszmarem. Wróciła kostka, która z natury jest trochę krzywa.I nawierzchnia od prawie trzydziestu lat, poza drobnymi naprawami, nie wymaga remontu. A asfalt był naprawiany co roku.
Pol anka09.07.2024, 13:49
Panie Stragan, z przykrością muszę stwierdzić że poziom radnego Tokarza to też nie jest pański poziom ani pana Czytelnika ani też większości czytelników. I tu jest pies pogrzebany. Przecież gdyby pan burmistrz czuł się obrażony to z pewnością spotkaliby się z panem radnym Tokarzem w innych okolicznościach i to pewnie w trybie przyspieszonym. Ale nie, więc o co chodzi? Prawda bywa trudna do pojęcia a tekst trudny,Heńkowy może przeczytać w skupieniu i dwa razy?
pomyśl zanim coś chlapniesz09.07.2024, 13:43
Tokarz nie może pogodzić się z porażką i uważa ,że wszyscy wyborcy to głupki i frajerzy, a wychodzi na to ,że on jest największym /.../ bo teraz dopiero przegrywa z kretesem nawet ze swoimi wyborcami , którzy się na tym *** teraz dopiero wyznali .Amen

Proszę staranniej dobierać słowa. Moderator.
Znawca09.07.2024, 13:32
Bardzo dobra opinia.Trafił się w mieście wykształciuch który widać jest teoretykiem biegłym w piśmie i pisaniem swoich radcowskich mądrości.
Najmądrzejszy09.07.2024, 13:30
Do @Jan Tek i pozostałych, plujących jadem, w tym do pana macieja niedoszłego burmistrza: o słynnych 4 mln zł można się dowiedzieć z oficjalnej strony miasta, gdzie jest zarządzenie burmistrza miasta w sprawie przedstawienia sprawozdania z wykonania budżetu miasta za rok 2023.
Spięty09.07.2024, 13:23
Tokarz, idź na taras oglądaj samoloty, zaproś Siekę i Garbacza. Jak słucham co odwalacie to mi się robi słabo. Wszystko źle. Człowieku opamiętaj się i nie wciągaj innych radnych którzy naprawdę rokują w Twoje gierki i chyba sieki też. Wystarczy *** i ministrant Jagła. Nie chciało miasta Tokarza i nie chciało Garbacza bo ciągnie się za Wami smród z starostwa, urzędów. Wiele dziwnych układów, sponsorów a teraz zobowiązań. Liczę że Jan Sieka się opamięta a to tylko chwilowe zamroczenie.
Rusiek09.07.2024, 13:20
Znajoma@
Pań Wojciech miał swoje zdanie i miał odwagę podpisać się pod swoim postem. Może warto również się podpisać? Łatwo anonimowo nazywac kogos "uzurpatorem".
Niezwykły Mieszkaniec09.07.2024, 13:17
Pan "Zwykły Mieszkaniec" /.../

Zamiast atakować człowieka, który odważnie posługuje się nazwiskiem - lepiej odnieść się do wyrażanej przez niego opinii. Moderator.
Monika09.07.2024, 13:16
Pan Wojciechowi autorowi tego listu chodziło prawdopodobnie o to że panu Tokarzowi brakuje jednej fundamentalnej cechy charakteru jaką jest pokora, za to dominuje tylko i wyłącznie pycha co wielu nowotarżanom nie spodobało się i dlatego nie wygrał wyborów których był faworytem
Kot09.07.2024, 13:13
Brawo Panie Wojciechu. Napisał Pan to co myśli większość.
Opop09.07.2024, 13:06
Dziwne że Pan się interesuje lokalną polityką i życiem miejskim tylko ze miasto które w pana oczach pięknieje to nie zasługa pana watychy tylko sp. marka fryźlewicza. Obecny burmistrz tak samodzielnie to nie wiem co zrobił może pół chodnika do polowy długiej Polany i tyle. No i jeszcze najdroższy mok .
olo żwirski09.07.2024, 12:53
Popieram. Po 4 miesiącach zasiadania w radzie Pan Tokarz wie i widzi lepiej. Bardzo słabo
:))09.07.2024, 12:46
" Ale widzę, jak miasto zmienia się na korzyść i pięknieje zwłaszcza że pamiętam kocie łby na rynku..."
Szanowny Panie proszę wsiąść na rower lub motocykl i przejechać się po tej pięknej równej kostce na rynku i wtedy zmieni Pan zdanie.
Nie trafił Pan.
Stragan09.07.2024, 12:43
Czekam na moment aż pan Garbacz ze swoją ekipą zrozumieją ze poziom Tokarza to nie ich bajka ... oby jak najszybciej.
Góralka09.07.2024, 12:24
Brawo i szacun za ten głos
Mad Max09.07.2024, 12:23
Pan Wojciech to chybaa problemy z czytaniem z zrozumieniem.Akurat Pan Tokarz mówi i pisze bardzo merytorycznie i nikt mu nie może tego odmówić.Natomiast pan Watycha pokrętnie i czasem bez logiki.Zmiana płyty rynku nastąpiła za pana burmistrza Fryzlewicza.A jak to miasto pięknie się rozwija?!Gdzie młode pokolenie będzie pracować?!W sklepach?!Ktoś zadał sobie trudu myślenia o tym?Proszę o odpowiedź?Jeśli chodzi o aqua parka to jak najbardziej na tak ale nie na taką wysokość. Ktoś wie jak to wpłynie na krajobraz N.T.Ale tu tylko lobby.Ps pan Watycha nie wygrał też jakąś miażdżąca przewaga tych wyborów,więc i on powinien mieć więcej pokory.To miasto i tak jest przegrane mając taką klasę polityczna jaka mamy czy to z prawej czy lewej strony.Nikt nie dba o prostych mieszkańców.Juz w gminach mają dużo lepsze perspektywy.
Osiol09.07.2024, 12:21
Ech panie szanowny jak dziecko w gminnej polityce pierwsze cie sprowadza do poziomu pospolitej pyskowki a później pokonają doświadczeniem a cały urząd we wpisach się rozczytuje i komentuje
Weź się wreszcie dorwij pan dokumentów i poproś o wytłumaczenie wątpliwości. Takie wzajemne obszczekiwanie ściąga pana do poziomu i ośmiesza
Komtrola przekfalifikowania gruntów to najistotniejsze zadanie zakupy gruntów rolnych trwały kilka lat a grupa 11-tu psuje geszeft, miało być cicho przy tych milionach a nie jest
Wieszcz pisał małych złodziejaszkuw wieszaćie a dużym się kłaniaćie.
Znajoma09.07.2024, 12:03
Wojtek wiem kim jesteś i dobrze Cię znam ,szkoda że takie bzdety piszesz bo przez to straciłeś dużo . A uzurpatorem to ty zawsze byłeś. Pozdrawiam
Ewa09.07.2024, 12:01
Brawo podpisuje się pod tym pismem
Mietek z Boru09.07.2024, 11:54
Panie zwyczajny. A może warto było merytorycznie z poparciem argumwntowym odnieść się do wypowiedzi Pana Tokarza? Zamiast tego puste frazesy, próba dyskredytqcji i obrażania radnego. Czy pan burmistrz jest bez winy? Pewny pan jest?
ela09.07.2024, 11:53
W prostych słowach ujął Pan to, co myśli większość mieszkańców. Jak człowiek sam jest wyrachowany i cyniczny to często doszukuje się tych cech u innych ludzi, nawet tam, gdzie tego nie ma. Wydaje mu się, że wszyscy tacy właśnie są.
zawiedziony09.07.2024, 11:48
Szanowny Panie, może w niektórych sprawach ma Pan rację, jednak rewitalizacja rynku i park, to czasy Pana M. Fryźlewicza.Zaslugi obecnego włodarza, to przede wszystkim obłąkana deweloperska wszędzie gdzie się da. Mnie z tym się kojarzy.
Maciej Tokarz09.07.2024, 11:47
Szanowny Panie
Po pierwsze, to od początku podkreślałem, że na burmistrza startowałem z poczucia obowiązku obywatelskiego, a nie ze względu na własne ambicje. I gdyby nie długie namowy ze strony wielu osób, nie myślałbym w ogóle o podjęciu się działalności publicznej w takim charakterze. Nie zrobiłbym tego także, gdyby nie to, że fatalnie oceniam kierunek (albo jego brak) w jakim podąża nasze miasto pod rządami dotychczasowego burmistrza. Było to więc dla mnie pewnego rodzaju poświęcenie, w związku z którym osobiście nic zyskać nie mogłem, oprócz perspektywy ciężkiej pracy, dużej odpowiedzialności i braku czasu dla rodziny. Nie wiem zatem za co miałbym się mścić - to śmieszne, ale jak widać nośne, temu pewnie otoczenie burmistrza to kolportuje, jak wiele innych bzdur i manipulacji na mój temat (i niestety również na temat spraw miasta).

Natomiast zostałem radnym i w przeciwieństwie do wielu osób, których pracę (albo jej brak), z zażenowaniem obserwowałem w poprzednich kadencjach, traktuję to jako poważne zobowiązanie - zarówno wobec miasta, jak i mieszkańców, którzy powierzyli mi tę funkcję i oczekują ode mnie konkretnych działań. Wobec tego nawet gdybym chciał, to zrezygnować nie mogę, byłoby to zachowanie niehonorowe i niedojrzałe.
Musi mieć Pan świadomość, że głos na mnie oddawali ludzie, którzy podobnie jak, bardzo krytycznie oceniają burmistrza, wszak w dużej mierze na tym skupiłem swoją kampanię wyborczą. Zdania nie zmieniłem.

Żałuję, że nie był Pan w stanie zrozumieć argumentów i wyjaśnień, które opublikowałem na swoim profilu w mediach społecznościowych, ale chyba nic już na to nie poradzę, bo starałem się pisać jak najprostszym i jak najbardziej zrozumiałym językiem, za co zresztą zebrałem sporo pochwał od osób, które chciały się dowiedzieć konkretów i szczegółów i doceniły sposób ich przedstawienia.

Rozumiem dlaczego kieruje Pan swoje pretensje do mnie, ale zwracam uwagę na fakt, że podobnego zdania jak ja, odnośnie sposobu prowadzenia spraw miasta przez burmistrza, jest obecnie większość aktualnych radnych miejskich, którzy mają przecież większą wiedzą na ten temat niż "zwyczajny mieszkaniec"(używając Pańskiej terminologii).
Z tą wiedzą wiążą się konkretne oceny, które jako radni jesteśmy obowiązani artykułować w sposób prawem przewidziany.
Oczywiście, że dla zwolenników burmistrza nasze oceny mogą być niezrozumiałe, zaskakujące i niesprawiedliwe, z tego względu będziemy starać się komunikować je jeszcze prościej i dosadniej. Jestem przekonany, że również Pan zrozumie w końcu nasz punkt widzenia, który podziela coraz szersze grono mieszkańców Nowego Targu.
W tym celu będziemy również organizować w Urzędzie Miasta (tj. siedzibie Rady Miasta) konferencje prasowe, by na żywo wyjaśniać tego typu wątpliwości - jak Pańskie. Mam nadzieję, że lokalne media będą w tym zakresie ustami mieszkańców i przygotują właściwe pytania.
Pierwsza tego konferencja już niedługo.
Z poważaniem
Maciej Tokarz
Jan Tek09.07.2024, 11:43
Panie Wojciechu. Gdyby czytał Pan wiadomości na tym portalu, to by Pan wiedział że Burmistrz Grzegorz Watycha uważa że nie należy zwracać uwagi na 4 mln złotych, które są zablokowane w US. Może dla Pana to mała kwota, dla mnie nie. I cieszę się, że radni tego pilnują.
Mieszkańcy Nowego Targu wybrali nie tylko burmistrza ale również Radnych. I ci radni, samodzielnie, zdecydowali o braku absolutorium.
Czy Pan Tokarz za nich decyduje? Czy neguje Pan demokratyczne decyzje radnych?
Niby Pan nikogo nie zna, ale mówi pan o zemście. /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Avivat09.07.2024, 11:32
Do szambo lot
Działka może być miejska DO CZASU. Tak jak wszystkie sprzedane działki. Nie zgadzam się absolutnie z tą wypowiedzią. Miasto może i w ślimaczym tempie pięknieje, jednakże zawsze w otoczce skandali powykonawczych. A to niestety świadczy o obecnej władzy.
Burok09.07.2024, 11:24
Zawsze warto posłuchać co ma do powiedzenia Kto inny
Maria09.07.2024, 11:20
Brawo dobry tekst i jakże inaczej sir czyta niż to czym pan Tokarz nas uracza. Pora na zmiany panie Tokarz. Kampania się skończyła.
Tomek09.07.2024, 11:20
Brawo, brawo, brawo ...
Okręg 2109.07.2024, 11:08
Piękne podsumowanie.
Zwyczajny mieszkaniec NT09.07.2024, 11:00
Wojtek. Ja mam inne zdanie niż Twoje. Raczej teraz burmistrz robi z siebie ofiarę i bideaka. Sztuka jak widać do widzieć i słyszeć.
szambo-lot09.07.2024, 10:59
Brawo , tego samego zdania jestem . Myslę że to będzie kadencja rzucania kłód pod nogi opozycji i utrudnianie wszystkiego a w szególnosci rozwojowi miasta . Inwestor chce budować aquapark a tu lipa bo się boją o wieżowce na MIEJSKIEJ działce .
Dana09.07.2024, 10:59
Taka szopka to tylko w tej wsi
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl