10.07.2024, 10:16 | czytano: 4669

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

30-letni kierowca opla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.
W Zakopanem przy ul. Kasprowicza policjanci namierzyli opla, którego kierowca jechał zbyt szybko. - Nie zatrzymał pojazdu na wyraźny sygnał podawany przez umundurowanego funkcjonariusza - relacjonuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
Policjanci podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, ale ten nie stosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych. - Ponadto w trakcie ucieczki kierujący nadal popełniał szereg wykroczeń, narażając tym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Dynamiczne działania pościgowe ulicami miasta zakończyły się na ul. Nowotarskiej w Zakopanem - dodaje asp. Wieczorek.

Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, od którego było czuć alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 0.7 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, gdyż już je stracił. Amator jazdy na „podwójnym gazie” i ucieczkę przed radiowozem policyjnym, usłyszy niebawem zarzuty. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się teraz z karą do 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy nakładają też bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet na 15 lat.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
gruby błąd popełniasz11.07.2024, 11:01
@DO:o to chyba chodzi{ pierdoły opowiadasz, albo żyjesz w innej rzeczywistości ?Ludzie muszą mieć bat taki ukręcony przez jeszcze mocniejszego jak Tusk gościa , bo Tuska też się nie boją, który będzie ich katował od rana do nocy. Inaczej nie dojdzie do nich nic. Nie podziałają na nich takie katastrofalne wskaźniki gospodarcze GUS , jak podane wczoraj .. Nic na nich nie działa ?Jesteś w grubym błędzie .
Widzę i słyszę .10.07.2024, 15:09
No uważam że jechał na detoks do Nowego Targu oni chętnie takich cwaniakow przyjmują wiem co nieco
AM10.07.2024, 15:05
Daje jeżdżą na podwójnym gazie jak widać nic sobie z tego nie robią. Może za małe kary przy recydywie powinno się zabierać uprawnienia dożywotnio.
Do: o to chyba chodzi?10.07.2024, 14:44
Piękną masz wizję przyjacielu, ale tak naprawdę dopóki ludzie sami się nie obudzą i nie zaczną traktować drugiego jak siebie samego, to choćby nie wiem jakie wprowadzać nakazy i zakazy to i tak dalej będzie jak jest
o to chyba chodzi?10.07.2024, 10:31
Ażeby tylko on. Wszyscy piraci , a na pewno bezwzględna ich większość , to albo goście którym odebrano już prawo jazdy , albo na prochach , albo podwójnym gazie. Więcej kontroli , szczególnie wśród tych potencjalnych piratów , nie śród spokojnych i normalnych ludzi . Tam gdzie szlona jazda, tam gdzie łamanie nagminne przepisów , cwaniactwo na drodze i nie liczenie się z nikim i z niczym , tak potencjalni piraci i zagrożenie dla ruchu . Postuluję by miasto Zakopane jako miejscowość wypoczynkowa stała się miastem ciszy ! Dosłownie ciszy!. Prędkość w mieście 30 km/godzinę , bez klaksonów , bez wyprzedzania, bez podrasowanych klekotów i hałasujących nadmiernie motocykli , bez ścigaczy w obrębie miasta . Wówczas szybko wyłowi się piratów , pijanych , albo odurzonych narkotykami kierowców. Będzie mniej kolizji , wypadków itp., a policja będzie miała mniej pracy !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl