10.07.2024, 14:53 | czytano: 4688

W Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczęły się Sabałowe Bajania (zdjęcia, video)

Fot. Monika Para-Miśkowiec
Pięciodniową imprezę, jak co roku, rozpoczęła parada konna, która przejechała przez centrum Bukowiny Tatrzańskiej. Wzięło w niej kilkadziesiąt powozów konnych. Wypełnili je organizatorzy, goście festiwalu, muzykanci i turyści.
Na czele parady jechali mali górale na kucykach, pytace, a za nimi jeźdźcy i pozostali wozacy. Był też wóz z szeroką platformą, na której tańczyli po góralsku członkowie miejscowego zespołu. Muzyka i śpiew niosły się po centrum miejscowości. Paradę oglądali mieszkańcy i turyści, którzy filmowali telefonami komórkowymi widowiskowy przejazd. Droga przez miejscowość, na czas przejazdu, została zamknięta.


Do soboty na scenie Domu Ludowego odbywać się będą przesłuchania konkursowe gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, drużbów i starostów weselnych.W sobotę Sabałowa Noc - ceremonia pasowania na zbójnika i wiyrchową orlicę oraz koncerty zespołów Potock i Afromental. W niedzielę ogłoszenie wyników.


r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ona10.07.2024, 20:22
Dobrze że ekologów od koni nie było,bo by WOS wysadzili ze męczycie konie,przepiękna pogoda konie odryktowane no coś pięknego brawo Wy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl