11.07.2024, 11:44 | czytano: 4568

Konferencja prasowa poświęcona Jarmarkowi Podhalańskiemu i nowy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. - Staraliśmy się w tym roku zaprosić jak najwięcej zespołów i artystów związanych z naszym regionem, czy muzyków którzy są częścią bandu czy danej grupy - wyjaśniał dyrektor MCK Andrzej Lichosyt, podczas konferencji prasowej poświęconej sierpniowemu Jarmarkowi Podhalańskiemu.
Przypomnijmy - tegoroczny 22 Jarmark Podhalański odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia. O głównych gwiazdach już pisaliśmy, ale nie tylko oni stanowić będą muzyczną cześć trzydniowej imprezy.
Ramowy program 22 Jarmarku Podhalańskiego przestawił Andrzej Lichosyt. Wśród zespołów na scenie pojawią się także grupy regionalne - Mali Śwarni, Hyrni, Młode Podhale i gościnnie zespól z Roverbelli, włoskiego miasta partnerskiego Nowego Targu.

W sobotę wystąpi m. in. Ania Czupta z Rabki w repertuarze popowym, elektronicznym, będzie Jacek Dewódzki - wieloletni wokalista zespołu Dżem, który tym razem zagra z Piotrem Lupim Lubertowiczem. W niedzielę zaprezentuje się Studio Piosenki Septyma z Martyną Plewą na czele, zespół Ashwagandha oraz trio Ładne Kwiatki. dodajmy, że w składzie zespołu Dikanda gra trębacz Szymon Bobrowski.

- Staraliśmy się w tym roku zaprosić jak najwięcej zespołów i artystów związanych z naszym regionem, czy muzyków którzy są częścią bandu czy danej grupy - wyjaśniał Andrzej Lichosyt.

W programie jest także koncert nowotarskich artystów z cyklu "Nowotarżanie dla Nowotarżan". - Zaprezentowany na 50-lecie MCK koncert spotkał się z dobrym odbiorem, dlatego stwierdziliśmy, że go powtórzymy - zgodnie z założeniem, iż chcemy pokazywać jak najwięcej rodzimych artystów podczas naszych największych imprez. Tak więc przed nami koncert "Nowotarżanie śpiewają Osiecką" - będzie to wspaniała porcja ambitnej muzyki - dodał.

Zmieni się także prowadzący Jarmark Podhalański - w tym roku będzie nim Sławomir Szostak z kabaretu Śleboda, znany też z Radia Alex jako Włodek Bioły.
Pewną konsternację podczas konferencji wywołała wypowiedź Jana Poręby o sprzedawanym wokół wydzielonej imprezy alkoholu i to w punktach, które nie mają koncesji. Szerzej napiszemy o tym - wkrótce.

Dzisiejsza konferencja była też okazją do pożegnania Andrzeja Lichosyta, który po trzech latach odchodzi ze stanowiska dyrektora. Do czasu rozpisania konkursu obowiązki dyrektora MCK powierzono Leszkowi Pustówce, który 20 lat temu kierował ówczesnym Miejskim Ośrodkiem Kultury. Tej sprawie także poświęcimy osobny artykuł.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Barbara14.07.2024, 09:33
Ja korzystałam i bardzo sobie chwalę MCK. Chyba piszą Ci co zasłyszeli coś a nie sprawdzili. Każdy weekend wypełniony teatr, stand up, koncert. a zajęć w tygodniu jest pełno. Tance, joga, robotyka, ceramika, pianino, hip hop, zajęcia plastyczne, aktorskie, wokalne, krawieckie, itd? korzystamy z dziećmi to wiemy co się dzieje. Więc bez pomówień proszę. MCK bardzo dobrze działa. Tak dalej trzymać.
Zosia samosia13.07.2024, 14:36
Dawne rzeczy były piękne i to podupadło. Mok ma na codzień żyć, nie od koncertu do koncertu.
Ministrant13.07.2024, 11:12
Dobrze, że odchodzi ten zaborczy dyrektor. Będzie można wreszcie oprócz jego Festiwalu i Nowotarżan dla Nowotarżan coś zrobić innego w tym budynku
Renata12.07.2024, 16:47
To rodzina nie zarobi? No jak to?
jędrusiowa Fanka hanka12.07.2024, 07:07
"Andrzeeeju,Andrzeeeju, reeety,reety,jeju". Pa.
Gosia11.07.2024, 17:33
Chyba troszkę pomylono występujących
Pływak11.07.2024, 17:10
Panie Watycha, Proszę nie wydawać pieniędzy na alkoholizację typu Jarmark, ino zrobić bilety na basen dla mieszkańców za 5 zł/h. Resztę pokryć z budżetu zamiast Jarmarku i innych festynów,rautów dla urzędników itd. Zróbcie coś dla zwyklego podatnika.
Gorol11.07.2024, 16:27
Lichosyt otwarcie nieraz mówił że nie chce jarmarku i niech sobie go weźmie miasto. Szopkę to on umie odstawiać. W końcu aktor
Ruska łonuca11.07.2024, 16:06
I nikt nie zapyta na ile nas stac
Łukasz Mipan11.07.2024, 15:42
Miało być coś nowego a wyszło jak zwykle. Wszystko na ostatnią chwilę, byle by było. Dobrze, że chociaż Kayah będzie.
Ps. A Septyma to nie kogoś kto dobrze, tylko ciągle ta Plewa z playbacku musi śpiewać?
Kuba11.07.2024, 14:42
Poręba ma rację,z tym alkoholem tak jest od wielu lat,gdzie służby odpowiedzialne,tak,kiedyś Lichosyt mówił o kulturze wysokiej,a teraz jakiś Bioły....a MCK zmienić na MOK ku zadowoleniu dyrektora-emeryta,ale jazda w dół,orzynajmniej od 3,4miesiecy wiadomo było że odchodzi,a oni się obudzili,że konkurs trzeba zrobić,wszystko na odwrót
Zuzia11.07.2024, 13:40
Andrzeju lśniłeś nawet w słabo oświetlonej scenie jak najjaśniejsza z gwiazd. Pana Leszka trzeba będzie doświetlić by choć trochę było go widać jak Ciebie. Teraz ten mok upadnie, znów wkroczy zmora bylejakości i góralskich zwyczajów.
Maria11.07.2024, 13:28
Pan Andrzej kiedyś mi opowiadał, że ten Jarmark przerobi z takiego wiejskiego festynu na klasyczny festiwal opery. Zrobi z niego największy Jarmark w Polsce, Już był u Marszałka i obiecał że pomoże bo Nowy Targ Zasługuje jak nikt innyna kolejny festiwal jego pomysłu. Marzyłam o tym bo jak on kocham Wysoką kulturę i nie chce takich **** na scenie. Mówił mi przy ciasteczku. Ildar Abdrazakov, Roberto Alagna i Aleksandra Kurzak, Marco Armiliato Jamie Barton, Piotr Beczała, Stephen Costello a nie jakieś Barańkie, Pangi i Kaja. Kto to w ogóle jest? No ale pewnie oni kiedyś zagrają w Bielsku Białym. Tak zazdroszczę Bielsku nieprawdopodobnego człowieka, wybitnego fachowca, wrażliwego, szczero-mównego, otwartego dla wszystkich człowieka. Tak szanuje swych podwładnych i zawsze mówi o nich ciepło. Traktuje ich jak rodzinę, ufa i stawia na równi z bliskimi. Widzów wręcz kocha. Współpracuje z każdy bez znaczenia kim jest. Wszystkich stawia na równi jak apostoł kultury. Ja się zawsze czuła kochana. Jego energia i piękno tuliło mnie jak koc szczęścia. Będę tęsknić
H2O11.07.2024, 13:23
Czy nowy dyrektor ściągnie w końcu tę żółtą folię ochronną z M(W)CK?
Świetlik11.07.2024, 13:11
"Słońce nie będzie nigdy już tak cudnie wschodzić i zachodzić
Księżyc nie będzie tak pięknie wisiał
Nigdy nie będzie takiej telewizji
Takich kolorowych gazet
Nigdy nie będziesz dla mnie miła taka
Nigdy ksiądz nie będzie mówił tak mądrych kazań
Nigdy organista tak pięknie nie zagra
Nigdy Bóg nie będzie tak blisko
Tak czuły i dobry jak teraz
Nad horyzontem błyska się i słychać szczęk żelaza
Nigdy nie będzie takiego lata"
avitat11.07.2024, 12:49
Czyli to o czym ćwierkały nowotarskie ptaszki zamieniło się w prawdę! Pustówka nie został radnym, ale dzięki litościwie nam panującemu burmistrzowi nie został na lodzie! Wiek 68 lat, a więc wiek emerytalny, ale co tam! Niech żyje bal!
viasay11.07.2024, 11:58
Ale nuda...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl