19.09.2024, 13:30 | czytano: 1811

Zakopane szuka miejsca pod nowy stadion piłkarski. Wybrano trzy lokalizacje

fot. Marcin Szkodziński
Polana Sywarne w Kościelisku, Camping pod Wielką Krokwią i Bory na Pardałówce - to wstępnie rozważane lokalizacje pod nowy stadion piłkarski. Każda z lokalizacji ma swoje plusy i minusy.
Zakopiańscy radni z komisji sportu wraz z burmistrzem Łukaszem Filipowiczem i wiceburmistrzem Iwoną Grzebyk-Dulak wizytowali miejsca, w których potencjalnie może zostać wybudowany nowy pełnowymiarowy stadion piłkarski dla Zakopanego. Zakopane poszukuje takiego miejsca po tym jak rozpoczął się remont stadionu przy ul. Orkana. Stadion zostanie przebudowany, a częściowo w miejscu murawy pojawią się m.in. bieżnia i miejsce do oddawania skoków w dal. Przebudowa stadionu spowodowała jednak zmniejszenie boiska piłkarskiego, przez co nie wszystkie mecze będą mogły odbywać się w tym miejscu.
Pierwszą z odwiedzonych lokalizacji przez samorządowców była Polana Sywarne w Kościelisku. Miejsce to znajduje się jednak poza granicami administracyjnymi Zakopanego, a jak się później okazało, gmina Kościelisko ma na tą przestrzeń zupełnie inne plany.

- Nie widzę możliwości wybudowania na tej przestrzeni, na polanie Sywarne boiska piłkarskiego, bo podobno było wyjazdowe posiedzenie Komisji Sportu Radnych z Zakopanego na terenie Kościeliska. Mówię podobno, bo nie byłem o nim poinformowany, a chętnie z radnymi bym się spotkał i porozmawiał. Tym bardziej, że bardzo sobie współpracę z miastem Zakopane cenię - informuje Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.

Drugą z odwiedzonych przez radnych lokalizacji był teren w rejonie Wielkiej Krokwi, na którym mieści się obecnie camping. Radni raz burmistrzowie przeszli całą działkę, aby zobaczyć jej wielkość i obecne zagospodarowanie. Mimo iż teren jest własnością gminy, co stanowi bardzo duży plus przy inwestycji, to obawiają się, że okoliczni mieszkańcy mogą protestować z powodu hałasu, jakie niosą ze sobą sportowe zawody.

Trzecia lokalizacja, która została wytypowana pod budowę boiska piłkarskiego znajduje się na Borach w okolicach Pardałówki. Radni podkreślali łatwość dojazdu, która nie wymusza wjazdu do centrum miasta oraz brak sąsiadów, dla których inwestycja mogłaby być uciążliwa. Minusem jest brak w tym miejscu przewidzianego planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczenia działek pod sport i rekreację. Radny zaznaczyli, że musieliby dokonać zmian w przygotowywanym obecnie planie ogólnym, ale obawiają się reakcji mieszkańców. W miejscu tym znajduje się już boisko piłkarskie, które jak zaznaczają radni może być samowolą budowlaną. Kolejnym z przeciwskazań jest brak w tym rejonie Zakopanego działek miejskich. To oznacza konieczność zakupu gruntów lub wymiany działek z jednym z właścicieli.
Czy burmistrzowi i radnym uda się zagospodarować pod stadion piłkarskich jedną z wytypowanych lokalizacji, czy może będą zmuszeni poszukać zupełnie innego miejsca? Do spawy będziemy jeszcze wracać.

e/r
Może Cię zainteresować
komentarze
Harnaś20.09.2024, 13:57
Mają 3 stadiony i jeszcze im mało. Trzeba mieć umiejętności to można grać nawet na ściernisku
Ruska łonuca19.09.2024, 17:27
Pierwsze stadion później szatnie później parkingi później siedziba klubu niech już zostaną przy sportach zimowych.....
Janko Juhas19.09.2024, 16:03
Jeżeli będą się tak do tego zabierać jak Grześ z Nowego Targu za budowę hali sportowej to będą w Zakopcu mieć 15 lat obiecanek i dziesiątki wizualizacji. Na końcu nie powstanie nic
płakać , śmiać się?19.09.2024, 14:58
Radni bezradni- chyba powariowaliście i nie macie na co pieniędzy wydawać? Dla kogo ten stadion chcecie budować, skoro w piłkę nie ma kro w Zakopanem grać , a w ostateczności jest stadion na COS-ie , który można wynająć , zapłacić i pograć na nim , albo zorganizować imprezę, a on zazwyczaj jest wolny ? Panie radny bezradny Głuc , to kto jak nie pan , nie wie jaki jest potencjał piłkarski Zakopanego? Daj pan spokój i nie ośmieszaj się pan i nie wprowadzaj takiego mądrego burmistrza w kłopot ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl