06.11.2024, 08:53 | czytano: 2511

Wirtualny wójt - samorządowcy z naszego regionu coraz chętniej robią wideo czaty

Wideo czat z wójt Poronina Anitą Żegleń od kuchni. Fot. Facebook
Pomysł na dobry kontakt z mieszkańcami czy propagandowa sztuczka? Samorządowcy coraz chętniej korzystają z nowych technologii, by przemówić w sieci. Lubicie te spotkania?
Już czasy pandemii pokazały jak wielkie możliwości daje Internet. Nowe technologie nie tylko ratowały nauczanie w szkołach, ale także stanowiły nieocenioną pomoc w pracy. Także część życia lokalnej polityki siłą rzeczy musiała się przenieść do sieci.
Choć już z Covidem takich problemów nie ma, a życie wróciło do normalności - to wirtualne udogodnienia pozostały także w samorządowym życiu. Efektem są nie tylko sesje obowiązkowo dostępne online, ale też coraz częściej pojawiające się spotkania z mieszkańcami. Z tej opcji korzystają między innymi tak burmistrz Nowego Targu jak i jego opozycja w radzie miasta. Na spotkania w sieci zapraszają swoich wyborców także m.in. wójt Łapsz Niżnych Jakub Jamróz, Poronina Anita Żegleń, Kościeliska - Roman Krupa czy wójt Lipnicy Wielkiej Mateusz Lichosyt.

Przeniesienie komunikacji do sieci pozwala na ciągłe informowanie lokalnej społeczności o konkretnych decyzjach, planach inwestycyjnych czy problemach do rozwiązania. Media społecznościowe są przestrzenią, której użytkownicy mogą nie tylko słuchać, ale także zadawać pytania i dyskutować. Zdaniem przeciwników - to metoda na lansowanie się w sieci i przygotowywanie gruntu pod kolejne wybory. Czy mają rację?

Także wójt Lipnicy Wielkiej zaprasza właśnie mieszkańców na spotkanie online w czwartek, 7 listopada o 18:00 na profilu gminy na Facebooku - Gmina Lipnica Wielka na Orawie. Ma być prezentacja z informacjami o prowadzonych i zakończonych inwestycjach oraz panel pytań i odpowiedzi.

fi/
Może Cię zainteresować
komentarze
Wódz Ochotnicy07.11.2024, 22:27
Co wy to wypisujecie to pikuś
Przyjedzcie do Ochotnicy to dopiero ukaże się wam propaganda sukcesu ,,,,,
Biuletyny o gigantycznych osiągnięciach Ochotnicy jej rozwoju
a co mamy ????
czytelnię pod chmurką - duma Mikołajczyka i królczyka
park linowy - czynny kilka tygodni w wakacje na którego nikt nie chodzi bo obca firma narzuciła takie ceny ze az strach
siłownie u prywaciarza która miała przynosić kokosy tak zapewniał wójt a generuje niewiarygodne straty i to płaci GOK w Dolnej
Szkoda gadać - mierność i politowanie
rentgen*07.11.2024, 07:50
a w Szaflarach Wójt za pieniądze podatników jakieś kolorowe gazetki wydaje a przy okazji ile tam jego zdjęć - prawdziwy wódz
lipniczanin06.11.2024, 15:26
Nasz wójt spotyka się kilka razy w roku na spotkaniach w szkołach
Mieszkaniec06.11.2024, 14:15
Swego czasu pani Wójt na Facebooku dumnie ogłaszała o budowie przepompowni na Jesionkówce.Jak zadałem pytanie odnośnie braku sieci wodociągowej w Poroninie na Ul.Tatrzańskiej tzw.Leniwej,to mnie zablokowała i pytanie usunęła.Kiedyś znajdę chwilę i wpadnę do gabinetu osobiście i zapytam o te sprawy.
Anna06.11.2024, 12:07
Pomyśl może i dobry ale wydaje mi się że czasem władze robią te wideoczaty bo boją się konfrontacji z ludźmi twarzą w twarz i niestety odpowiadają na pytania które im pasują albo mają ludzi którzy zadają takie pytania gdzie władze kreują swój wizerunek przedstawiają siebie tylko i wyłącznie pozytywnie (WÓJT GMINY PORONIN)
misio06.11.2024, 11:44
ja lubię kontakt w realu
A06.11.2024, 10:51
Jest to bardzo dobry pomysł bo często młodzi ludzie mają dostęp do mediów i przekazują ważne informacje Swoim rodzicom i dziadkom. Pozdrawiam oglądających.
Ruła z ciepłom wodom06.11.2024, 09:16
Może Szaflary zrobią i się pochwalą jak droga będzie geotermia i jakie kokosy będą musieli za to płacić nowotarżanie?
Hanna06.11.2024, 09:16
Świetny pomysł.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl