11.11.2024, 13:20 | czytano: 4444

Motocykliści zaśpiewali hymn na Litwince (zdjęcia / video)

Fot. Monika Para-Miśkowiec
Motocykliści spotkali się dziś na Litwince w Czarnej Górze, by zaśpiewać wspólnie Hymn Polski z okazji Święta Niepodległości.
Akcja cieszy się wielką popularnością. Do Czarnej Góry przyjechało wielu motocyklistów z rodzinami. Punktualnie o dwunastej wszyscy zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Niektóre motocykle miały patriotyczny akcent, nie zabrakło na nich biało-czerwonej flagi.
Wydarzenie organizowane jest kolejny rok z rzędu, a inicjatorem akcji jest Adrian Gładecki z Brzegów, twórca portalu dla motocyklistów MotoPodhale.info. Tegorocznej akcji przyświeca szczytny cel - prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie Marysi z Maruszyny.

Po odśpiewaniu hymnu motocykliści mogli pojechać do Schroniska Smaków na specjalnie przygotowany w tym dniu posiłek. Całkowity dochód ze sprzedaży "motocyklowych burgerów" zostanie przekazany na pomoc chorej dziewczynce.



mp
Może Cię zainteresować
komentarze
KRUCHY11.11.2024, 20:56
Słusznie "rzucający" prawi, zapomniał tylko dodać, że Ukraina płonie i tyle syfu co poszło do atmosfery, to Polska by nie wytworzyła przez kolejne sto lat... A unijni pseudoekolodzy nie mogą dobrać się do sprawcy Władymira, mało tego, ten temat w ochronie środowiska jest zupełnie pomijany.
Zadbana trzydziestka11.11.2024, 18:02
Rzucający jajkami ma rację , byłam wczoraj na imprezie w salonie samochodowym znanej marki w Niemczech i niema tam ani jednego auta elerytycznego , jak zapytałam pracownika który to elektryczny to się roześmiał i mówi że teraz Polacy mają kupować elektryki bo Niemcy mają ich już dość .
wieśniak11.11.2024, 17:09
@ rzucający jajami,nie rozpaczaj,że media rządowe nie pokazują.Czy nie lepiej wysłuchać mądrego Prezydenta,który prawdziwie nam to przekazuje,czy wolał byś patrzyć na wykrzywioną i niezadowoloną wiecznie minę Premiera.który przechodzi katorgi bo musi coś przekazać tym nienormalnym Polakom.Bardzo dobrze,że nie musieliśmy takich pseudopatriotów oglądać.Jak zmienimy prezydenta,zmienimy też rząd,bo ten nas prowadzi prosto w przepaść.
rzucający jajami11.11.2024, 15:55
Pamięć o tym dniu i wspólne go świętowanie są ważne. Bardzo ważne z tym tylko ,że trzeba się zastanowić czy za kilka ,kilkanaście lat będzie co świętować bo niestety ale wszystko wskazuje na to ,że szykują nam życie urządzone od A do Z. Unijne sprzedajne kreatury ( używam słów które przepuści admin bo normalnie należałoby użyć zdecydowanie innych określeń) chcą decydować jak mamy żyć. W jakich domach mamy mieszkać. Czym mamy te domy ogrzewać. Jakimi samochodami mamy jeździć , co mamy jeść i jak się ubierać. Tak . Dobrze słyszycie. O tym wszystkim chcą decydować. Nie do takiej Uni wstępowaliśmy. Nie tak to miało wyglądać. Wszystkie te zamordystyczne zapędy uzasadniają troską o planetę. Jeden debil ze stolicy udzielając wywiadu w emocjonalnym tonie prawie płacząc wyznał że "planeta płonie". Nie wiem jak Wy ale patrzyłem przed chwilą przez okno i nie zauważyłem ognia. Zmiany klimatu to rzecz wręcz normalna. Ziemia przechodzi po prostu co kilkaset lat a może co kilka tysięcy poprzez różne cykle zmian klimatu. Są na to naukowe dowody tylko z racji że nie są na rękę lewakom nie są dopuszczane do głównych mediów. Jadąc na koniku że CO2 powoduje ocieplenie klimatu brukselskie prostytutki na siłę chcą nam założyć smycz i kaganiec. Srovid 19 był próbą generalną na ile można wziąć za mordę poszczególne społeczeństwa. Plany trochę pokrzyżował im doktor nauk medycznych , niejaki Putin który to w jedną noc wyleczył połowę świata z noszenia maseczek. Oburzeni powiedzą ,że przecież umarło ponad planowo 200 000 ludzi . Umarło bo jak się im zamknęło dostęp do przychodni i szpitali to umarli. Cichutko w swoich domach. A tak na marginesie ci sami lekarze w zaciszu swoich prywatnych gabinetów jak zobaczyli gotówkę to już nie wymagali izolacji i maseczek .Hipokryzja do potęgi. Ale do rzeczy. Polska leży na węglu i powinna do skutecznie wydobywać i z niego korzystać. Niemcy i Chiny wciąż otwierają nowe kopalnie a my za to mamy prąd droższy niż w Norwegi. Niemcom już się przejadły elektryczne autka i wracają do spalinowych. Ich namiestnik w Polsce będzie dopłacał Polakom do używanych elektryków sprowadzonych właśnie z Niemiec. Poczytajcie trochę jak ma się stosunek włożonej energii do wyprodukowania wiatraka do ilości uzyskanej potem w czasie jego eksploatacji. Kolejnym kretyńskim pomysłem jest wyprowadzenie produkcji rolnej poza granice Unii. Widocznie w Ameryce Południowej krowy i świnie puszczają mniej bąków albo tyle samo tylko atmosfera nad Europą jest oddzielona niewidzialną przegrodą i tym samym będziemy mieli lepsze powietrze. Zresztą niejaka Zielińska - pożal się Boże ministra - jest w stanie to potwierdzić. Niemiaszki w bonusie podrzucają nam ci*** bo dostrzegli po dekadach ,że to nie jest materiał na pracownika. Zastopowane wszelkie polskie inwestycje plus celowe szkolenie a raczej nieszkolenie młodzieży i dzieci to środek by za lat 10,15,20 mieć całe rzesze głupiego motłochu łatwego do sterowania i ewentualnie zdolnego zbierać szparagi na niemieckich plantacjach. Teraz , w tym momencie gdy w stolicy odbywa się Marsz Niepodległości to państwowe media tego nie transmitują. Skandal to mało powiedziane. To zdrada. Jak będzie potrzeba to wrócą zwyczaje z czasów okupacji kiedy takie zachowania odpowiednio się "nagradzało". Narodzie obudź się bo jesteś to winien naszym przodkom którzy ginęli za ten kraj.
Ofka11.11.2024, 14:21
Hymn śpiewamy w postawie na baczność, a nie w pozycji ochrony klejnotów
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl