ZAKOPANE. W starostwie tatrzańskim odbyło się pierwsze z cyklu spotkań dotyczących przeciwdziałania przemocy domowej. W prelekcji i dyskusji uczestniczyli policjanci, pedagodzy, psycholodzy oraz zaproszeni goście.
- Brak reakcji na przemoc to ciche przyzwolenie. Każdy, kto jest świadkiem takiego zachowania, powinien działać. Również osoby krzywdzone przez najbliższych powinny znaleźć w sobie siłę, by zgłosić się po pomoc i doprowadzić do ukarania sprawcy. Osobą, która ma stały i bliski kontakt z mieszkańcami jest dzielnicowy - przypominają policjanci. W ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" w starostwie tatrzańskim zorganizowano spotkanie z pedagogami, psychologami oraz przedstawicielami zespołów interdyscyplinarnych, podczas którego poruszono aspekty prawne ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Omówiono pracę zespołów interdyscyplinarnych, grup diagnostycznych i pomocowych w Zakopanem. Przybliżono pracę dzielnicowego w sprawach dotyczących przemocy domowej.
"Spotkanie stanowiło okazję do wymiany doświadczeń i sposobów rozwiązywania problemów. Było wiele pytań oraz ciekawej i merytorycznej dyskusji" - podkreślają policjanci.
KPP w Zakopanem, opr. s/