Małopolska policja zadba o porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, który zostanie tu rozegrany w najbliższy weekend.
- Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz służb kryminalnych będą reagowali na wszelkie zgłoszenia oraz pomagali kibicom bezpiecznie i bez przeszkód wrócić do domów, pilnując, aby nie doszło do zakłóceń porządku - zapowiada komenda. Pierwszy dzień konkursowy 18.01.2025 roku (sobota) to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 13.00. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 16.15 Docelowo organizatorzy spodziewają się ok 17.500 kibiców. Drugi dzień zawodów tj. 19.01.2025 roku (niedziela) to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 13.00 a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 16.00. Liczba miejsc przeznaczonych dla kibiców nie ulegnie zmianie.
Wszyscy, którzy nie zmieszczą się w tej grupie, będą mogli obserwować widowisko z dalszej odległości. Teren będzie ogrodzony siatką, a porządku wewnątrz będzie pilnowała wynajęta firma ochroniarska.
Źródło: Policja, oprac. r/


