20.04.2025, 14:23 | czytano: 5766

Rezurekcja w parafii rzymskokatolickiej pw. św. Stefana w Lipnicy Małej (zdjecia)

zdj. Łukasz Sowiński
To wyjątkowy czas, gdy wiara łączy się z tradycją, a poranny śpiew "Wesoły nam dzień dziś nastał" rozbrzmiewa pod Babią Górą jako znak zwycięstwa życia nad śmiercią.
W licznej procesji, w strojach, w modlitewnym skupieniu wybrzmiewa orawska dusza, wierna Bogu i zakorzeniona w pokoleniach. Chrystus Zmartwychwstał! A razem z Nim budzi się nadzieja, wspólnota i siła, by iść dalej w świetle Jego zwycięstwa.
Ania Olesińska, zdj. Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
komentarze
mpp21.04.2025, 17:44
trzeba być tylko człowikem
ss21.04.2025, 09:37
Orawanie mają swój rozum, swoje wiedzą i nie ulegają fałszywym modom serwowanych przez tzw jedynie słuszne media. Co prawda rodzi się to wolno i w bólach, ale całe społeczeństwo otwiera powoli oczy.
PrimoVictoria20.04.2025, 17:05
Czyli wniosek taki, że chcąc dalej obchodzić święta wszelkiego rodzaju w naszym kraju to trzeba wyjść ze zgniłej i upadającej oraz cuchnącej unii jewropejskiej czym prędzej. Zanim zaleje nasze wartości jej zgniłe szambo. Kiedyś Europa była kolebką kultury. Teraz jest kolebką satanizmu i zwyrodnień, do tego pogłębiającą zubożenie Polski.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl