22.05.2025, 15:31 | czytano: 4580

Szokująca nocna kontrola drogowa w Poroninie: pijany kierowca, poszukiwana nastolatka i drastyczne przekroczenie prędkości

Do niecodziennej interwencji doszło minionej nocy (z 21 na 22 maja) w Poroninie, gdzie policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali kierowcę rażąco łamiącego przepisy ruchu drogowego. Jak się okazało, to był dopiero początek serii poważnych wykroczeń i odkryć.
Funkcjonariusze zauważyli samochód, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością przekraczającą dopuszczalne 50 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 35-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego. Mężczyzna był wyraźnie nietrzeźwy - badanie alkomatem wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
To jednak nie wszystko. Podczas kontroli pasażerów funkcjonariusze ujawnili w samochodzie nieletnią dziewczynę, która figurowała w policyjnych bazach danych jako osoba poszukiwana. Nastolatka pochodzi z powiatu chrzanowskiego. Zgodnie z procedurami, została bezpiecznie przekazana pod opiekę rodziców.

Sprawca nocnego rajdu nie uniknie odpowiedzialności. Za przekroczenie dozwolonej prędkości otrzymał wysoki mandat, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Zdecydowanie poważniejsze konsekwencje grożą mu jednak za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 35-latek musi liczyć się z karą do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl