29.05.2025, 09:49 | czytano: 2731

W Krempachach powstanie punkt zbiórki odpadków komunalnych

Zarząd Województwa Małopolskiego. Zdj. UMWM
Gmina Nowy Targ otrzymała z Zarządu Województwa Małopolskiego ponad 1,5 mln złotych dofinansowania na budowę PSZOK-u w Krempachach oraz rozbudowę PSZOK-u w Trutem. Całkowity koszt planowanych to prawie 2 mln złotych.
Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował również o wsparciu projektu "Zintegrowany system transportu na terenie POF - Gmina Nowy Targ wraz z budową parkingu typu Park & Ride". Na jego realizacje przeznaczono prawie 2 mln złotych.
Projekt obejmuje organizację infrastruktury dotyczącej obsługi podróżnych na terenie gminy Nowy Targ. Powstała infrastruktura służyć będzie mieszkańcom korzystających z komunikacji zbiorowej. Zaplanowane do objęcia projektem przystanki oraz miejsca obsługi rowerzystów zapewnią odpowiednią integrację ze zbiorowym transportem publicznym i dogodną drogę dojścia oraz bezpośrednią bliskość i komfort podróży. MOR i przystanki wykorzystywane będą ogólnodostępne oraz służą komunikacji zbiorowej.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Jaś29.05.2025, 16:49
Szkoda pieniędzy.. przecież mamy w Łopusznej zbiórkę odpadów komunalnych..lepiej pieniądze przeznaczyć na coś inne..dokończenie stadionu w krempachach..
Czytelnik29.05.2025, 10:17
Tytuł artykułu niespójny z treścią.W tytule "odpadki"W treści -komunikacja????Co to??
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl