23.07.2025, 17:27 | czytano: 3092

W Nowym Targu pojawiły się nowe miejsca parkingowe - dla hulajnóg

Parking dla hulajnóg na Placu Słowckiego. Zdj. Szymon Pyzowski
To ma uporządkować ruch i oczyścić chodniki z pozostawianych urządzeń.
W Nowym Targu hulajnogi elektryczne zyskały swoje miejsca parkingowe. Mają być ustawiane przez operatora jedynie w wyznaczonych miejscach. Dzięki temu urządzenia nie zalegać byle gdzie.
W tym roku jak dotąd tylko jedna firma uzyskała zgodę na korzystanie z miejskiej przestrzeni. Z ruchu jednak wyłączone są park miejski jak i płyta Rynku. Urządzenia mają się samoistnie wyłączać, jeśli tylko użytkownik zechce wjechać w te strefy.
fi/
Może Cię zainteresować
komentarze
ww28.07.2025, 15:05
Co z tego, jak buraki będą i tak zostawiać hulajnogi gdzie popadnie ?
nowaotrżanka24.07.2025, 11:27
ile płaci właściciel - hulajnoga za miejsca parkingowe i komu
Mateusz24.07.2025, 08:25
Rynek rynkiem a jezdnia / jesli tak mozna nazwać/ wschodnia część rynku to wzywa o pomstę.to prawie tor przeszkód - centralny punkt miasta-
Aaa24.07.2025, 07:15
Aż dziwne,że nie ma ani słowa,nawet małej wzmianki o nowych ulicach objętych strefą płatnego parkowania?O nowym cenniku,który woła o pomstę do nieba!Przeciez to jest jakieś nieporozumienie płacić za godzinę postoju samochodu więcej niż w Krakowie,czy Warszawie?Niby taka istotna informacja dla mieszkańców,a media nabrały wody w usta!
autochton23.07.2025, 22:21
Coraz mniej miejsc do zaparkowania samochodów, których lawinowo przybyło po zlikwidowaniu PKS Nowy Targ (teraz 50 ludzi jedzie do miasta pięćdziesięcioma samochodami zamiast jednym kursowym autobusem), ludzie nie mają gdzie zaparkować samochodu, a oni w to miejsce gdzie dawniej mógł zatrzymać się samochód kładą jakąś donicę z kwiatami żeby uniemożliwić parkowanie albo robią miejsca parkingowe dla hulajnóg, w górskim mieście gdzie od września do połowy maja jest zimno, deszcz, śnieg, mróz. To jest jakiś obłęd, cyrk na kółkach, koszmar. Jesteśmy w rękach szaleńców, ot co.
Ja23.07.2025, 20:45
Nie stop miasto powinno dostać kasę za zajęcie pasa, zgodnie z przepisami. Nareszcie to uporządkowali!
Pijawka23.07.2025, 19:50
Kij w szprychy postępu no ale tu nic się nie udaje po upadku komuny
NIE STOP23.07.2025, 18:36
oczywiście odpłatnie za nasze podatki chyba im nikt takich miejsc nie przygotował za free
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl