24.08.2025, 15:44 | czytano: 3073

Oczekiwania czytelników względem biblioteki. Co powinna oferować MBP w Nowym Targu?

Obecna siedziba biblioteki przy ul. Kolejowej/ zdj. Podhale24
NOWY TARG. Termin przenosin biblioteki w nowe miejsce nie jest jeszcze znany, ani tym bardziej - kiedy z księgozbioru można będzie korzystać.
Nie wiadomo też kto będzie kierował placówką, która przeniesiona ma zostać z tymczasowej siedziby - do kupionej przez Miasto ponad dwa lata temu za 4 mln zł - kamienicy w Rynku. W ubiegłym miesiącu ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora - wyników jeszcze nie znamy. Na razie wiadomo tylko jak mogą wyglądać poszczególne pomieszczania. Urząd Miasta pokazał bowiem wizualizacje.
MBP zachęca czytelników do wypełnienia anonimowej ankiety, chcą poznać ich "potrzeby i oczekiwania wobec nowej Biblioteki w Nowym Targu".

Uzyskane opinie pomóc mają oszacować liczbę obecnych i przyszłych użytkowników, zainteresowanie nową ofertą (także usługami płatnymi) oraz ich oczekiwania wobec rozwoju biblioteki.

Pytania dotyczą m. in. tego jak często ankietowany korzysta z usług Miejskiej Biblioteki Publicznej, a jeśli nie - to dlaczego, czy to się zmieni po otwarciu nowej siedziby, jakie formy aktywności powinny znaleźć się w ofercie biblioteki, jakich gatunków książek szuka w zbiorach itd.

Ankieta dostępna jest na stronie biblioteki.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Adam_6627.08.2025, 17:24
PrZez dziesiątki lat czytelnia, biblioteka mieściła się w MOK przy Al. Tysiąclecia. Komu to przeszkadzało? Czy obecne MCK nie ma nic wspólnego z dawnym MOK? Rozszyfrowując nazwy Miejski Ośrodek Kultury i Miejskie Centrum Kultury, mają w swojej nazwie 'kulturę'. Czy czytelnictwo, obecnie wypadło z ogólną nazwą 'kultura'?
Lepiej wydawać pieniądze, nasze pieniądze.
Jestem zdziwiony, że sprawą nie zajęła się jakaś kontrolna instytucja.
Niepiśmienny bibliotekarz z wąsem25.08.2025, 22:57
Uważam, że biblioteka w rynku to poroniony pomysł, mnóstwo wydanych pieniędzy, gdy są inne potrzeby i jest to efekt innej durnej decyzji o wywaleniu biblioteki z budynku MOK, na przekór panującym trendom, aby działalność kulturalną komasować i prowadzić maksymalnie efektywnie. Teraz się będzie na siłę szukać uzasadnienia tych głupich decyzji. To miasto niestety dryfuje bez celu i bez składu od kiedy rządzi obecny burmistrz. Dlatego pomimo, że lata temu złożyłem obietnicę, iż nigdy w życiu się nie nauczę czytać i pisać, musiałem złamać tę obietnicę, gdyż jako niepiśmienny bibliotekarz z wąsem nigdy się nie wydostanę z tego grajdołu.
Pijawka25.08.2025, 15:04
Darmowy parking?
ciekawa25.08.2025, 11:12
A czy konkurs na kierownika placówki bibliotecznej został już wyłoniony?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl