03.12.2025, 13:24 | czytano: 3828

Telebimy na nowotarskim lodowisku pozostaną takie jakie są

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Jeden z ostatnich zakupów dokonanych przez MCSiR wzbudza niezadowolenie. Chodzi o montaż telebimów w Miejskiej Hali Lodowej.
- Wykonany montaż ekranów odbiega znacząco o standardów obowiązujących w Polsce i na świecie. Standardem są cztery ekrany, dolegające do siebie, ułożone w tzw. kostkę. W przypadku MHL są to trzy ekrany, rozdzielone od siebie na dużą odległość, a pomiędzy telebimami powieszona jest tkanina, czy płachta która wizualnie psuje cały efekt - argumentuje radny Szymon Fatla. Jak dodaje - brak czwartego ekranu to też utrudnienie dla bramkarza, który nie widzi na bieżąco czasu gry. W swojej interpelacji pyta dlaczego telebimy zawieszono w taki sposób oraz czy zostanie to poprawione.
Podobne krytyczne zdanie na temat sposobu zawieszenia ekranów ma radny Gabriel Samolej.

Jeszcze na sesji dyrektor MSCiR Jędrzej Furca krótko powiedział o rozmowach prowadzonych z sędziami z PZHL, o ograniczeniach jakie stanowi konstrukcja dachu hali lodowej i kolejnych zmianach pozwalających na to, by sędziowie i bramkarze mieli możliwość śledzenia czasu do końca gry, czy końca nałożonych kar. - Nie jesteśmy w stanie zrobić tego w formie bardziej kwadratowego elementu, a pomiędzy ekranami może być miejsce dla sponsora tytularnego - mówił dyrektor.

W pisemnej odpowiedzi znalazło się więcej szczegółów.

zdj. dołączone do interpelacji radnego Sz. Fatli

"Rozpoczęcie procedury przetargowej dotyczącej montażu telebimu pod dachem Miejskiej Hali Lodowej zostało uzależnione od sporządzenia ekspertyzy dachu. Chcąc dodatkowo obciążyć konstrukcje dachu należy mieć pewność, że takie działanie nie będzie miało negatywnego wpływu na trwałość konstrukcji. Ekspertyzę konstrukcji dachu wykonał mgr inż. Marek Mszanik, który później był również inspektorem nadzoru inwestorskiego. Z przekazanej ekspertyzy jasno wynikało, jak ma zostać zamontowany telebim wraz z konstrukcją. Prawidłowe i bezpieczne umiejscowienie jest zależne od miejsca krzyżowania się wiązarów dachowych. Ekrany i konstrukcja są ustawione tak, żeby nie zaburzyć stabilności konstrukcji. W związku z tym inne umiejscowienie telebimów nie było możliwe. Przestrzeń między ekranami docelowo będzie używana jako miejsce na reklamę. Co więcej- zostały zamontowane trzy ekrany, ponieważ w MHL trybuny umiejscowione są z trzech stron. Czwarta, zachodnia strona nie posiada trybuny. Montaż czwartego telebimu, z którego korzystałaby tylko jedna osoba - bramkarz - byłby nieuzasadniony funkcjonalnie i finansowo. w celu zapewnienia takich samych warunków obu drużynom, zostanie zamontowany zegar przy boksie sędziów wyświetlający czas do końca tercji oraz długości kary, dzięki czemu obaj bramkarze będą mieli możliwość obserwacji czasu" - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Kibicka04.12.2025, 07:42
Urząd Miasta i ludzie Watychy jak widać po komentarzach wzięli się za minusowanie. Za dużo czasu wolnego w urzędzie?

Nowej hali obiecywanej co kadencję nie ma ale za to mamy robienie dziadostwa w starej.
Grzegorz04.12.2025, 07:24
Bo to jest telebim na miarę naszych możliwości. My tym telebimem otwieramy oczy niedowiarkom.
v203.12.2025, 23:32
Watycha? Wojtaszek i wszystko jasne. Jak Ratusz na rynku
Jasiu z miasta03.12.2025, 21:54
Dziadostwo, partacze i bylejakość w 100% tak jak cała Rada Miasta Radni, komisja spotu z dyrektorem i burmistrzem na czele. Dno i metr mułu.
kibic7803.12.2025, 20:34
Jak Łapsa był dyrektorem były rozmowy jaki ma być telebim. Praktycznie jednogłośnie ustalono że ma pozostać w takiej formie jak dotychczas tylko większy i spełniający aktualne na ten czas standardy. Od tamtego czasu minęły trzy lata a my dostaliśmy chyba przez pomyłkę coś co mieli na basenie zamontować. Wiemy że zarząd MCSiR się zmienił ale ciągłość dobrych, ustalonych rozwiązań powinien być zachowany. Pominę fakt że Dyrektor Łapsa wtedy mówił do istniejącej konstrukcji według obliczeń nie można jej obciążać i nic podwieszać. Teraz jest stowarzyszenie i proszę na przyszłość wszystko ustalać a nie uprawiać samowolkę bo lodowisko ma służyć kibicom. Bez kibiców żaden sport nie istnieje i nie ma sensu.
Stanley03.12.2025, 20:00
Nie wydawać kasy na bzdury (nowe telebimy itp.) tylko zbudować porządną drużynę hokejową do ekstraligi. Ja mogę patrzeć na najstarszą tablicę byleby hokeiści dobrze grali i wygrywali. Po co nam nowa hala jak niema kasy na pierwszą drużynę - WSTYD
Knt03.12.2025, 18:42
Tyle lat spędziłem na lodowisku i jestem w szoku żeby jakiś piłkarski telebim powiesić i zepsuć wszystko. Już lepiej było patrzeć na stare co też działało jak działało...
yamakay03.12.2025, 17:42
Panie Furca wie pan o co chodzi w telebimie ? zeby ladnie wygladal!!!! a wyscie plot z ekranami zrobili i wmawia pan uparcie wszystkim ze to jest lzejsze niz same 4 ekrany kompatybilne ze soba?? serio ?? bandy na Uniwesjade amatorskie byly kupione bo ktos zrobil wal co za ludzie
yamakay03.12.2025, 17:30
bardzo mi żal że niektórych rzeczy nie da się odzobaczyć :) Furca gościu to jest lipa i wstyd a Ty tego bronisz? ściągnijcie to dziadostwo oszczedźcie Nam wstydu którego ten klub przynosil Nam ostatnio w naddatku albo robi sie porzadnie albo lepiej nic nie robic bo takie są efekty bylejakosci
yamakay03.12.2025, 17:25
jedno jest pewne gdzies na swiecie beda sie z Nas śmiać
yamakay03.12.2025, 17:20
co za bzdura nośność dachu, jak ta cala konstrukcja jest ciezsza od samych 4 ekranow. /.../ :) tak wlasnie bylo prowadzone Podhale byle jak dlatego go nie ma.... bylem na setkach lodowisk a widzialem tysiace takiego g...a nie widzialem nigdzie, lepiej nie robic nic jak takie cos!!!!!!!!!!!! zdemontowac to jedyny rozsadny manewr
Kibic03.12.2025, 16:21
Watycha nie potrafi nic zrobić porządnie. Byle jak byle było i tak od 10 lat. Miasto sprowadził do roli zaścianka i funkcji służebnej dla gmin turystycznych. A może o to od początku chodziło w projekcie Watycha?
Kibic03.12.2025, 16:06
A czy chociaż wygląd zegara zostanie zmieniony? Stojąc na teybunach praktycznie nie widać kary, pol ekranu w ogóle nie jest wykorzystane.
Megle03.12.2025, 15:48
Ta hala to jest do zburzenia, energochłonny stary skansen gdzie mróz hula nie przyciąga ani kibiców ani sponsorów. Sosnowiec pokazał co znaczy nowa hala! Były dotacje było budować a Watycha mydli oczy. Koszt utrzymania nowej z kredytem pewnie byłby niewiele droższy niż utrzymanie starego trupa
Obiecanki cacanki03.12.2025, 15:45
Ten telebim to wstyd i obraz bylejakości Watychy i jego ludzi. Telebim powieszony najgorzej jak się da i niedostosowany do hokeja.

Kiedy nowa hala sportowa burmistrzu? Ile będzie jeszcze lat obiecanek?
Loko03.12.2025, 14:56
A gdzie Watycha z placem lodowym?
Cebrzyk03.12.2025, 14:35
Co się stało z tym słynnym telebimem w rynku?
Subzero hc03.12.2025, 14:04
Zburzyc ten skansen i wybudowac w jego miejsce następny supermarket.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl