13.12.2025, 09:16 | czytano: 1178

Seniorzy znów opanują Podhale. Wiemy kiedy odbędzie się Zimowa Senioriada w Rabce

W tym roku seniorzy nie mogli narzekać na brak zimowych atrakcji. Zdj. Piotr Kuczaj
Będą biegi narciarskie, slalom gigant, ale i zjazd na sankach, kręgle, rzut śnieżkami, a także turnieje brydżowy i szachowy czy Nordic Walking na Maciejową. Zawodnicy z całej Polski nie będą się nudzić podczas XIII Ogólnopolskiej Senioriady.
Rabka-Zdrój ponownie stanie się areną ogólnopolskiego sportowego święta seniorów. W dniach 2-3 marca 2026 roku w uzdrowisku odbędzie się XIII Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu. Impreza od lat łączy ruch, zdrową rywalizację i spotkania międzypokoleniowe w zimowej scenerii.
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkurencjach punktowanych oraz towarzyszących. W programie znalazły się m.in. biegi narciarskie, slalom gigant, zjazd na sankach, kręgle curlingowe lub na tartanie, rzut śnieżkami do celu, a także turnieje brydżowy i szachowy. Organizatorzy przygotowali również propozycje rekreacyjne, w tym Nordic Walking na Maciejową, spacery po uzdrowisku oraz spotkania i gry planszowe w "Graj Cafe".

Zgłoszenia do udziału w Senioriadzie są przyjmowane drogą mailową pod adresem senioriada.rabka@gmail.com. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Wpisowe wynosi 70 zł od uczestnika i należy je opłacić w terminie od 1 do 30 stycznia 2026 roku.

Symbolicznym znakiem tegorocznej edycji będzie żółty logotyp, nawiązujący do energii, radości i optymizmu, które od lat towarzyszą Senioriadzie. Organizatorzy zapowiadają, że także w 2026 roku Rabka-Zdrój stanie się zimową stolicą aktywnych seniorów.
fi/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gazda14.12.2025, 16:49
Na konkurencje sportowe w tym wieku to za póżno, sport jest dla młodych w kwiecie wieku kiedy jest siła a kości są twarde, nie na starość żeby kruche kości łamać a leczenie jest drogie i często nie skuteczne, po za tym szkoda kasy. Ruszać się trzeba, tylko żeby cosik z tego było, czyli jakaś robota pożyteczna a nie latanie z kijkami na próżno.
Rabczanka14.12.2025, 00:17
Do górala: to nie są zabawy,tylko konkurencje sportowe. W każdym wieku,również senioralnym można, a nawet trzeba się ruszać i spotykać z rówieśnikami. To ważne dla dobrej kondycji, zwłaszcza tej psychicznej.
góral13.12.2025, 18:18
Lepiej by się nie wygłupiali w tym wieku na takie zabawy, pozostawić to dzieciom, no chyba, że już tak z dziecinnieli. Lepiej by się zajęli wnukami, by rodzice mogli pracować, lub robili na szydełku, lub na drutach, w lecie grządki z jarzynami uprawiali, lub co innego. Roboty dla starszych jest dość, a pracować trzeba do śmierci, choćby dla zdrowotności, dla relaksu. Nie próżności. Zabawy zostawić dla młodych
Takitam13.12.2025, 15:50
Seniorzy już opanowali Rabkę - niestety ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl