18.03.2026, 10:51 | czytano: 9072

Schronisko dla psów w Nowym Targu pod ostrzałem - posłowie, Doda i Laluna, animalsi nawołują do protestu

Schronisko dla psów na Kokoszowie. Zdj. Paweł Kos
Gęstnieje atmosfera wokół działalności schroniska dla psów na Kokoszkowie. W mediach społecznościowych przybywa wpisów krytykujących warunki, w jakich przebywają zwierzęta. W sobotę w południe pod schroniskiem zapowiadany jest protest środowisk prozwierzęcych.
Najpoważniejsze są głosy parlamentarzystów. Poseł Nowej Lewicy Łukasz Litewka, który ma ponad 805 tys. obserwujących, napisał post, w którym przypomina, że schronisko na Kokoszkowie, prowadzone przez starsze małżeństwo (Kazimierza i Celinę Pawluśkiewiczów) powstało w miejscu dawnej fermy lisów. "Czasami trzeba przymknąć okno, być realistą i zrozumieć, że środki finansowe są ograniczone, ale niestety nie w tym przypadku. Bo po dawnych latach zostało najważniejsze: mentalność i podejście do prowadzenia schroniska, do zwierząt'" - podkreśla.
I dalej: "Ponad 300 psów uwięzione jest w głowach starszych ludzi, którzy za nic w świecie nie chcą zrozumieć, że "tak dalej nie można". Nie ma ogłoszeń psów, praktyczny brak adopcji, wolontariat? Możecie tylko pomarzyć. Schronisko jest obiektem prywatnym, zamkniętym. Chcesz wejść? Zapomnij. I jeszcze jedna rzecz, która jest dla mnie całkowicie nie do zrozumienia: właściciele schroniska nie przyjmują żadnej pomocy materialnej. Nie wolno przysyłać, przynosić karmy ani innych ważnych rzeczy, po prostu "dajcie nam spokój". Za bramą istnieje świat do którego nie masz prawa wejść, ale co oczywiście najpiękniejsze w tym państwie: schronisko jest opłacane z podatków, z gmin".



Poseł Partii Razem Marta Stożek poinformowała, że przeprowadziła kontrolę poselską w schronisku dla psów w Nowym Targu w sprawie wielu zgłoszeń o niewłaściwych warunkach i braku wolontariatu. "Sytuacja na miejscu nie jest zła, chociaż cały czas pozostaje kilka niepokojących spraw do wyjaśnienia. Przede wszystkim psy były w dobrym stanie, nie miały też żadnych wyraźnych problemów ze zdrowiem" - podkreśliła, ale dodała, że musi zbadać zaraportowane eutanazje "agresywnych" psów. "Z wyjaśnień prowadzących schronisko wynika, że były to ich samodzielne decyzje, niepoparte opinią niezależnego behawiorysty. Tak nie powinno być. Uważamy, że uśmiercanie psów jest akceptowalne jedynie ze względu na dobro zwierzęcia. Takiej decyzji nie powinni podejmować samodzielnie właściciele schroniska - ani ze względu na przekonania czy oszczędności, ani tym bardziej dla własnej wygody" - podkreśla.



Posłowie zgodnie krytykują fakt, że psy nie są wyprowadzane na spacery na smyczy, a w schronisku praktycznie - mimo wielu propozycji - nie funkcjonuję wolontariat. "Właściciele wydali się otwarci na współpracę w tym zakresie, a my zobowiązaliśmy się dostarczyć pomocne materiały, np. wzór umowy wolontariackiej czy propozycję regulaminu wolontariatu" - poinformowała.

Ale są też znacznie ostrzejsze głosy. W sprawę zaangażowali się celebryci i influencerzy, którzy krytykują schronisko i organizują zbiórki pieniędzy.

Do udziału w proteście zachęca Doda:

A także Laluna:



W Internecie opublikowano petycję skierowaną do radnych miasta Nowy Targ, władz gmin współpracujących ze schroniskiem oraz właścicieli schroniska, której autorzy apelują "o podjęcie pilnych działań mających na celu poprawę funkcjonowania schroniska dla zwierząt w Nowym Targu".

Za działaniami w sprawie poprawy sytuacji psów w schronisku na Kokoszkowie stoi grupa kobiet związanych z akcją Tatrzańskie Otulisko. "Naszym marzeniem byłoby stworzenie dwóch mniejszych schronisk lub jednego schroniska międzygminnego na terenie Podhala. Przymierzamy się do tego, planujemy, prowadzimy rozmowy i szukamy odpowiedniego terenu. Jest to jednak proces długofalowy, wymagający bardzo dużych nakładów finansowych" - napisały w mediach społecznościowych.



W najbliższą sobotę 21 marca o godz. 12.00 pod schroniskiem na Kokoszkowie odbędzie się protest.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Kawal ja znat dunajca24.03.2026, 09:08
Ja to myślę dac tym celebryta na miesiąc temu schroniska niech pokażą co umia a nie protesty robic
Miejscowy20.03.2026, 20:54
Byłem tam po psa i właściciel był bardzo przyjazny zabraliśmy 8 letnia suczkę była w bardzo dobrej kondycji pozdrawiam właściciel nie dajcie się warszawskim pseudo obrońcom
psiu20.03.2026, 10:44
Tak naprawdę, tam potrzeba tylko wolontariatu i wyprowadzania psów na spacery. Szkoda, że właściciele nie chcieli się na to zgodzić. Pomimo, że szanuję ogólnie ich pracę, to nie rozumiem ich podejścia i uporu w tym temacie. Pies bardzo potrzebuje ruchu. W naturze wilki przemieszczają się nawet po kilkadziesiąt km dziennie. Dla psa takie unieruchomienie jest bardzo nienaturalne i dotkliwe. Czasy się zmieniają, ludzie są teraz bardziej świadomi potrzeb zwierząt i szkoda, że właściciele nie poszli z duchem czasu.
Natomiast co do karmy, to uważam, że lepsza jest świeżo gotowana, niż te marketowe puszki czy granulki, nawet (albo zwłaszcza) te reklamowane. Komuś tam kasza przeszkadza, a proszę sobie poczytać skład chociażby karmy Purina, wcale nietaniej. Albo Royal Canin. Nie mówiąc o tych najtańszych. Zboża różnego typu jako główny składnik. Podejrzewam, że ta "breja" w schronisku może być dużo lepsza od tego, co w markecie na półce. Ludziom nie musi pięknie i apetycznie wyglądać, bo to jest nie dla ludzi, a psy nie mają poczucia estetyki. Nie rozumiem wielkiego oburzenia, bo karma na zdjęciu brzydko wygląda. A nie znają nawet składu. Pies samego mięsa też jeść nie może. Zwłaszcza, jak ma niewiele ruchu. Potrzeba do mięsa właśnie jakiegoś "zapychacza" z błonnikiem, o ile nie chcemy zrobić pieskowi zatwardzenia...
Dużo skrajności się w internecie pojawia. Nawet kolor dachów wywołał oburzenie (jakby psy to w ogóle interesowało, urażona estetyka jakichś ludzi).
Za to ostatnio wystosowana petycja swoją argumentacją do mnie akurat przemawia. Tam padają całkiem sensowne argumenty. Myślę, że gdyby w ten sposób było to przedstawiane od początku - z sensem logicznym, a nie bazując na tanich emocjach - to byłoby większe poparcie tego protestu. A tak, to na przykład ja się do takiego cyrku nie dołączę. Cyrk z *** typu Doda i ta druga lalka. Zamiast rozmawiać, dyskutować merytorycznie, idą drzeć się jak jakieś małpy w zoo. Jakkolwiek, bronić właścicieli też nie zamierzam, bo psy powinny być wyprowadzane według mnie, a jak nie chcieli się na to zgodzić, to teraz muszą wypić piwo, które sobie nawarzyli i muszą zmierzyć się z takimi protestami. Jakby to ode mnie zależało, psy by były wyprowadzane regularnie i dlatego bronić tych państwa nie będę, pomimo całego szacunku dla ich pracy i ich osoby ogólnie. Ślepy upór tak się kończy, a może to ich właśnie też czegoś nauczy. Oby. Żeby to się tylko obróciło w coś dobrego dla tych psów, a nie podziałało odwrotnie, bo to by była wielka szkoda.
Zbooj20.03.2026, 09:17
Zlikwidować schronisko a psy uśpić - obrońcy i celebryci chcą ratować psy, to niech biorą je do siebie.
Finansista20.03.2026, 00:47
Kto wydaje te pieniadze i na co w tym schronisku w ciągu misiąca prawie 150 000 zł (300 psów x 31 dni × 15.90zł)
BB20.03.2026, 00:44
Na co ida poemiądze blisko 150 tys.miesiecznie? Ba zlewki do jedzenia?
ulla19.03.2026, 11:37
Do w szoku ja też dam na adwokatów w tej sprawie
zszokowany19.03.2026, 07:29
gdyby psy można było legalnie jeść jak np. króliki czy kury to nie byłoby takiego problemu !!
Kochająca zwierzęta18.03.2026, 21:46
Niech panie związane z Otuliskiem zabiorą wszystkie psy do siebie !! Ciekawi mnie czy wtedy tak ochoczo będą chciały zamykać o kontrolować schroniska . Doprowadzą do tego jak i Doda i reszta pseudocelebrytek, w tym pseudo modowa "gwiazdeczka",że schronisko się zamknie .Nie to że są złe warunki ale będą mieli dość durnowatego społeczeństwa . Bo największy potwór to człowiek !!
Adam18.03.2026, 20:58
Jakaś posłanka i pseudo gwiazda oraz i coś jak celebrytka szukają rozgłosu bo roboty nie mają . Niech się wezmą do pracy a nie mącą w społeczeństwie !!
nieten18.03.2026, 20:20
Przynajmniej brawa dla p. Stożek, że ruszyłą się na miejsce i sprawdziła sytuację, zamiast robić aferę z niczego. Cała reszta - brak wiedzy, brak zainteresowania, parcie na szkło. Koszmarna sytuacja dla samego schroniska za to, bardzo współczuję
nie ślepy18.03.2026, 20:08
Ci wszyscy przyjaciele psów, co to swoje pieski całują po mordkach (i nie tylko), ci patocelebryci, co to ich celem jedynym w życiu jest zaistnieć na chwilę - pozostawili swoje pieski w Dubaju, gdy zrobili w gacie na wieść o wojnie, bo tak szybko spieprzali! Wcześniej wszelkie tam kliniki weterynaryjne były masowo odwiedzane w celu możliwości uśpienia psa, gdy się okazało, że jest on przeszkodą do szybkiej ucieczki! Oto cała prawda o tych przyjaciołach zwierząt!
Turysta18.03.2026, 19:24
Niech te plastykowe celebrytki karmione botoksem przestaną sie lansować w ten sposób.
smieszki heheszki18.03.2026, 18:34
a ja przeciwnie stoje za wlascicielami schroniska, jedyne co moge zarzucic to brak wolontariatu. Pozdrawiam ludzi oddanych sercem i życiem dla tego schroniska!
burek18.03.2026, 17:54
Celebrytki na botoks(usta maja takie że mogły by nimi wyciągać gwoździe z desek na budowie i je ,,botoksowanymi tyłkami,, wbijać),torebki wydaja tyle kasy dziennie że wystarczyło by na rok utrzymania schroniska.
Kociara18.03.2026, 16:45
Byłam z rodziną w tym schronisku ok 2 miesiące temu poruszona losem czworonogów po nagłośnieniu sprawy w Sobolewie. Absolutnie nie zgodzę się z zarzutami pod adresem tej placówki. Rozumiem dlaczego nie możemy jej wspierać darami ani finansowo, otóż placówka jest finansowana z budżetu gminy, a darowizny w postaci karmy czy innych rzeczy są wykluczone ze względu na ścisłe przepisy dotyczące wymogów służb weterynaryjnych, którym placówka w takim przypadku obowiązkowo podlega. To nie jest prywatne schronisko, jedynie realizuje zadania na prywatnym terenie. Nie możemy przywlec jak na śmietnisko czego nam już nie potrzeba, bo może się tam przydać! Ludzie myślą, że uszczęśliwią zwierzę rzeczami bez wymaganych aktualnych atestów, chcą np. przywlec stare pierzyny po babci czy słomę albo siano sprzed lat i dechy z rozbiórki starej szopy, pomysły są wszelakie, a syf jaki mogą sprowadzić na zwierzęta w ten dobroduszny sposób, oczywiście nie przyjdzie im do głowy i jeszcze oburzenia na jakże szlachetną z ich strony propozycję. Co do wolontariuszy i spacerów z czworonogami, znowu temat podstawowy, placówka ma finansowanie na takie a nie inne zapewnienie losu czworonogów, powierzenie zwierzęcia na spacer osobom trzecim w takim wypadku, choć przecież pożyteczne dla pieska, nie jest pożądane z uwagi na wiele aspektów, np skaleczenie, zatrucie, infekcja, która może się rozprzestrzenić po powrocie, ucieczka czy nawet zaatakowanie opiekuna itd itp. Wydaje się to wszystko takie proste i łatwe, bo myślimy sercem, słusznie, ale gdy sprawy się komplikują, rozwiązania szukamy w rozumie, który nakazuje szczególną ostrożność i przestrzeganie zasad, ot zagwozdka. Ponadto już widzę te komentarze złośliwe, jakże niemądre, typu: biorą pieniądze a jeszcze wolontariat potrzebny, biorą pieniądze i przyjmują dary. OMG!!! Weterynaryjna opieka jest na odpowiednim poziomie, sprawuje ją wspaniała para fachowców, których nie potrzeba reklamować, sama korzystam z ich opieki nad moimi pupilami (przygarnięte) i wiem, że zawsze w soboty doglądają psów w schronisku. Pani nie zabrania wchodzenia na teren schroniska, nawet zachęca i prosi o jedyną pomoc jaką jest adopcja. W P24 i socialmediach są publikowane zdjęcia czworonogów do adopcji, naprawdę nie ma powodu do tak obrzydliwych oskarżeń. A tych komentujących, co jako rozwiązanie kwestii bezdomności psów proponują ich uśpienie, zachęcam aby zrobili to osobiście! Jeszcze trochę i wpadną na pomysł eutanazji bezdomnych jako sposób eliminacji tego zjawiska, ech... Ludzkość
wojtek18.03.2026, 16:40
sam trzy razy brałem do domu i dla syna psy z tego schroniska wypełniłem papiery i nie było żadnych problemów, panie przez małe p doda laluna i posłowie szukają rozgłosu a goście budujący na Kokoszkowie są zainteresowani likwidacją gdyż przy karmieniu jest głośno jest to normalne
Mat18.03.2026, 16:04
Posłowie w roli obrońców zwierząt ze schronisk to jakaś aberracja! Pytam się gdzie są konkretne przepisy regulujące sposób prowadzenia schronisk, gdzie są jasne reguły ich finansowania, a później wydatkowania tych środków? Gdzie są przepisy zakazujące działalności prywatnym schroniskom? Nagle płacz jakie to psy mają fatalne warunki w boksach po lisiej fermie, to pytam się gdzie są przepisy definiujące warunki jakie schroniska mają zapewniać zwierzętom? Czy to nie od polityków, których społeczeństwo zatrudnia i sowicie opłaca aby takie uregulowania tworzyli, należałoby oczekiwać wzięcia odpowiedzialności za ten stan rzeczy w pierwszej kolejności? A tu jakiś nieznany bliżej poseł nie dość nie czuje się winny własnych zaniedbań, ale jeszcze zrzuca winę na tych którzy de facto psami od lat się opiekują i radzą sobie bez stosownych uregulowań. O celebrytach to już w ogóle nie wspominam, bo szkoda słów. Zalecałbym państwu posłom i posłankom opamiętanie i zabranie się do pracy. Dlaczego nadal nie ma żadnej państwowej służby zajmującej się niedolą zwierząt, dlaczego to celebryci tym się zajmują? Dlaczego w ogóle nie ma przepisów zobowiązujących pod karą finansową do czipowania i sterylizacji zwierząt, co w znacznym stopniu zredukowałoby bezdomość zwierząt. Gdzie te przepisy? Zamiast robić afery na Facebooku może weźcie się do roboty!
ABC18.03.2026, 14:58
Ani patoinfluencerki ani Pan Poseł nie byli w tym schronisku, Posęłka Mrożek już sparawdziła ten temat i żle tam się nie dzieje. Byłam tam 2 miesiące temu - tak kontrolnie po aferze w Sobolewie, no nie ma tam krochmalonej pościeli, kawioru z szampanem i interii prosto od designera ale wszystko co pies "tymczsowo" potrzebuje jest. To jest schronisko, i trudno się spodziewać jednolitego dachu gontem krytym. Ci ludzie dbają o te psy. Niech Ci co tą manifestację organizują zadoptują te psiaki, ja z chęcią stanę po stronie schroniska.
Kudłaty18.03.2026, 14:33
Dobrze byłoby gdyby kilka piesków niespodziewanie uwolniło się z tego strasznego więzienia i dołaczyło się do tego protestującego cyrku który ma się odbyć w sobotę. Celebryci, instagramerki i inne lewicowe patusy z pewnością by się ucieszyły.
Marcin18.03.2026, 14:11
Widać wyraźny i wprost proporcjonalny wpływ szerzenia zasięgów wraz z coraz to gorszą mimiką twarzy współczesnych "autorytetów".
takitam.18.03.2026, 14:08
a moze by te dwie paniusie solidnie wytapetowane tak popracowaly w schronisku przynajmniej miesiec przy sprzataniu klatek oraz przygotowaniu jedzenia i wtedy, jak poznaja realia codziennej pracy zadecydowaly czy jest o co robic szum. dajcie przyklad jak sie opiekowac zwierzakami, pokazcie jak sie to robi zamiast krytykowac cos, o czym nie macie solidnej wiedzy.
miejscowa18.03.2026, 13:24
Te "panie" przygarnęły po jednym piesku?
Góralka18.03.2026, 13:14
/.../
Mówimy o schronisku funkcjonującym od ponad 30 lat, bez realnej modernizacji. O miejscu, w którym warunki budzą poważne zastrzeżenia: stare, zaniedbane przestrzenie,smród,przygnębiające boksy, gotowana breja do jedzenia i ogromna liczba zwierząt przy niewystarczającej opiece. Dodatkowo pojawiają się liczne ograniczenia ? brak możliwości przekazywania karmy czy tekstyliów, aby psy mogły choćby na chwilę ułożyć się na ciepłym kocu, brak dostępu dla wolontariuszy, brak szansy na regularny kontakt człowieka ze zwierzęciem. Psy spędzają tam długie lata w zamknięciu, bez socjalizacji i bez realnej szansy na zmianę losu.
Czy tak powinno wyglądać schronisko dla zwierząt w 2026 roku?
Niepokojące jest również to, że przy takim modelu funkcjonowania pojawia się konflikt interesów ? im dłużej zwierzęta pozostają w schronisku, tym większe środki trafiają do prowadzących z gmin. A przecież mówimy o żywych istotach, nie o pozycjach w rozliczeniu. Tym bardziej niezrozumiałe jest ograniczanie dostępu do zwierząt, brak możliwości ich socjalizacji czy wyprowadzania na spacery - działań, które realnie zwiększają ich szanse na adopcję.
Państwo Pawlukiewicz mogą prowadzić schronisko, dbać o podstawowe potrzeby zwierząt, ale nie mają prawa blokować pomocy ze strony ludzi, którzy chcą poświęcić swój czas i serce. Wolontariat, spacery, kontakt z człowiekiem to nie przywilej, to konieczność, jeśli naprawdę zależy nam na dobru tych zwierząt i znajdowaniu im domów.obraz prezentowany w mediach społecznościowych przez schronisko estetyczny, cukierkowy, pełen wykardowanch zdjęć - nijak ma się do relacji i doświadczeń osób, które próbowały pomóc widziały schronisko na własne oczy. To tworzy fałszywy wizerunek i odwraca uwagę od realnych problemów.
Na koniec warto podkreślić jedno: gdyby nie osoby publiczne i nagłośnienie sprawy, ten problem wciąż pozostawałby niewidoczny ukryty gdzieś z dala od ludzi, na prywatnym terenie. To właśnie rozgłos daje szansę na zmianę.
Dlatego apeluję o rozsądek, uczciwość i szacunek wobec tych, którzy próbują poprawić los zwierząt zamkniętych w klatkach. Bo empatia nie powinna być powodem do drwin powinna być standardem.

Szanowna, nie prosiliśmy o analizę biznesową i porady co powinno, a czego nie powinno Podhale24 publikować. Dziękujemy, ale nie skorzystamy z Pani pouczeń. Moderator.
bacer18.03.2026, 12:52
Ta *** szuka swojej niszy.
Maria18.03.2026, 12:42
Najlepiej niech te panie i inni aktywiści pozakładaja schroniska a najlepiej niech adoptują te pieski i nie będzie problemu
Leo18.03.2026, 12:38
ależ ten poseł wypisuje bzdury. Schronisko jest codziennie otwarte i nikt nie ma problemów z wejściem . Psy są w dobrym stanie. Dają ogłoszenia w sprawie adopcji. Psy otrzymują codziennie świeżą karmę ma nie jakieś sztuczne granulki których ludzie chcą się pozbyć. A tym co organizują protest wcale nie chodzi o dobro psów tylko o rozgłos i pieniądze. Sam protest pod schroniskiem stanowi zagrożenie przede wszystkim dla psów.
jakokobyły18.03.2026, 12:28
gonić aktywistów , miałem do czynienia z miłośnikami i aktywistami i są to chorzy ludzie
Grule ze solom18.03.2026, 12:26
Patocelebryci szukają poklasku i zarobku?
W szoku18.03.2026, 12:06
Liczę na poważny pozew o zniesławienie przeciw osobom z "Otuliska". Przykład niszczenia ludzi, którzy coś realnego robią przez osoby, które coś planują, ale im brakuje pieniędzy. Dlatego, że nie zorganizowały jeszcze niczego, to niszczą to co jest. Panie jeszcze schroniska nie zorganizowały, ale wiedzą jak to zrobić i jak prowadzić. Takie niebo na ziemi będzie dla psów (200m2 na jednego, dywan, i klimatyzacja). No jeszcze nie dziś, ale zrobią "kiedyś" ...... jak "kiedyś" będą miały finansowanie. No jeszcze miejsce żeby było, bo jeszcze nie ma...

Proszę zrobić zrzutę. Chętnie wpłacę na potrzeby kancelarii prawnej, która stanie w obronie imienia Państwa Pawluśkiewiczów! Osoby, które są bliżej sprawy nie mogą uwierzyć, że możliwy jest taki hejt! Może powinno się dostać posłowi? Jego narracja to jakaś katastrofa. Chłop nic nie wie, a pisze takie bzdury. Wyszło, że mordownia psów. To jest jakieś szaleństwo!
ciekawski18.03.2026, 12:04
Jest się o co bić. W chwili likwidacji schroniska, wartość działek na Kokoszkowie wystrzeli w kosmos i to jest sedno sprawy - rozgłosu, bo kto by chciał mieć za sąsiada całodobowe szczekanie psów???
Sdsss18.03.2026, 12:04
Niech każdy protestujący zaadoptuje zwierzaka - problem się sam rozwiąże.
Żartowniś18.03.2026, 12:04
Ogólnie tematem schroniska dla psów nie jestem specjalnie zainteresowany, ale po tym co przeczytałem na stronie tego lewaka, te wszystkie wyzwiska kierowane do nas górali, te kłamstwa i oszczerstwa w naszą stronę - oj to była przesada. Będę miał czas to jadę rozganiać *** ceperską na Kokoszkowie.
Maria18.03.2026, 11:51
Najlepiej niech te panie i inni aktywiści pozakładaja schroniska a najlepiej niech adoptują te pieski i nie będzie problemu
Buli18.03.2026, 11:50
Niech adoptują wszystkie wielkie gwiazdy
gustaf18.03.2026, 11:46
Eutanazja psa...
Zwierze tez czlowiek
Czyli czlowiek to zwierze.
Logika !!!
Ale jeszcze krok dalej,
Eutanazja dla zwierzat, usypianie dla ludzi...
Problem ubezpieczen i Zusu trzeba jakos rozwiazac.
I wlasnie tak sie ludzi (a moze juz trzeba pisac, np. "osobnikow") przyzwyczaja do przyszlosci.
Kinga18.03.2026, 11:46
Ludzie, są ważniejsze sprawy na świecie,niż psiarnia. Uśpić i po sprawie.
Też starzec18.03.2026, 11:43
Oj celebryci Wy też będziecie starzy. A co do schroniska :czy te psy są głodne, czy zagraża im śmierć pod kołami samochodów, czy uwięzione są na łańcuchu, czy wilczur zamknięty jest w kojcu metr na met?Może Wy wielcy celebryci i posłowie zainteresujecie się psami bezdomnymi wolno biegającymi po ulicach miejscowości na Podhalu.
nowaotrżanka18.03.2026, 11:37
PROPONUJĘ ŻEBY PANI lARYSA + DODA OTWORZYLY SCHRONISKO NA UL.SZAFLARSKIEJ TEREN JEST
tarżanin nowy18.03.2026, 11:32
Tym paniom chodzi wyłącznie o podtrzymanie medialnego istnienia, a nie o dobro zwierząt. One świetnie żyją z "tiktokowej" atencji, więc zrobią wszystko, aby jej nie stracić. Zwierzęta sa wyłącznie, ku temu, narzędziem.
Piotr18.03.2026, 11:23
To samo z fokami w morskim oku, dalej je tam trzymają zamiast wypuścić do morza. Doda ratuj!
Elo18.03.2026, 11:21
Laluna ma więcej za uszami niż to schronisko.
Ja18.03.2026, 11:12
Ogłosić zamknięcie i jeśli do dwóch tygodni nie znajdą się chętni na adopcję uśpić wszystkie psy i koniec.
Kebab hau hau18.03.2026, 11:10
Na szczęście dzięki inżynierom ze wschodu w których zasilaja nas Niemcy problem schronisko niedługo zniknie. Pieski i kotki zasilą ich lodówki, bowiem ich bogata kultura widzi w nich mięso. Wiec brygada usmiechnijcie się!
hajduk18.03.2026, 11:08
z tego co zrozumiałem Doda chce pomóc ale jej się nie chce kocha zwierzęta ale jej się nie chce im pomóc XD
Jan18.03.2026, 11:06
Akurat mam 2 psy z tego schroniska, brane w róznych latach i ile razy tam byłem psy są zadbane ! widać ze celebrytom poprzestawiało sie w głowach i nie mają co robić.
LW18.03.2026, 10:58
Dla jednych to schronisko, dla Azjaty czy Hindusa sklep mięsny.

kolejna gó... burza, nic więcej.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl