Pozostawił po sobie bogaty dorobek wieloletniej działalności zawodowej i społecznej, trwale zapisany w historii regionu nowosądeckiego i pienińskiego.
Po ukończeniu Liceum w Krościenku nad Dunajcem oraz Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej przez wiele lat związany był z zakładami przemysłu spożywczego w rejonie Nowego Sącza. Za swoją aktywność społeczną został uhonorowany odznaczeniami za zasługi dla miasta Nowego Sącza.Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku był inicjatorem i organizatorem jednej z pierwszych prywatnych firm przetwórstwa spożywczego w regionie. W kolejnej dekadzie zrealizował inwestycję polegającą na budowie Rozlewni Wody Mineralnej w Krościenku nad Dunajcem, tworząc od podstaw ogólnopolską markę "Naturalna Woda Mineralna Kinga Pienińska". Dzięki temu przedsięwzięciu powstał nowoczesny zakład produkcyjny w niewielkiej miejscowości turystycznej, zapewniający około 70 stabilnych miejsc pracy.Swoje doświadczenie, możliwości i kontakty wykorzystywał również na rzecz rozwoju Krościenka, inicjując i wspierając powstawanie innych istotnych lokalnie przedsięwzięć gospodarczych.
Aktywnie angażował się w życie samorządowe. W latach 1994-1998 pełnił funkcję radnego oraz członka zarządu gminy. Zarówno w tym okresie, jak i w kolejnych latach, służył społeczności swoją wiedzą, radą i zaangażowaniem, przyczyniając się do rozwoju Gminy Krościenko nad Dunajcem.
Jego dorobek, determinacja i odwaga w realizowaniu wizji na zawsze pozostaną w pamięci nie tylko społeczności Krościenka.
opr. fi/



