20.04.2026, 12:28 | czytano: 2205

Poranna akcja drogówki. Kolejny nietrzeźwy kierowca w rękach policji

Zakopiańska drogówka dzisiaj rano zatrzymała kolejnego kierującego na kacu.
O godzinie 8.50 na ulicy Kościuszki w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali do kontroli dostawczego volkswagena. Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Badanie alkomatem wykazało blisko 0.4 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowcy już zatrzymano prawo jazdy.
Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi: grzywna w wysokości do 5000 zł lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat, 10 punktów karnych.

Źródło: KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl