02.06.2026, 10:15 | czytano: 1632

Przełom maja i czerwca to czas, gdy ta część parku wybucha kolorami. Ruszamy w Strefę Słońca (galeria zdjęć)

Strefa Słońca rabczańskiego parku. Zdj. Józef Figura
RABKA-ZDRÓJ. Korzystając z pogodnego ranka podglądamy kwitnące w parku zdrojowym azalie i rododendrony zachwycające magią kształtów i kolorów.
Przepiękne kwiaty można podziwiać w części zachodniej części rabczańskiego parku nazywanej Strefą Słońca.
To właśnie tam, w ramach dziesięciu ogrodów tematycznych, posadzono różnorodną roślinność, która w okresie kwitnienia - najczęściej na przełomie maja i czerwca - przyciąga uwagę mieszkańców oraz turystów bogactwem barw i zapachów.
Mający 30 ha powierzchni Rabczański Park Zdrojowy to przestrzeń przemyślana tak, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie - zarówno osoby szukające wytchnienia w ciszy, jak i te stawiające na aktywny wypoczynek. Po rewitalizacji park podzielono na dwie główne części o odmiennym charakterze.

Oprócz Strefy Słońca z atrakcjami dla aktywnych jak nowoczesne place zabaw, tężnie, korty tenisowe, siłownie na świeżym powietrzu czy skatepark. mamy też Strefę Cienia. Ta, nawiązuje do stylu ogrodów angielskich. Jest bardziej spokojna, zaprojektowana z myślą o spacerowiczach szukających refleksji, wyciszenia i kontaktu z naturą w cieniu rozłożystych drzew.
fi/
Może Cię zainteresować
komentarze
Wczasowicz.03.06.2026, 11:53
Na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego, Podhalańskiej, Rynek zamiast ronda stoją rozpadające się rudery podziwiane przez wczasowiczów wjeżdżających do RABKI ZDROJU - zamiast kwitów azalii i rododendronów.
Ratuj Rabkę02.06.2026, 21:47
To wszystko nasadzenia spółdzielni teraz Boga prosić żeby 14-letnia praca nie poszła w niwecz a idąc parkiem to różowo nie jest. W Rabce nik nad niczym nie panuje z dnia na dzień widać zaniedbania nie tylko w parku tlumaczono się że budują kolej teraz już nie budują a nawet o ronda niema kto zadbać nie mówiąc o Bulwarach nad Poniczanką.Burmistrz rozdaje na bzdety kasę i nowe sprawy sądowe zakłada ...jakby je miał wygrać? A za bulwary kasy niema gwarancji niema rękojmi niema odszkodowania niema ale są sprawy sądowe założone no i oczywiście dodatkowe koszty dla gminy bo za darmo nikt sprawy nie poprowadzi...?
Rabczanin od ur.02.06.2026, 18:25
To wszystko stare nasadzenia (za poprzedniej firmy ad. parku) - mylę się!? Wszystko co jest, to dorobek poprzedniej ekipy! Nowych i nowości jakoś nie widać!
babcia02.06.2026, 12:14
Piękne azalki i rododendrony .Ale jak się nazywa ten krzew na pierwszym i drugim zdjęciu ,oraz to drzewko z ładnymi czerwonymi kwiatami ? Czy ktoś wie ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl