03.06.2026, 21:11 | czytano: 4126

Zostawił w koszyku cztery kocięta na pewną śmierć. "Dzwoniłam do niego, powiedział, że komuś tam je dał..." (wideo)

Szczęśliwie porzucone kociaki wraz z mamą znajdują się teraz pod fachową opieką.
Mają po około trzy tygodnie. Zostały zostawione na zakopiańskiej Olczy nieopodal lasu obok stadionu API na pewną śmierć. Szczęśliwie, przypadkowo przechodziła tamtędy spacerowiczka z psem i zabrała miauczącą niespodziankę.
Maluchy trafiły do zakopiańskiej straży miejskiej, a stamtąd do domu tymczasowego. Dzięki Agacie Kaczor i Beacie Olchawie udało się znaleźć ich matkę, która przerażona uciekła do lasu.
- W nocy pojechałyśmy z kociętami jako wabik i udało się nam złapać matkę na klatkę-łapkę. Wiem kto wyrzucił te koty, mam ich zdjęcia w tym koszyku w jego domu. Dzwoniłam do niego, powiedział, że komuś tam je dał, ale nie chciał powiedzieć komu, więc bierze na siebie odpowiedzialność. Nie chciałabym tego zostawić bez echa... - podkreśla Beata Olchawa.

Tymczasowa opiekunka zapowiada zgłoszenie sprawy policji. Szczęśliwie kociaki znajdują się teraz pod fachową opieką.
fi/

Może Cię zainteresować
komentarze
jam to04.06.2026, 16:02
Proszę nie zawracać policji głowy takimi bzdurami!
Smutna04.06.2026, 13:54
Czy święci na Podhalu mają dla nich jakieś znaczenie moralne?Zwierzęta były dla św Franciszka z Asyżu bliskimi stworzeniami Bożymi, które często nazywał ?braćmi i siostrami?. Kto jest bezwzględny wobec zwierząt czy znajdzie serce dla ludzi?
Swój04.06.2026, 12:50
Kot to zwierzę inwazyjne, robi spustoszenie w ekosystemie. Powinien być traktowany jak szczur!
cienki bolek04.06.2026, 11:37
Do nick Lutek
Nikt nie sprowadza, ale trzeba mieć empatię dla zwierząt od małego. Stara prawda ,, Kto za dziecka maltretował zwierzęta przenosi to na ludzi".

Do nick Kasandra
Nie uprawiajmy demagogii. Sterylizacja to nie jest jakiś wielki koszt, 3 tygodnie temu miśkowałem kota u weterynarza to wiem.

W.....ą mnie takie osobniki jak ten gość.
Sceptyk04.06.2026, 11:26
Brawo dla tej pani za uratowanie kotków,i że znajdą godny dom z ogrodem a dla tego lachudry co nie pozucil mam tylko 2 życzenia lepiej żebyś mnie nie spotkał w ciemnej ulicy a po 2 że policja się tobą zajmie potem sąd i dostaniesz za to co zrobiłeś po łapach
Lutek04.06.2026, 11:03
Nie sprowadzajcie zwierząt to ludzkich postaci ,a to co się teraz dzieje to szczyt człowieczeństwa ale nie dla człowieka.
Kociarz04.06.2026, 10:44
Koty miauczą, nie miałczą
Obiektywny04.06.2026, 09:28
Do@cienki bolek masz rację co to " zalet" tego gościa ale pewne jest to, że na określenie cech umysłowych i walorów użytkowych elementu wykazanego na wstępie Twojej wypowiedzi nie zasłużył bo to i obraza dla tej części, niewątpliwie pożytecznej części ciała.Dla tego goscia uzywanie tego to raczej wyroznienie.Uzylbym określenia karaluch, insekt ew.bezmozg.Pokazac ryja tego " bohatera"w mediach,zamknąć w klatce i klucz wyrzucic.Sam opiekowałem się takimi podrzutkami i serca trzeba nie mieć by tak postąpić.Sadze, ze taki gość w dzieciństwie doznał jakiegoś urazu( może i umyslowego) i dlatego tak postąpił.
DDX04.06.2026, 08:44
Ratujcie też świnki i kury ... bo mam nadzieje że ich nie jecie ... a kotki czym karmicie ... ziołami ? a nie czasem mięsem z innych zabitych przez ludzi zwierząt
Kasandra04.06.2026, 07:55
Zorientuj się ile kosztuje sterylizacja kotki, nie opowiadaj ,że to są te para złotych , których brakuje ci w twoim budżecie domowym na zapłacenie rachunku za energię i ciepło w ocieplonym klimacie ?
Zakopiańczyk04.06.2026, 07:36
Brawo Dziewczyny. Wstyd, że człowiek dopuszcza się takich czynów.
PS.Na Podhalu górale często topli kocięta w potokach, zanim jeszcze były ślepe...Ciekawe czy Związek Podhalan uznaje to za "naskie zwyki"?
Aneta04.06.2026, 06:38
Brak słów innych aniżeli inwektywy pod adresem tego kogoś kto zostawił bezbronna maluchy. Powinien wiedzieć że wszystko wraca
os03.06.2026, 23:25
O ludzi się tak martwcie a nie kociska
takitam.03.06.2026, 22:21
a mowia, ze czlowiek to brzmi dumnie... zdecydowales sie na posiadanie zwierzaka, to o niego zadbaj, w minimalnym chocby stopniu.
cienki bolek03.06.2026, 21:48
A to h... z tego gościa. Żałuję pare złoty na wysterylizowanie kotki. Sami miesiąc żeśmy walczyli o życie kotki. Ile wydałem u weterynarza to nie powiem. Człowiekowi żal zwierzątka było, była jednym z domowników. A też ja znalazłem z drugą kotką jako małe w ogrodzie z 12 lat temu. Też ktoś podrzucił.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl