14.12.2010, 21:22 | czytano: 3489

Nowy Targ: w Radzie będą cztery kluby. Wybrano także komisje stałe Rady Miasta

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. W Radzie Miasta funkcjonować będą cztery kluby radnych: Podhalańska Wspólnota Samorządowa, Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska oraz Nowotarżanie i Nasze Miasto.
W trakcie wtorkowej sesji wybrano członków komisji stałych RM. Zdecydowano także, że powstanie nowa komisja. "Sport" oddzielony zostanie od "kultury i oświaty".
W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Janusz Tarnowski, Grzegorz Watycha, Grzegorz Luberta, Lesław Pustówka, Janusz Kawka, Tadeusz Truty i Lesław Mikołajski. Przewodniczącym został Janusz Tarnowski - 14 osób głosowało "za", 6 - wstrzymało się od głosu.

Komisja Budżetowa to: Paweł Liszka, Grzegorz Luberda, Jacenty Rajski, Andrzej Rajski, Włodzimierz Zapiórkowski, Jacek Kubowicz, Józef Trzciński, Tadeusz Truty i Andrzej Swałtek. Paweł Liszka został przewodniczącym. 19 radnych głosowało za jego kandydaturą. Wstrzymał się tylko on sam.

Komisja Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej i Inwestycji Rady Miasta składać się będzie z 11 osób. Są to: Andrzej Rajski, Janusz Tarnowski, Jacenty Rajski, Grzegorz Watycha, Jacek Kubowicz, Leszek Pustówka, Jan Łapsa, Paweł Liszka, Tadeusz Truty, Józef Trzciński, Janusz Kawka. Przewodniczącym został Andrzej Rajski. Głos na niego oddali wszyscy radni (19 - "za", sam zainteresowany wstrzymał się od głosu).

Komisji Mieszkaniowej, Opieki Społecznej, Zdrowia i Porządku Publicznego przewodniczyć będzie Jan Łapsa. Oprócz niego w komisji zasiadać będą: Gabriel Samolej, Jacenty Rajski, Danuta Wojdyła i Lesław Mikołajski. Jan Łapsa otrzymał 20 głosów - "za".
Radni zdecydowali dziś, że z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu wydzielony zostanie "Sport". Ale decyzja się uprawomocni dopiero za dwa tygodnie. Dlatego dziś wybrano przewodniczącego jeszcze komisji o starej nazwie. Został nim Leszek Pustówka. Pozostali członkowie komisji to: Włodzimierz Zapiórkowski, Grzegorz Luberda, Marek Batkiewicz, Tadeusz Morawa, Danuta Wojdyła i Lesław Mikołajski. Za wyborem przewodniczącego opowiedziało się 19 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

Komisja Promocji, Współpracy i Funduszy Pomocowych zmieniona zostanie na Komisję Sportu, Turystyki i Promocji, ale już wiadomo, że przewodzić jej będzie Marek Batkiewicz. Pozostali radni to: Jacek Kubowicz, Gabriel Samolej, Włodzimierz Zapiórkowski, Tadeusz Morawa, Andrzej Swałtek i Danuta Wojdyła.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
cyngiel19.12.2010, 20:25
do : cyngiel najprawdziwszy
widzę, że przyjemność Ci sprawia podszywanie się pod cudzy nick. Nie wprowadzaj ludzi w błąd podszywając się pod kogoś. Czyżbyś należał do sympatyków MF?
cyngiel najprawdziwszy18.12.2010, 09:30
Tap Madl nie nadaje się na przewodniczącego rady i koniec kropka.
ciekawski do cyngla16.12.2010, 13:27
no i super - znaczy chłop kształcony
cyngiel16.12.2010, 10:29
do : ciekawski
wspomniany przez Ciebie Radny nie wstydzi się swojego wykształcenia - ukończył szkołę zawodową dla pracujących, czym - byłem tego świadkiem - się hołubi.
cyngiel16.12.2010, 06:24
do : cyngiel
proszę się nie podszywać pod cudzy nick
Michała Glonka Ty zostaw w spokoju. Najpierw poznaj człowieka, Jego pracę - daj mu kilka miesięcy - a potem Go oceniaj

PRAWDZIWY cyngiel
cyngiel15.12.2010, 18:57
Glonek nie nadaje się na przewodniczącego. Juz na pierwszej sesji zaliczał wpadkę za wpadką. Michał wpadka Glonek.
ciekawski15.12.2010, 16:00
Tak Lapsa to lebski facet. Co on skonczyl podstawowkę czy zawodówkę?
obserwator N.T.15.12.2010, 14:58
Hala Lodowa powinna poza sezonem Hokejowym być wykorzystywana na rożne sposoby aby obniżyć koszty utrzymania lub zarobić na sezon mrożenia ,pamiętam jak występowały tam zespoły Pieśni i Tańca ŚLĄSK MAZOWSZE itp ale to było bardzo dawno temu , a teraz raz w roku Targi Budownictwa to za mało Może Jarmark Podhalański przenieść do Parku i Hali Lodowiska tam jest o wiele więcej miejsca i nie będzie blokady Rynku

Proszę nie odbiegać od tematu artykułu. M.
sss15.12.2010, 14:25
lodowisko to do zamknięcia a nie do remontu po co komu taki kolos tylko na okres zimowy a lato???? zamiast postarać się o nawierzchnię żeby można było w lecie grać w cokolwiek to nawet nikt o tym nie pomyśli
kot15.12.2010, 12:52
A karateczka nie dziala w zadnej komisji?
m.N.T.15.12.2010, 12:18
Co Wy wszyscy chcecie ;dług miasta to prawie 60mln.zł to około 1 800zl na każdego mieszkańca od niemowlaka począwszy -pozaczynanych inwestycji jest na tyle, iż budżetu braknie na połowę bo do dotacji trzeba dopłacać swoje ,coś wczoraj Burmistrz zapomniał a komunikacji -przetarg na autobusy wiaty co się z nim dzieje czy to była zagrywka wyborcza????
Mieszkamy w takim klimacie że śnieg pada ale miasto -władze są po to aby tym się zająć -wczorajsza odpowiedź jest nie na miejscu .Gdzie zachowanie pro EKOLOGICZNE żeby wywozić śnieg z ulic nad Dunajec a co z zanieczyszczeniami taką ilością soli i mieszanek to wszystko przenika do wody /na składowanie śniegu mają być wyznaczone inne tereny a woda powstała z tego śniegu musi być przefiltrowana zanim dotrze do rzeki.Za taką odpowiedź powinien ten Pan stracić stanowisko a spróbujcie wywozić śnieg do rzeki Dunajec to ściągniemy Telewizję i ZIELONYCH.w tej kwestii obowiązują przepisy unijne które Polska podpisała .
*15.12.2010, 11:53
Przewodniczący komisji mieszkaniowej tak bał się, że nie przejdzie, że musiał zagłosować sam na siebie dla pewności, że zostanie wybrany
pietrucha15.12.2010, 09:09
Ta P. Tarnowski nie odpuści i już prawie zaczy remontować lodowisko.
A jak się zapędzi to wyremontuje wszystko w naszym mieście i wszyscy będziemy hepi. Już to widzę.
euro14.12.2010, 23:41
lodowisko w RABCE działa już kilka tygodni ale w NOWYM TARGU brak ślizgawek na otwartym powietrzu brak czego wody , temperatury , p. Wojtaszka a może już po wyborach...........
@@14.12.2010, 22:50
ważne potrójna małpo, żeby budżet popuścił, bo to jest ważne, a nie chęci ludzi z komisji sportu.
@@@14.12.2010, 21:36
Komisja Sportu! Lodowisko do remontu od zaraz! Skład teoretycznie świadczy że są to ludzie którzy tego tematu nie popuszczą.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl