12.07.2013, 12:17 | czytano: 3920

Kalata: żądamy godnego i poważnego traktowania, bo płacimy podatki tak samo, jak mieszkańcy centrum Zakopanego

ZAKOPANE. "Zaplanowana przez Nas akcja Protestacyjna (blokada wyścigu Tour de Pologne – przyp. red.), ma zwrócić uwagę opinii publicznej na praktyki zakopiańskich PSEUDO samorządowców" - pisze Jacek Kalata, przedstawiciel mieszkańców Furmanowej w wydanym oświadczeniu.
Oświadczenie w imieniu mieszkańców Furmanowej oraz właścicieli terenów zarezerwowanych pod planowaną inwestycję drogową Ciągłówka – Furmanowa.
"Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec NOTORYCZNYM KŁAMSTWOM wypowiadanych pod Naszym adresem przez Vice Burmistrza Solika oraz powielanym przez media.

Nie zamierzamy w żadnym wypadku zabudować ¾ Furmanowej, a Nasza propozycja NIEODPŁATNEGO przekazania terenów pod drogę w zamian za przekwalifikowanie przyległych działek na budowlane ma jedynie zrekompensować Nam poniesione straty.

 Nie domagamy  budowy drogi  za 15 czy 20 mln zł. a jedynie utwardzenia ciągu pieszo-jezdnego z niezbędnym odwodnieniem oraz przywrócenia zimowego utrzymania jakim był ten odcinek objęty do roku 2008.

Wykonanie czy lepiej powiedzieć WYCZYSZCZENIE i częściowe ODTWORZENIE instalacji burzowej nie stwarza także DODATKOWEGO zagrożenia powodziowego dla mieszkańców ul. Ciągłówka.

Żadne nowe czy stare zezwolenia prawno-wodne nie zmienią praw grawitacji i woda płynąca obecnie drogą /raczej tym co z niej pozostało / nadal w dół popłynie fosą.

Wyrażamy także ZDECYDOWANY sprzeciw wobec obarczania winą mieszkańców Ciągłówki nie chcących poszerzenia drogi, ponieważ na obecnym etapie takie poszerzenie nie jest konieczne. 

Wszystkie te wymówki i próby obarczania winną mieszkańców są przejawem arogancji, niedojrzałości oraz nieudolności zakopiańskich " samorządowców " oraz skutkami prowadzenia polityki nie zrównoważonego rozwoju miasta.
Z ubolewaniem obserwujemy działania zakopiańskich speców od wymówek pracujących w UM-Zakopane.

Inaczej ich nazwać nie można, ponieważ POWAŻNI SAMORZĄDOWCY rozwiązują lokalne problemy, a Nasi spece je tworzą – pobierając za to godne wynagrodzenie opłacane także z Naszych podatków.

Jako mieszkańcy Zakopanego żądamy wyłącznie godnego i poważnego Nas traktowania, ponieważ jesteśmy takimi samymi płatnikami podatków jak i mieszkańcy Centrum.

Zaplanowana przez Nas akcja Protestacyjna, ma zwrócić uwagę opinii publicznej na praktyki zakopiańskich PSEUDO samorządowców”.

Z poważaniem Jacek Kalata
Może Cię zainteresować
komentarze
góralka13.07.2013, 10:58
popieram Pana bo ,pracownicy UM nie wiedzą komu mają służyć i jak nas traktować.Wystarczy spotkać na korytarzu pracownika a bije od niego niedostępność i wyźszość.Ale pamiętajcie,że to z naszych podatków jesteście wynagradzani-i to całkiem nie źle.
osioł12.07.2013, 21:41
no to ja zablokuje droge przed zakopanem i to dopiero ha ha nic se nie zablokujecie bo nic tam nie dojedzie problem sie rozwiaze moze juz na starcie tam jakas blokada powstanie.....
pio12.07.2013, 15:17
mądrze gość pisze
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl