23.03.2014, 12:11 | czytano: 7455

Co dalej z ruinami starego basenu? "Nie ma możliwości skontaktowania się z właścicielem"

arch. Podhale24
NOWY TARG. - Zburzyć obiekt może tylko i wyłącznie właściciel obiektu, który otrzymał już pozwolenie na rozbiórkę krytego basenu na os. Na Skarpie, natomiast burmistrz nie ma wpływu na to, czy właściciel przystąpi do prac rozbiórkowych - tłumaczy Marek Fryźlewicz.
O uporządkowanie terenu dawnego basenu upomniała się radna Ewa Pawlikowska. Zaproponowała wystąpienia do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie o sprawdzenie działania Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Nowym Targu "w związku z odmową wydania nakazu rozbiórki budynku krytego basenu Na Skarpie" oraz "podjęcie działań w celu wyburzenia budynku i rozmów z wierzycielami obciążonej długami nieruchomości".

W odpowiedzi burmistrz tłumaczy, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie możliwości kontaktu z obecnym właścicielem obiektu, a nałożenie obowiązku rozbiórki obiektu na wierzycieli zadłużonego właściciela jest niemożliwe.

Co do kontroli działania PIND - burmistrz "nie znajduje podstaw" do takiego kroku i przypomina, iż Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dokonał już jednego rozstrzygnięcia administracyjnego w sprawie, a w formie wykonania zastępczego - "wykonał nałożony na właściciela - nakaz oznakowania i zabezpieczenia obiektu i wyłączył z użytkowania w całości budynek basenu."
- Do dnia dzisiejszego z uwagi na brak możliwości skutecznego skontaktowania się z właścicielem obiektu koszty wykonania zastępczego obciążają budżet Skarbu Państwa. Ponadto informuję, że Radny Rady Miasta Nowy Targ może samodzielnie wystąpić do organu nadzorczego, jeżeli uważa że działania podjęte przez PINB w Nowym Targu są niewystarczające - podsumowuje samorządowiec swoją odpowiedź.

Na arch. zdjęciach stan byłego basenu sprzed kilku lat.

s/
komentarze
z26.03.2014, 21:04
Stary szpital podobno Szkoła Podhalańska wzięła na laboratoria, tylko kasy brak.
matka26.03.2014, 20:55
To ci nieudolnosć! Przeciez własciciel- jest gdzies zameldowany, jakos można go odnaleźć( może Jackowski?) Urząd skarbowy nie wie? Przecież złożył jakiegoś pita. List gonczy powinien iśc. Oj nasza władzo, żal mi Cie.
Wojtek226.03.2014, 20:31
"Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dokonał już jednego rozstrzygnięcia administracyjnego w sprawie, a w formie wykonania zastępczego - "wykonał nałożony na właściciela - nakaz oznakowania i zabezpieczenia obiektu i wyłączył z użytkowania w całości budynek basenu." " czy to wystarczy, czy PINB w Nowym Targu nie powinien w taki sposób zabezpieczyć wejścia na teren obiektu aby nikt tam nie dostał i aby nie doszło do tragedii ?
wernychora , albo kasandra25.03.2014, 17:16
Co wy sie do burmistrza ofiarujecie. Chlop już 15 lat sie meczy w tym miescie i nic nie moze zrobic , poza dlugami które po sobie zostawi nastepnemu frajerowi co to łapnie wraz z pensją 15 tys. na miesiąc.Wziął burmistrz od kombinatu basen , bo chciał plywakom dobrze zrobic w 1994 roku i potem sprzedał gosciowi , co akurat chcial kupić , a ten zostawił wszystko razem z ruchomym inwentarzem i pojechał w świat. , a teraz klopot został miastu , czyli burmistrzowi. Wrócil basen jak bumerang do głównego winowajcy nieudacznika , co nie wie co ma z nim zrobic. I tak chyba będzie musiał tą żabę zjeść na koniec , bo jak nie to i tak po niego po kadencji CBA przyjzie.Przeciez co złe to wina burmistrza , a co złe to dwa razy jest burmistrz winny , bo nie umiał rzadzić.
qwerty25.03.2014, 11:34
jak widać żadnego odzewu w tej sprawie od pANA fRyzlewicza czyli krotko mowiac ma to gdzies . teraz przy kazdej okazji bede namawial znajomych i rodzine do glosowania na pania pawlikowska ktora jest z tego rejonu i widac ze zalezy jej tez na tym aby cos w tym miescie zalatwic a nie brac pieniadze za urzad bo tak ma byc i nie kiwac nawet palcem. Panie Fryźlewicz panu juz podziekujemy albo nawet nie podziekujemy bo nie ma za co panu sie nalezy dyscyplinarne zwolnienie bez wypowiedzenia bo odokad pamietam pan tu jest burmistrzem i w tym okresie to miasto wogole sie nie rozwija. ja sie pytam po co nam taki burmistrz ktory tanczy jak mu zagraja tylko po to zeby sie utrzymac na stolku
Zibi25.03.2014, 06:17
jakby nadzór Budowlany w N. Targu wydał nakazdo rozbiórki,a Burmistrz poprosił o kasę na rozbiórkę swojego kolegę Małopolskiego Wojewodę ,tobyto jaklos poszło. Chęci Panowie,chęci....
Kazimierz25.03.2014, 06:14
Najlepiej umyć ręce i powiedzieć,że sięnic nie da zrobic. Gdyby przyszłewybory były od tego uzależnione to na pewno rozwiązanie juz by się znalazło. Burmistrzów z nie interesuje koniec miasta (Bór i Skarpa) bo nie mają tam interesów. Więc może i pora w tym burmistrzowaniu cos zmienić? Może ktośinny znajdzie rozwiązanie z ruinami basenu. Tego słynnego ....nie da się....ja i inni mamy już serdecznie dosyć.
uu24.03.2014, 08:15
A stary szpital? Za doprowadzenie do takiego stanu to wszystkich *** " gospodarzy" do pierdla. Tak mości panowie z miasta i powiatu dbają o nasz majątek. Tam niech się wali, co innego własne włości
ciekawski24.03.2014, 07:47
a kto budował basen miasto czy były kombinat obuwniczy? napiszcie krótką historię basenu, tak dla zaspokojenia ciekawości.
miki24.03.2014, 00:03
Rodzina tez nie wie gdzie przebywa własciciel?a podatki gruntowe kto płaci? zapadł sie pod ziemię a moze komornik cos pomoze? jak przyujdzie nakaz licytacji majatku predko znajdzie sie forsa na wszystkie zaległosci plus rozbiórka
Janko_wodnik23.03.2014, 21:46
posprzątać pomalować wody napuścić i wszystko będzie OK - ja nie widzę problemów
Retrowirus23.03.2014, 20:38
zostawcie ten basen w spokoju bo Tarnowski nie będzie miał gdzie zrobić filmu reklamowego na burmistrza :-)
Rodzice23.03.2014, 20:18
Do arek....Przecież , to ty chłopie nie czytasz ze zrozumieniem. Kto tu o polityce mówi. Tu trzeba działać, bo jest zagrożenie życia i zdrowia dzieci, a dzieci są najważniejsze. Bo potem będzie, nie daj Bóg, okupacja sejmu, że mamy dzieci niepełnosprawne.Jest patologia, trzeba to rozwiązać. Zobowiązać dyrektorów szkół, aby przyjrzeli się problemowi, co tam robią dzieci w tych ruinach!!!
Don Pedro23.03.2014, 19:18
Taki kawałek terenu do zagospodarowania się marnuje
też ze skarpy23.03.2014, 19:04
Adam nie rozbierze bo za mało metalu, lepiej zrobić staw i ryby hodować
arek23.03.2014, 18:35
Widać, że piszący maja w głowie tylko politykę i nie widzą innych zamieszkałych ruin, mających właścicieli. Takie jest prawo, że jak nie zagraża bezpieczeństwu ,to - niestety- może szpecić. I tak jest z tym basenem. Pilnujcie swoje dzieci bo taki macie obowiązek i nikomu nic się nie stanie, chyba, że uwierzycie opozycji - radnemu W, że on to załatwi - no to powodzenia.Każdy z piszących może sam podjąć rozmowy z właścicielem itd. Burmistrz niech dba o nasze wspólne, a nie prywatne.
ktos23.03.2014, 18:01
Na osiedlu są 2 szkoły a nie ma żadnego boiska jak przy kazdej szkole w NT. a to miejscie nadało by sie idealnie na orlika. ale co tam kogo to obchodzi . wazne zeby kase brali urzedasy a g*** robili bo tak wygodnie. jezeli wlasciciel sie nie zglasza to po prostu zburzyc i boisko wybudowac. jak sie zglosi to kare za ruine mu dac i obciazyc koszTAMI ROZBIORKI. ALE NIE LEPIEJ DODATKOWO ZESLAC CALA PATOLOGIE Z PODHALA I ULOKOWAC W HOTELU SOCJALNYM NA SKARPIE BO GDZIE BY KTOS MYSLAL GDZIE INDZIEJ. CALE ZLO TEGO MIASTA DAWAC NA SPOKOJNE OSAIEDLE ZEBY MIESZKANCY NIE MIELI ZA DOBRZE. MAM POMYSL MOZE NIECH FRYZLEWICZ PRZYGARNIE TA CALA CHOLOTE DO SIEBIE TO BYLBY CHOCIAZ JEDEN PROBLEM Z GLOWY DLA LUDZI ?????????? a zapomnialem on ma wszystkie problemy tego osiedla w powazaniu bo to przeciez no9e jest centrum .szkoda slow i nerwow
pływak23.03.2014, 17:07
Narzekacie na nowy basen to w takim będziecie pływac :)
mks23.03.2014, 16:20
A gdzie niby jest właściciel obiektu i kto nim jest? Kto sprzedał mienie "komunistyczne", kiedy i za ile? Umknęły mi te informacje, a fajnie byłoby poznać historii basenu i jego upadku. Jeśli ktoś wie, to proszę napisać.
góral z Polski23.03.2014, 16:05
jak bedzie nieszczescie wtedy wszyscy beda mieli duzo to powiedzenia jak zawsze, juz dawno ten temat powinnien byc zamkniety no ale znajac radnych Nowego Targu i Burmistrza Oni zawsze maja czas.
CzytelnikTygodnika23.03.2014, 15:45
Starosta niech złozy anonimowy donos do Nadzoru Budowlanego, jak to straszył przewozników
mieszkaniec os. Na Skarpie23.03.2014, 15:30
Dajcie go Adamowi.D a on go rozbierze za darmo i jeszcze wam posprząta.Teraz to tam jest pełno szczurów wielkich jak koty.
STAŚ23.03.2014, 15:19
A, kto, zacz, ten właściciel basenu? Przy takiej technice, gdzie główkę od szpilki namierzy satelita, nie można odszukać człowieka. A gdzie procedury, państwo urzędnicy?!
Rodzice23.03.2014, 14:51
Przerażające to wszystko jest. Może jednostki specjalne komandosów trzeba zaprosić, dadzą temu radę. Jak tam posyłać dzieci do szkoły?!
MAMA biednych23.03.2014, 14:46
Straszne rzeczy odbywają się w tej ruinie. Dziewczyny ze szkoły podstawowej walczą o chłopaków, a potem trwa zabawa z różnego typu używkami. Tego nie widzi ani dyrektor szkoły, ani nie dbają o to mieszkańcy. Bo każdy wychodzi z założenia : co mnie to obchodzi?! Dopiero jak dojdzie,a dojdzie, do tragedii, będzie płacz ?!!
Wierząca23.03.2014, 14:38
Pytasz urzędnika, aby coś zrobić, odpowiada - nie bo takie są procedury?! A ja pytam, gdzie są procedury, aby temu zaradzić? Może trzeba czekać milion lat, na to, by basen się zutylizował? Brzmi jak jajo! Urzędnicy do roboty, a gdzie jest radca prawny?!!
osioł23.03.2014, 14:35
@heju
niech się tym wreszcie zajmie powiatowy (czyli Jachymiakowy) nadzór budowlany. Odnoszę wrażenie, że opieszałość i brak reakcji służb powiatowych może być zamierzony.
Brawo ?23.03.2014, 14:31
Jak długo będzie trwała ta niemoc ? Dom " Miętwolików " dziwnym trafem rozebrano, przy ul. Nadwodnia z Jana Kazimierza?!!
schodek23.03.2014, 14:23
Niech się burmistrz zwróci do Majchra o pomoc. Może co poradzi. W końcu ma dług wdzięczności.
pio23.03.2014, 12:42
Wpuścić złomiarzy a zostanie tylko gruz który uprzątną handlarze gruzu. I takim sposobem nic nie zostanie, ani złotówki nie będzie trzeba płacić za rozbiórkę.
hej23.03.2014, 12:41
Panie burmistrzu - w tym wypadku pan nic nie może, a przypadku nielegalnych schodów Majchra pan może wszystko. Nawet podpisać się pod złodziejstwem. I nie przerzucaj pan swoich obowiązków na radnych. Poza tym nie chcemy takiego burmistrza, co to nic nie moze3
lew23.03.2014, 12:15
bombe pierdyknac.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl